6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Zaujímavosti stánku spoločnosti Nissan na Tokijskom autosalóne 2013

Odporúčame

Spoločnosť Nissan Motor Co., Ltd. zverejnila informácie o usporiadaní svojho stánku na 43. tokijskom autosalóne, ktorý sa koná v dňoch 23. novembra až 1. decembra na výstavisku Tokyo Big Sight.

Spoločnosť Nissan na autosalóne predviedla niekoľko nových koncepčných vozidiel. Predstavil sa aj nový Nissan GT-R Nismo, Nissan DAYZ ROOX a ďalšie modely. Okrem toho sa spoločnosť Nissan pochválila aj svojím systémom autonómnej jazdy, bezpečnostnými technológiami a ďalšími inováciami.

Nissan GT-R Nismo 2014
Nissan GT-R NISMO 2014

K oststným zaujímavostiam autosalónu patria:

BladeGlider – alebo od „jazdy“ k „plachteniu“ za volantom neobyčajne živého elektromobilu s radikálnym stylingom v tvare šípového krídla

111539_1_5
Nissan BladeGlider

Koncept BladeGlider ponúka vodičom a cestujúcim potešenie z nového štýlu jazdy, ktorý možno porovnať snáď len s plachtením. Vozidlo vzbudzuje nadšenie svojimi svižnými jazdnými vlastnosťami, ktoré vychádzajú z dizajnu v tvare šípového krídla a z koreňov, ktoré tento model spájajú s klzákmi.

 • Úzky rozchod predných kolies aerodynamicky zameraného modelu BlideGlider spolu so širokým a stabilným rozchodom zadných kolies znižujú odpor vzduchu. Zároveň vytvárajú prítlak, ktorý zlepšuje manévrovateľnosť a priľnavosť pri veľkom preťažení v zákrutách alebo pri zrýchľovaní. Svoju energiu pritom vozidlo využíva veľmi úsporne.
 • Jedinečná pozícia sedadla vodiča v strede vozidla ponúka dokonalé potešenie z jazdy pripomínajúcej plachtenie v klzáku. Vďaka trojuholníkovému usporiadaniu kabíny si navyše zážitok voľného pohybu môžu spoločne užiť všetci cestujúci. O pohon sa starajú nezávisle riadené motory ukryté v zadných kolesách vozidla.
 • Prototyp budúceho sériového vozidla stelesňuje inovácie a vzrušenie spojené so značkou Nissan a symbolizuje vedúcu pozíciu spoločnosti Nissan v oblasti mobility s nulovými emisiami.


Nissan DAYZ ROOX – mimoriadne vysoké kombi je druhým vozidlom z populárnej série minivozidiel Nissan DAYZ od spoločnosti Nissan.

111543_1_5
Nissan DAYZ ROOX

Vysoké kombi Nissan DAYZ ROOX je druhým členom radu minivozidiel Nissan DAYZ a prináša dynamický vonkajší styling a špičkový dizajn interiéru s dojmom priestrannosti.

 • Panoramatický kamerový parkovací systém, posuvné dvere automaticky reagujúce na dotyk a ďalšie funkcie sa starajú o pohodlie každodenného jazdenia.
 • Vetrák v streche pre priestor vzadu, roletové tienidlá a ďalšie prvky výbavy zlepšujú komfort a pohodlie cestujúcich na zadných sedadlách.
 • Zelené čelné sklo dokáže odfiltrovať 99 % UV žiarenia.
 • Charakteristický a solídnym dojmom pôsobiaci vonkajší výraz je prísľubom priestranného interiéru.
 • Priestranný interiér so špičkovým čalúnením a poťahmi sedadiel.
 • Prekvapivo priestranný interiér ponúka dostatok miesta na 27 palcový bicykel.
 • Inovatívne technológie zahŕňajú úsporný systém podpory batérie, ktorý zmierňuje zaťaženie motora.
 • Predaj na japonskom trhu sa začne začiatkom roka 2014.

Nový Nissan Teana – luxusný sedan pre najlepšie okamihy našich životov

111547_1_5
Nissan Teana

Nissan Teana je strategický celosvetový model, ktorý sa predáva vo viac ako 120 štátoch a regiónoch sveta. Tretia generácia modelu Teana nadväzuje na genetický odkaz radu Teana, ktorého heslom v prvej generácii bol „moderný život“ a v druhej „pohostinnosť“. Navyše vďaka vylepšenému výkonu prináša ešte väčšie potešenie z jazdy.

 • Dizajn vozidla vyjadruje sofistikovanosť a pocit vzrušenia, vychádzajúci z genetického kódu založeného na koncepcii „moderného života“.
 • Kabína poskytuje pohodlie všetkým cestujúcim a ponúka im pohostinnosť v tradičnom štýle radu Teana.
 • Jazdné vlastnosti a dostatok výkonu poskytujú vodičovi veľkú mieru vzrušenia.
 • Začiatok predaja na japonskom trhu je plánovaný na fiškálny rok 2013.

Nový Nissan Skyline: Uvedenie na japonský trh je plánované na november 2013.

Nový Nissan X-TRAIL – odolné a všestranné SUV so skvelými jazdnými vlastnosťami, vyspelými technológiami a vynikajúcou úsporou paliva

111546_1_5
Nissan X-TRAIL

Nový X-TRAIL je odolné a všestranné SUV s najnižšou spotrebou paliva v triede M, ktoré ponúka robustný výkon v rôznych jazdných podmienkach. Okrem toho ponúka najmodernejšie funkcie, praktický úložný priestor a vysokú úžitkovú hodnotu. Predaj v Japonsku sa začne v decembri 2013.

Serena – vylepšená bezpečnostná výbava vrátane systému predchádzania stretom

111545_1_5
Nissan Serena

Najpredávanejšia malá dodávka spoločnosti Nissan v Japonsku podstúpila významné zmeny. Päťdverová malá dodávka Serena je štandardne vybavená systémom predchádzania stretom vrátane núdzového brzdenia a systému upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu (LDW). Kompletne prepracovaný bol aj zovňajšok modelu Serena. Začiatok predaja v Japonsku je plánovaný na december 2013.

NOTE – vylepšená bezpečnosť s núdzovou brzdou a núdzovým asistentom pre prípady zošliapnutia nesprávneho pedála

111544_1_5
Nissan NOTE

Vďaka menším zmenám, ktoré boli na globálnom hatchbacku značky Nissan realizované, prináša model Nissan NOTE na rok 2014 vylepšené bezpečnostné technológie. Patrí medzi ne systém predchádzania stretom doplnený o núdzovú brzdu, systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu (LDW) a núdzový asistent pre prípady zošliapnutia nesprávneho pedála. Začiatok predaja v Japonsku je plánovaný na december 2013.

Elgrand – aktualizácie robia z modelu na rok 2014 kráľa medzi malými dodávkami

111541_1_5
Nissan Elgrand

Špičková malá dodávka značky Nissan sa pyšnie významnými zmenami, medzi ktoré patrí dynamická predná časť, kvalitná prémiová výbava interiéru a väčší priestor na náklad. Predaj v Japonsku sa začne v januári 2014.

Nissan LEAF Aero Style – špeciálny koncept ponúka výkon 100 % elektromobilu v štýlovom a športovom šate

111542_1_5
Nissan LEAF Aero Style

Športová premena Nissanu LEAF, najpopulárnejšieho 100 % elektromobilu na svete. Na japonský trh bude uvedený v decembri 2013.

e-NV200 – inovatívna 100 % elektrická dodávka, ktorej cieľom je rozvíriť vody v segmente úžitkových vozidiel radikálne novou ponukou pre zákazníkov

Druhý globálny elektromobil značky Nissan. Ide o 100 % elektrickú verziu viacúčelovej dodávky, ktorá ponúka priestrannú kabínu, potenciál všestranného využitia a pohonný systém elektromobilu LEAF, ktorý zaručuje vyspelý výkon. Na japonský trh bude uvedená vo fiškálnom roku 2014.

Systém autonómnej jazdy – prelomová technológia spoločnosti Nissan, ktorá by mala byť v roku 2020 dostupná pre široké spektrum vozidiel

 • Systém autonómnej jazdy od spoločnosti Nissan bude zákazníkom k dispozícii za realistické ceny
 • Cieľom spoločnosti Nissan je sprístupniť túto technológiu v celom modelovom rade po roku 2020, teda v horizonte dvoch modelových generácií.
 • Výhody: bezpečnosť, osobná mobilita pre seniorov a postihnutých, zníženie únavy pri jazde a ďalšie prednosti.

Zdroj: Nissan

Reklama