/
/
/
Audi Sport quattro concept

Audi Sport quattro concept

Reklama

Audi oslávi 30. výročie modelu Sport quattro odhalením jeho nástupcu, a to už na nadchádzajúcom IAA 2013 vo Frankfurte nad Mohanom. Systém quattro sa za niekoľko desaťročí stal synonymom pre Audi a značka so štyrmi kruhmi je s technológiou pohonu všetkých kolies neoddeliteľne spätá. Audi Sport quattro concept nadväzuje na skvelé tradície modelov quattro ohromujúcim dizajnom karosérie kupé a hybridným pohonom s možnosťou vonkajšieho dobíjania (plug-in) a systémovým výkonom 515 kW (700 k).

Systém quattro je viac než len technikou – quattro je filozofiou. Je symbolom jazdnej bezpečnosti a športového charakteru, technického know-how a dynamického prístupu k životu. Audi predalo od predstavenia pôvodného modelu, quattro v roku 1980 viac ako päť miliónov vozidiel s trvalým pohonom všetkých kolies, oveľa viac než ktorýkoľvek iný výrobca prémiových vozidiel na svete. Prednosti konceptu quattro a jeho úspechy v motoristickom športe sa pozoruhodným spôsobom ukazujú už viac ako tri desaťročia,

hovorí Anna Gruberová, riaditeľka divízie Audi spoločnosti Porsche Česká republika.

Medzi legendárne klasické vozy Audi patrí Sport quattro. Tento automobil debutoval na IAA v roku 1983 a bol skonštruovaný ako homologačný model pre majstrovstvá sveta v rally. Vďaka výkonu 225 kW (306 k) a mnohým technickým inováciám patril vo svojej dobe do vybranej spoločnosti superšportových vozov. Krátky rázvor, ktorý prispieval k lepšej ovládateľnosti, prepožičal modelu Sport quattro nezameniteľný vzhľad. Súťažná verzia sa zapísala do histórie motoristického športu. Walter Röhrl s ňou v roku 1987 presvedčivo zvíťazil v pretekoch do vrchu Pike ‚s Peak International Hill Climb v americkom Colorade.

Zdroj: Audi

Prečítať celý text

Reklama