/
/
/
ZNAČKA ROLLS-ROYCE PREDSTAVUJE KOLEKCIU JAR/LETO 2017

ZNAČKA ROLLS-ROYCE PREDSTAVUJE KOLEKCIU JAR/LETO 2017

Reklama

Značka Rolls-Royce predstavila novú módnu kolekciu na sezónu jar/leto 2017. Klasickú bielu farbu doplnia neobyčajné detaily v žiarivých farbách. Výsledkom je model Dawn Inspired by Fashion.

Rolls-Royce a svet najvyššieho krajčírstva haute couture už dlhodobo vyznávajú spoločnú filozofiu – použiť najlepšie materiály a vytvoriť z nich skvostné a príťažlivé luxusné predmety, ktoré vyjadrujú vkus a životný štýl ich klientov.

Pod vedením riaditeľa dizajnu Gilesa Taylora vznikol tím talentovaných dizajnérov, ktorých si vybral zo sveta módy, textilu a luxusných doplnkov. Jeho súčasťou sú napríklad Cherica Haye, špecialistka na textil z Royal College of Art či odborníčka na spracovanie kože Michelle Lusby, ktorá predtým pracovala pre značku Mulberry. Výsledkom práce je pretavenie ich výnimočných schopností a prekvapivých textúr do ponuky interiéru v rámci individuálneho programu Bespoke. Navrhli a vytvorili ponuku programu Bespoke v takej dimenzii inšpirácie, ktorá zodpovedá najvýznamnejšej luxusnej značke na svete.

Pri vytvorení modelu „Dawn – Inspired by Fashion” si dizajnéri vybrali za základ neutrálne biele plátno, na ktoré naniesli tri žiarivé farby. Tie určujú trendy kolekcie na jar/leto 2017: červená Mugello Red, modrá Cobalto Blue alebo oranžová Mandarin. Jemné akcenty týchto farieb ozdobia interiér každého modelu Dawn, zatiaľ čo „Silent Ballet”, tichý balet zatvárajúcej sa strechy poskytne útočisko pred objektívmi paparazzov, aby rozpútala hru farieb, ktorá osloví oko milovníkov dizajnu.

„Naši klienti sú prísnymi posudzovateľmi módy, znalcami, ktorí na módnych prehliadkach sedia v prvom rade a následne ovplyvňujú a utvárajú trendy,” povedal Giles Taylor, dizajnový riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars. „Pre nich znamená výber vycibrených luxusných prvkov veľmi osobný a starostlivo zvažovaný proces – s rôznymi formami luxusného dizajnu, spracovania a tvorby, ktorá následne slúži ako inšpirácia pre ostatných. „Dawn – Inspired by Fashion” nádherne vyjadruje pojem, že inšpirácia pre naozaj osobné produkty pochádza z vášne, vkusu a životného štýlu človeka, ktorý si ich vyberá.”  

Rovnako ako v prípade na mieru tvoreného oblečenia, aj v tomto prípade je individualita spracovaná až do tých najdôvtipnejších detailov. Pri otvorení dverí modelu Dawn sa objaví moderná súčasná farebná kombinácia, ktorá spája bielu farbu Arctic White s čiernou, doplnenú o jednu z troch žiarivých farieb: červenú Mugello Red, modrú Cobalto Blue či oranžovú Mandarin. Biele kožené čalúnenie sedadiel Arctic White zvýrazňuje výšivka na opierkach hláv ako aj prešívanie sedadiel alebo aplikácie v podobe rúrok. Hladké prešívanie bez viditeľných švov, špičková remeselná technika pochádzajúca zo sveta jemného krajčírstva, sa uplatnilo na volante, kde zabezpečuje dokonalý prechod medzi dvoma farbami.

Medzi dôležité atribúty samotných produktov patria dotyk, komfort a kvalita. Dizajnéri značky Rolls-Royce sa inšpirovali týmto prístupom pri vizuálnych úpravách bočných panelov vpredu aj vzadu, kam s citom zakomponovali abstraktnú predstavu mýtickej sošky Spirit of Ecstasy, ktorej emblém sa nachádza v sklone 55 stupňov voči línii dverí.

Legendárne remeselné majstrovstvo značky Rolls-Royce a dôraz na detail sa prejavujú aj na výnimočnej palubnej doske nalakovanej bielym klavírnym lakom Piano White s hliníkovými lištami s hodvábnym vzorom. Samotné lakovanie je deväťdňový veľmi presný proces. Celok elegantne dopĺňajú zapustené hodinky Bespoke, tvoriace exkluzívny šperk so strieborným efektom. Evokujú metalické látky, ktoré tento rok vládli na prehliadkových mólach a avizovali budúcoročnú sezónu.

Exteriéru modelu Dawn dominuje biela farba Andalucian White doplnená o ručne nanášanú líniu, ktorá sa vznáša na boku vozidla a nerušene plynie až dozadu, pričom odkazuje na farbu zaťahovacej strechy.

Zákazníci sú pozvaní, aby od novembra prišli vyjadriť svoj vkus a zabezpečiť si, že v budúcom roku budú mať k dispozícii najaktuálnejší výtvor značky, ktorá je na čele svetových luxusných produktov.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama