6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Alfa Romeo na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2016

Odporúčame

Najočakávanejší model Alfy Romeo je konečne tu. Novú Giulia je možné objednávať od 15. apríla na všetkých trhoch regiónu EMEA. Pre každú krajinu bude určený špecifický cenník.

Návštevníci ženevského autosalónu mohli vo svetovej premiére obdivovať štyri verzie Giulie, ktoré sa objavia v ponuke pri začatí predaja. Nový rad ponúkne na začiatku tri stupne výbavy (Giulia, Super a Quadrifoglio) a šesť kombinácií motorov a prevodoviek: dieselový preplňovaný motor 2.2 s výkonom 150 k alebo 180 k s šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou, zážihový preplňovaný motor 2.0 s výkonom 200 k s osemstupňovou automatickou prevodovkou a zážihový preplňovaný motor 2.9 V6 BiTurbo s výkonom 510 k s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Alfa Romeo Giulia

Nová Giulia vyniká veľmi osobitým štýlom, ktorý sa vyznačuje vyváženými proporciami, jednoduchosťou, prepracovaným objemom plôch a interiérom, ktorého stredobodom je vodič.

Voľba pohonu zadných kolies nie je len poctou pôvodným koreňom Alfy Romeo. Predstavuje technické riešenie, ktoré je zárukou vysokého výkonu a mimoriadneho potešenia z jazdy. Medzi ďalšie výnimočné vlastnosti novej Giulie patrí optimálne rozloženie hmotnosti na nápravy, dômyselné zavesenie kolies (patent Alfy Romeo) a najpriamejšie riadenie na trhu. Vďaka mimoriadne výkonným motorom a rozsiahlemu využitiu ultraľahkých materiálov, ako sú uhlíkový kompozit, hliník, hliníkový kompozit a plasty, dosahuje Alfa Romeo Giulia prvotriednej výkonovej hmotnosti (v prípade verzie Quadrifoglio menej ako 3 kg/k).

V súlade s tradíciami Alfy Romeo sa môže Giulia pochváliť aj radom technických riešení, ktoré ju stavia do úlohy lídra celého segmentu. Medzi tieto dômyselné prvky patrí napríklad integrovaný brzdový systém IBS, ktorý výrazne skracuje brzdnú dráhu, alebo aktívne zavesenie, ktoré zaručuje jedinečný jazdný komfort. U verzie Quadrifoglio je k dispozícii aj technológia Torque Vectoring, ktorá sa stará o optimálne rozloženie krútiaceho momentu medzi kolesá zadnej nápravy, alebo aktívny spojler Active Aero Splitter, ktorého úlohou je regulácia prítlaku vo vysokých rýchlostiach.

V Ženeve sa Alfa Romeo Giulia predstavila v štyroch prevedeniach, troch verziách Giulia Super s dieselovým preplňovaným motorom 2.2 s výkonom 180 k a zážihovým motorom 2.0 s výkonom 200 k a jednej verzii Giulia Quadrifoglio so zážihovým preplňovaným motorom 2.9 V6 BiTurbo s výkonom 510 k. Modely Giulia Super zahŕňajú vysoko kvalitné kožené čalúnenie so sedadlami a prístrojovým panelom zo zrnitej kože, doplnky zo skutočného dreva, ako aj 18palcové kolesá, 8,8palcový infotelematický systém Connect 3D Nav a exkluzívne hliníkové páčky radenia pod volantom. Giulia Quadrifoglio je vyvedená v červenom odtieni Competizione a v športovej špecifikácií s 19palcovými ultraľahkými kolesami, karbón-keramickými brzdami a sedadlami Sparco so škrupinou z uhlíkového kompozitu.

Nová Giulietta a nové MiTo

Prehľad noviniek rozhodne nekončí u netrpezlivo očakávanej Giulie, kompletnou modernizáciou prešla celá ponuka. V žiari reflektorov sa návštevníkom predstaví nová Giulietta a tiež nové MiTo. Oba rady sú teraz štylisticky spriaznené s očarujúcou Giuliou, čo je zrejmé najmä na prednej časti s novou maskou chladiča a legendárnym trojlístkom, ktorý je pravdepodobne jedným z najznámejších a najľahšie rozoznateľných symbolov automobilového sveta. Označenie Giulietta a MiTo majú teraz rovnaký font písma aj umiestnenie ako Giulia. Samozrejmosťou je potom u oboch modelov aj modernizované logo značky Alfa Romeo.

Modernizácia sa týkala tiež skladby modelovej ponuky, ktorá dnes zákazníkovi umožňuje jednoduchšiu orientáciu a rýchlejšiu voľbu verzie, ktorá najlepšie zodpovedá jeho túžbam a potrebám. Vozidlá si potom môžu zákazníci prispôsobiť prostredníctvom širokej škály voliteľných doplnkov a príslušenstva.

Nová Giulietta prichádza s dôležitými inováciami, ktoré jej dodávajú ešte športovejší charakter. Zmienku zaslúži brilantný dieselový preplňovaný motor 1.6 JTDm s výkonom 120 k kombinovaný s inovatívnou dvojspojkovou prevodovkou Alfa TCT k alebo systém Connect 6.5″ s extrémne užitočnými službami LIVE. Nová Giulietta, ktorá sa na hlavných európskych trhoch objaví v priebehu marca, bude v Ženeve k videniu v dvoch prevedeniach: vysoko výkonnej verzii Veloce so zážihovým preplňovaným motorom 1750 Turbo s výkonom 240 k a verzii Super s dieselovým preplňovaným motorom 1.6 JTDm s výkonom 120 k. Obe vozidlá potom využívajú inovatívnu dvojspojkovú automatickú prevodovkou TCT. Exteriér Giulietty Veloce je mimoriadne pútavý, okrem iného vďaka novým športovým nárazníkom s červenými vložkami, lešteným antracitovým doplnkom, presklenej streche, brzdovému systému Brembo s červenými brzdovými strmeňmi a novým 18palcovým zliatinovým kolesám. Interiér je úplne v súlade s vonkajším vzhľadom.  Charakteristický je športovými sedadlami v kombinácii kože a Alcantary s červeným prešívaním. Okrem Giulietty Veloce sa návštevníkom predstaví aj veľmi osobitá verzia Super, ktorá sa môže pochváliť okrem iného koženými sedadlami v odtieni Tobacco, novými prvkami na prístrojovom paneli s matne čiernou kefovanou úpravou, 18palcovými zliatinovými kolesami, chrómovanými doplnkami karosérie a novou koncovkou výfuku.

Svetovú premiéru malo v Ženeve aj nové MiTo. Napriek početným inováciám zostáva postavenie tohto modelu na trhu nemenné. Jedná sa o malý športový automobil, ktorý oslovuje zákazníkov talianskym štýlom, technickou dokonalosťou a výnimočným potešením z jazdy. Ženevský autosalón bude svedkom premiéry najšportovejšej verzie Veloce, ktorá je osadená zážihovým preplňovaným motorom 1.4 MultiAir Turbo s výkonom 170 k v kombinácii s automatickou dvojspojkovou prevodovou TCT. Interiér tejto verzie oslní napríklad novými športovými sedadlami Sabelt v kombinácii čiernej textílie a Alcantary. Nové MiTo sa objaví najskôr na talianskom a francúzskom trhu, a to v júni tohto roku a potom na ostatných trhoch.

4C Coupé a 4C Spider

V centre pozornosti bola nepochybne aj podmanivá Alfa Romeo 4C vo verziách Coupé a Spider, ktorá je modernou ikonou značky. Oba modely sú stelesnením najšportovejšej povahy Alfy Romeo a demonštrujú hodnoty, ktoré sú hlboko zakorenené v jej DNA: optimálny výkon a vynikajúcu konštrukciu pre neobyčajné potešenie z jazdy pri dych vyrážajúcom štýle.

Modely 4C Coupé a Spider poháňa výkonný preplňovaný celohliníkový motor s priamym vstrekom paliva, objemom 1750 cm3 a variabilným časovaním sacích aj výfukových ventilov. Prekvapením sú výkonové parametre, ktoré sú porovnateľné so superšportovými vozidlami: najvyššia rýchlosť 258 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy, priečne zrýchlenie 1,1 g a preťaženie pri brzdení až 1,25 g.

Povaha exkluzívneho superšportového vozidla je zrejmá aj na použitých materiáloch, ako sú uhlíkový kompozit pre centrálnu škrupinu, hliník pre rámy zavesenia predných a zadných kolies a SMC (kompozit s nízkou hustotou) pre diely karosérie.

Švajčiarske prehliadkové mólo poctí Alfa Romeo 4C Spider v šedom odtieni Stromboli s karbónovým krytom ochranného oblúku a titánovým centrálnym výfukovým systémom s dvoma režimami od spoločnosti Akrapovič. Táto konkrétna verzia sa môže pochváliť radom prvkov prinášajúcim výraznejší štýl, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Jedná sa o leštené lúčové kolesá (18 palcov vpredu a 19 palcov vzadu) alebo doplnky z uhlíkového kompozitu pre bočné vstupy vzduchu, predný nárazník alebo kryty vonkajších spätných zrkadiel. Celkový štýl vozidla dotvárajú červené brzdové strmene, v interiéri potom červené kožené sedadlá a doplnky z uhlíkového kompozitu.

V expozícii sa vynímalo aj mnohonásobne ocenené Coupé. Vozidlo v trojvrstvovom bielom odtieni Trofeo ponúka karbónovú strechu a ďalšie doplnky (vstupy vzduchu na bokoch, predný nárazník, kryty vonkajších spätných zrkadiel a zadný spojler). Charakteristické je aj čiernymi brzdovými strmeňmi, centrálnym titánovým výfukom s dvoma režimami od spoločnosti Akrapovič a špeciálnymi päťotvorovými kolesami (18 palcov vpredu a 19 palcov vzadu) s leštenou povrchovou úpravou. Interiér sa vyznačuje špeciálnymi športovými sedadlami v kombinácii kože a čierneho mikrovlákna s kontrastným červeným prešívaním, ktoré korešpondujú s obložením dverí a prístrojového panela. Pozornosť k detailom je potom zrejmá na doplnkoch z uhlíkového kompozitu.

Expozícia

Alfa Romeo sa na medzinárodný autosalón v Ženeve vracia s kompletne prepracovanou expozíciou, ktorá sa vyznačuje nezameniteľnými konštrukčnými detailmi a dômyselnú hrou svetiel, ktoré zdôrazňujú vlastnosti nových modelov. Expozícia má nápadný vzhľad s LED stenou v klasickej kombinácii červenej a čiernej farby, ktorá je srdcom štýlu značky. Pozornosť zaujmú tiež presklené steny, ktoré zdôrazňujú vysokú kvalitu, čoby jeden z hlavných prvkov DNA Alfy Romeo. Textúrovaná podlaha pôsobí športovo a zdôrazňuje tak výkon vozidiel Alfa Romeo.

Nespornou hviezdou expozície je nová Giulia. Trojica verzií Giulia Super sa vyníma na podstavci podsvietenom červenými LED svetlami. V priestore s rozšírenou realitou sa potom návštevníci môžu dozvedieť viac o inovatívnych technológiách vysoko výkonnej verzie Giulia Quadrifoglio. Kráľovnú expozície obklopujú ďalšie modely značky, a to nová Giulietta, nové MiTo a modely 4C Spider a 4C Coupé. Tieto mimoriadne modely na prvý pohľad prezrádzajú, prečo sú vozidlá Alfa Romeo už cez sto rokov správnou voľbou pre všetkých, ktorí od svojho vozidla očakávajú niečo viac ako len funkciu užitočného dopravného prostriedku.

V expozícii nechýbal priestor pre Mopar, značku zameranú na služby, starostlivosť o zákazníkov, originálne diely a príslušenstvo všetkých značiek skupiny FCA. V Ženeve sa predstaví nová kolekcia oficiálnych značkových predmetov, ktoré vychádzajú z nového loga a jeho grafických riešení. Kolekcia ponúka vybrané položky navrhnuté s štylistickým centrom Alfy Romeo. Jedná sa o technicky veľmi vyspelé produkty vyrobené zo špičkových materiálov, akými sú karbón, hliník alebo Nycrotech. Kolekcia zahŕňa odevy, kde je hlavnou položkou viacúčelová bunda z nepremokavého softshellu, kožené výrobky, ako brašne Unisex vyrobené z high-tech materiálu a kože s brúseným kovovým povrchom a nakoniec príslušenstvo, napríklad peňaženky a špecifické kľúčenky. V neposlednom rade je tu stena s príslušenstvom Mopar, ktoré je venované modelom Alfa Romeo 4C, Giulietta a Giulia. Pre posledný menovaný model sú k dispozícii napríklad volant v kombinácii karbónu a Alcantary alebo kryty zrkadiel a opierka nohy z uhlíkového kompozitu.

Zdroj: Alfa Romeo

Reklama