6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Tri modely spojené dizajnom a technológiou:Nissan preberá kontrolu nad trhom s malými vozidlami

Odporúčame

  • Nový Nissan NOTE je srdcom nového sortimentu malých vozidiel Nissan.
  • Model NOTE prináša inovatívne technológie adynamický dizajn sprvenstvom vo svojej triede.
  • Nová Micra prichádza sodvážnym vzhľadom ainteligentnou technológiou.
  • Zásadné vylepšenia robia tento bestseller ešte príťažlivejším.
  • Model Juke prichádza s1,5-litrovým vznetovým motorom dCi.
  • Zvýšenie hospodárnosti o12,5%, emisie CO2 109g/km, väčší moment avycibrenejšie vlastnosti.

Rad modelov malých vozidiel Nissan pokryl celú triedu malých vozidiel. Vďaka kombinácii odvážneho dizajnu, množstve technológií prelomových vo svojej triede a inováciám typickým pre značku Nissan teraz nový NOTE, nová Micra a najnovší model Juke tvoria najkomplexnejší, najrozmanitejší a najpodmanivejší sortiment malých vozidiel na trhu.

Srdcom nového sortimentu malých vozidiel Nissan je nový model NOTE. Je navrhnutý a technicky prispôsobený pre európsky trh, prichádza s odvážnym dizajnom, technológiami prelomovými vo svojej triede, je výnimočne praktický, za svoju cenu ponúka bezkonkurenčnú hodnotu a bude tvárou v tvár súťažiť s vozidlami ako Fiesta alebo Polo. Nový NOTE, ktorý sa vyrába v Európe v továrni Nissan v Sunderlande v Spojenom kráľovstve, ucelene spája dizajn s technológiou a po prvýkrát prináša na trh s malými vozidlami mnohé inovatívne funkcie z vyšších tried. Od funkcie Nissan Safety Shield, ktorá spája tri bezpečnostné systémy a vytvára z nich komplexný balík ochrany a asistencie pre vodiča, až po pokročilú funkciu Around View Monitor, ktorá poskytuje 360-stupňový pohľad zhora pri parkovaní, model NOTE stanovuje nový štandard prístupnosti špičkových technológií. K modelu NOTE sa v sortimente malých vozidiel Nissan pridružuje nová Micra. Za svoju viac ako 30-ročnú históriu s viac ako šiestimi miliónmi predaných kusov zostáva Micra jedným z najúspešnejších a najpopulárnejších vozidiel značky Nissan na celom svete. Nová Micra bola podstatne zdokonalená radom vylepšení dizajnu aj technických prvkov. Vďaka odvážnemu prednému aj zadnému dizajnu a úplne prepracovanému interiéru s vysokokvalitnými materiálmi prináša Micra štýl a technológie užitočné pre každodennú jazdu v meste. Micra v typickom štýle Nissan využíva množstvo nových inovácií a dizajnových vylepšení navrhnutých s cieľom zjednodušiť a spríjemniť život. Do tohto radu prichádza aj najnovšie navigačné a komunikačné centrum Nissan Connect a nový rozšírený súbor možností personalizácie dáva zákazníkom príležitosť vytvoriť si vlastnú Micru podľa svojich predstáv. Snaha spoločnosti Nissan poskytnúť vo všetkých svojich ponúkaných malých vozidlách vyspelé technológie sa prejavila aj v novom modeli Juke so vznetovým motorom. Nový motor vyvinutý spoločnosťou Renault, aliančným partnerom spoločnosti Nissan, prichádza po prvýkrát so systémom Stop/Štart na voľnobehu ako štandardnou súčasťou a vylepšené prevody umožňujú lepšiu a presnejšiu ovládateľnosť. Výrazné zvýšenie momentu (z 240 na 260 Nm) a vylepšená odozva turba pri nízkych otáčkach motora poskytujú väčšiu flexibilitu a výkon. So zníženými CO 2 len 109 g/km a s 12,5% zlepšením hospodárnosti je model Juke ešte zaujímavejšou voľbou pre zákazníkov hľadajúcich malé vozidlo, ktorí chcú vyčnievať z davu.

Toto je významný moment vo vývoji značky Nissan,

povedal Paul Wilcox.

Príchod nového modelu Note vyrábaného v Európe, novej Micry a novej generácie modelu Juke so vznetovým motorom znamená, že spoločnosť Nissan má najširší sortiment malých vozidiel na trhu. Všetky tieto tri modely boli navrhnuté a technicky vyvinuté so zreteľom na inovácie a nadšenie typické pre značku Nissan.

Predaj nového modelu Nissan NOTE sa začne na jeseň, nová Micra bude pre zákazníkov k dispozícii koncom leta. Najnovší model Juke 1.5dCi je už teraz k dispozícii v celej Európe.

Zdroj: Nissan

Fotogaléria

Reklama