/
/
/
Spoločnosť Nissan vyrobila najväčšiu zorbingovú guľu na svete … s vozidlom vo vnútri

Spoločnosť Nissan vyrobila najväčšiu zorbingovú guľu na svete … s vozidlom vo vnútri

Reklama

  • V guli CarZorb ožíva technológia bezpečnostného systému Safety Shield použitá v modeli Nissan NOTE.
  • Originálna dvojvrstvová guľa odhaľuje novú formu obľúbenej zábavy.
  • Obrovská bublina predvádza, ako technológia pomáha zaistiť bezpečnosť vozidla.

Spoločnosť Nissan vyrobila najväčšiu funkčnú zorbingovú guľu na svete, v ktorej bezpečne spočíva vozidlo NOTE v skutočnej veľkosti.

Obrovská nafukovacia guľa s priemerom 6 metrov a obvodom viac ako 18 metrov bola skonštruovaná tak, aby predviedla možnosti bezpečnostného systému Nissan Safety Shield, technológie použitej v obľúbenom rodinnom modeli Nissan NOTE.

Dnes bol zverejnený dvojminútový film, v ktorom gigantická guľa s prezývkou „CarZorb“ úspešne absolvuje dráhu vedúcu po príkrych svahoch.

Zorbing vznikol na Novom Zélande. Milovníci adrenalínu sa pri ňom valia z kopca v guli vyrobenej zo silného nafukovacieho plastu. Zorbingovú guľu obvykle tvorí dvojica nafukovacích vrstiev, ktoré chránia jedinca pred vonkajším nebezpečenstvom.

Aby demonštrovala možnosti svojej technológie bezpečnostného systému (Nissan Safety Shield), rozhodla sa spoločnosť Nissan dať populárnej zábave nový rozmer a vyrobiť zákazkovú zorbingovú guľu, do ktorej by sa vošlo vozidlo NOTE. Guľa CarZorb bola následne otestovaná na prísne tajnom vojenskom cvičisku v Spojenom kráľovstve.

Guľa CarZorb váži viac ako tonu a jej výroba trvala viac ako dva mesiace. Je názornou ukážkou technológie bezpečnostného systému – balíčka, ktorý poskytuje vodičovi podporu a upozorňuje ho na potenciálne nebezpečenstvo.

Tento impozantný počin je oslavou prvého výročia prítomnosti nového modelu NOTE na európskych cestách.

Model Nissan NOTE je nabitý inovatívnymi technológiami, ktoré zaisťujú bezpečnejšiu jazdu. Bezpečnostný systém Nissan Safety Shield tvoria dohromady upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, sledovanie mŕtveho uhla a monitorovanie pohybujúcich sa objektov za vozidlom. Tento jedinečný súbor prvkov je zásobovaný informáciami z panoramatického kamerového parkovacieho systému, ktorého jadrom je špeciálna samočistiaca zadná kamera – inovácia, ktorá v rámci segmentu predstavuje prelomové riešenie.

Viceprezident spoločnosti Nissan pre firemnú stratégiu a marketing Bastien Schupp uviedol: „Vozidlo Nissan NOTE sme dôkladne skonštruovali tak, aby vodičom poskytlo komplex technológií, ktorý okolo nich i vozidla vytvorí ochrannú bublinu. Je to predovšetkým naša technológia bezpečnostného systému, ktorá nemá medzi menšími rodinnými vozidlami konkurenciu.

Vytvorenie gule CarZorb s vozidlom v skutočnej veľkosti predstavuje vzrušujúci a originálny spôsob, ako upozorniť na prednosti bezpečnostného systému Nissan.“

Príťažlivosť modelu Nissanu NOTE spočíva najmä v tom, že sprístupňuje prvotriedne technológie a ponúka výrazný dizajn. Inovatívny prístup sa premieta do všetkých aspektov jeho štýlu i konštrukcie.

Zdroj: Nissan

Video:

Foto:

Prečítať celý text

Reklama