/
/
/
Veľké SUV značky ŠKODA sa bude volať Kodiaq

Veľké SUV značky ŠKODA sa bude volať Kodiaq

Reklama

Nové veľké SUV značky ŠKODA sa bude volať Kodiaq. Meno sa odvoláva na medveďa kodiaka, žijúceho na rovnomennom ostrove pri južnom pobreží Aljašky. Písaná podoba tohto mena je odvodená z jazyka pôvodných obyvateľov z kmeňa Alutiiqov. S novým modelom, ktorý bude verejnosti predstavený v druhej polovici roka 2016, začne ŠKODA svoju modelovú ofenzívu v segmente SUV.

Na drsnom a divokou krajinou sa vyznačujúcom ostrove Kodiak pri južnom pobreží Aljašky – na 57. stupni severnej šírky a 153. stupni západnej dĺžky – žije okrem 14 000 ľudí približne 3 500 medveďov poddruhu kodiak. V jazyku pôvodných obyvateľov kmeňa Alutiiqov sa tento medveď volá Taq uka ‚aq. Písmeno „q“ na konci slova je charakteristické pre mená zvierat. Použitie tohto písmena v názve nového veľkého SUV je zo strany značky ŠKODA poctou jazyku kmeňa Alutiiqov. Vďaka použitiu písmena „q“ súčasne vzniká nezameniteľné meno nového automobilu značky ŠKODA.

Veľkosť, sila a mimoriadne outdoorové schopnosti – medveď aj automobil ŠKODA Kodiaq majú spoločné charakterové črty. Nové SUV značky ŠKODA s dĺžkou 4,70 metra odvezie až sedem osôb a s prehľadom zvládne aj jazdu mimo spevnených ciest. Skrytá sila dravca je zrejmá aj v dizajne automobilu ŠKODA Kodiaq. Jeho výrazné, svalnaté línie symbolizujú dynamiku, robustnosť a výraznú silu ochrancu.

Ďalšou paralelou medzi medveďom kodiakom a novým modelom ŠKODA Kodiaq je ich zmysel pre rodinu. S dĺžkou až tri metre a hmotnosťou približne 400 kilogramov, v prípade samcov, je kodiak jedným z najväčších a najsilnejších poddruhov medveďa. Pritom však na rozdiel od niektorých iných druhov medveďov vedú vyslovene mierumilovný a spoločenský život. Schádzajú sa v tlupách, podobných rodinám, vymieňajú si skúsenosti a občas sa spolu hrajú. Niektoré medvede sa spolu delia o najlepšie miesta pre lov lososov. Tieto múdre zvieratá pritom, v duchu motta Simply Clever, vyvíjajú nové triky a techniky lovu, podobne ako sú vyvíjané nové riešenia, uľahčujúce obsluhu automobilov značky ŠKODA.

Discover new grounds – týmto heslom sa bude česká automobilka riadiť pri uvádzaní modelu ŠKODA Kodiaq na trh. Model stojí na počiatku celosvetovej SUV ofenzívy značky a v dynamicky rastúcom segmente SUV získa nové skupiny zákazníkov. ŠKODA Kodiaq bude v druhej polovici roka 2016 po prvýkrát predstavená verejnosti, začiatok predaja je plánovaný na začiatok roku 2017.

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama