/
/
/
Špeciálne edície S-Design modelov Fiat 500X a 500L

Špeciálne edície S-Design modelov Fiat 500X a 500L

Reklama

  • Rodina S-Design doposiaľ tvorená modelmi 124 Spider, Tipo hatchback a Tipo kombi sa rozširuje omodely 500X S-Design a nedávno predstavený model 500L S-Design.
  • Dvojica nových špeciálnych edícií je určená mladým zákazníkom hľadajúcim odvážny a športový štýl s dôrazom na detail a jazdný komfort.
  • Nový model 500X S-Design sa môže pochváliť športovým vzhľadom s leštenými čiernymi doplnkami vpovrchovej úprave Myron.
  • Interiér je charakteristický špecifickým čalúnením, textúrovanou matne čiernou čelnou časťou palubnej dosky s logom 500 v bronzovom odtieni a osobitými prvkami Myron.
  • Povahu Cross u modelu 500X S-Design dokonale zvýrazňujú matne zelený odtieň karosérie Alpi a nové Full LED svetlomety, ktoré poskytujú väčší svetelný výkon, čo sa premieta do väčšej viditeľnosti a tým aj bezpečnosti, a tiež úsporu energie.
  • Okrem zážihových adieselových motorov súčasnej generácie sú k dispozícii aj nové pohonné jednotky FireFly Turbo.
  • Fiat 500X je skutočným bestsellerom svojho segmentu v Taliansku a jedným z najobľúbenejších vozidiel danej kategórie v Európe.
  • Nový model 500L S-Design je dokonalým príkladom filozofie Cool & Capable značky Fiat. Vyniká nezameniteľným športovým vzhľadom, exkluzívnym matne bronzovým odtieňom karosérie, lesklo čiernou strechou, doplnkami vúprave Myron, dvojfarebnými 17palcovými zliatinovými kolesami a špecifickým športovým interiérom.

Len niekoľko málo mesiacov po uvedení nového modelu 500L S-Design na trh rozširuje rodinu špeciálnej edície S-Design tiež model 500X S-Design. Rad špeciálnych verzií S-Design bol doteraz tvorený modelmi 124 Spider, Tipo hatchback a Tipo kombi. V oboch prípadoch sa jedná o nové interpretácie, ktorých spoločným menovateľom sú exkluzivita, dynamika a osobitosť. Vďaka týmto vlastnostiam sú schopné oslniť už na prvý pohľad. Model 500X S-Design je ideálnym vozidlom pre mladých, dynamicky a športovo založených zákazníkov a verzia 500L S-Design je dokonalým riešením pre mladé moderné rodiny túžiace po dynamike a konektivite.

Nový Fiat 500X S-Design – taliansky crossover s novými technológiami a vzhľadom

Špeciálna edícia 500X S-Design vychádzajúca zo stupňov výbavy Cross a Urban predstavuje neobvyklú interpretáciu radu 500X, ktorý v minulom roku prešiel kompletnou modernizáciou. Vyznačuje sa odvážnym a športovým vzhľadom s dôrazom na detail a jazdný komfort, vďaka čomu je schopná prilákať zákazníkov iných značiek. Fiat 500X je bestsellerom svojho segmentu v Taliansku a jedným z najobľúbenejších vozidiel danej kategórie v Európe.

Nová špeciálna edícia 500X S-Design, ktorá bola navrhnutá pre únik od každodennej rutiny, sa môže pochváliť radom jedinečných prvkov zlepšujúcich celkový štýl vozidla. Z vonkajšieho pohľadu je charakteristická čiernymi strešnými lyžinami, tónovanými zadnými oknami, 17palcovými zliatinovými kolesami, bronzovými bočnými lištami s logom X a pôsobivou povrchovou úpravou Myron. Tá bola použitá pre prednú časť vozidla, kryty vonkajších spätných zrkadiel, masku chladiča a kľučky bočných aj zadných výklopných dverí.

Fiat 500X S-Design je k dispozícii v odtieňoch biela Gelato, čierna Cinema a sivá Moda a novo aj v matne zelenom odtieni Alpi, ktorý dokonale vystihuje crossoverovú povahu modelu 500X S-Design. Vzhľad dotvárajú Full LED svetlomety, ktoré pôsobia veľmi moderne a súčasne sú v súlade so štýlom rodiny 500. Tieto svetlomety sa však môžu pochváliť aj skvelými vlastnosťami. Poskytujú väčší svetelný výkon, a tým aj viditeľnosť a bezpečnosť, a navyše sú až päťkrát úspornejšie než tradičné halogénové svetlá. Svetlo blížiace sa dennému svetlu a väčšia osvetlená plocha pred vozidlom potom prispievajú k nižšej únave očí. V rýchlosti 90 km/h sú prekážky na vozovke viditeľné o štyri sekundy skôr ako u halogénových svetiel, čo z pohľadu prejdenej vzdialenosti v tejto rýchlosti predstavuje rovných 100 metrov.

Exkluzívne športové poňatie je charakteristické aj pre interiér. Model 500X S-Design disponuje matne čiernou čelnou časťou palubnej dosky s logom 500 v bronzovom odtieni a radom jedinečných doplnkov s povrchovou úpravou Myron, ako je rámček infotelematického systému Uconnect. Interiér dopĺňajú čierne textilné čalúnenie sedadiel Castiglio so vzorom Chevron, čierne eloxované prvky na stredovom tuneli a obložení dverí a tiež prvky z eko kože.

Športový charakter zvýrazňuje aj rad štandardných prvkov, akými sú LED svetlá denného svietenia a zadné koncové svetlá, volant čalúnený eko kožou, prístrojový panel s monochromatickým 3,5palcovým TFT displejom, dvojica vstupov USB, manuálna klimatizácia, tempomat, elektrická parkovacia brzda a zadné sedadlá delené v pomere 60/40. Štandardom verzie Cross sú tiež predné hmlové svetlá a infotelematický systém Uconnect so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu. Z bezpečnostných prvkov zaslúži zmienku štandardne ponúkaný systém rozpoznávania dopravných značiek, inteligentný rýchlostný asistent, ktorý dovoľuje vodičovi nastaviť tempomat na rýchlosť zistenú systémom rozpoznávania dopravného značenia, a systém sledovania jazdných pruhov.

Zákazník môže zvoliť motorizáciu, ktorá najlepšie zodpovedá jeho potrebám. Fiat 500X S-Design ponúka pozoruhodnú paletu pohonných jednotiek zahŕňajúcu tri zážihové motory a tri dieselové preplňované motory MultiJet kombinované s automatickou alebo manuálnou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies. Nová rodina zážihových preplňovaných motorov FireFly, ktorá bola uvedená práve u tohto modelu, je k dispozícii v trojvalcovej verzii 1.0 l s výkonom 120 k v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies a v štvorvalcovom prevedení 1.3 l s výkonom 150 k a šesťstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DDCT a pohonom predných kolies. Ak už zákazník zvolí ktorýkoľvek z týchto dvoch motorov, môže sa spoľahnúť na potešenie z jazdy, pozoruhodnú spotrebu paliva a veľmi tichý beh. Účinná a inovatívna dvojica motorov je ďalším dôkazom špičkovej konštrukcie motorov v rámci skupiny FCA. Nové motory sú najkompaktnejším a najčistejším zdrojom výkonu u súčasných modelov značky Fiat. Ponuku benzínových motorov uzatvára agregát 1.6 E-torq s výkonom 110 k. Fiat 500X S-Design môže byť vybavený aj dieselovými motormi radu MultiJet: 1.6 s výkonom 95 k a manuálnou prevodovkou, 1.6 s výkonom 120 k a šesťstupňovou manuálnou alebo dvojspojkovou automatickou prevodovkou DDCT v kombinácii s pohonom predných kolies a nakoniec 2.0 s výkonom 150 k, v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.    

Nový Fiat 500L S-Design – športový charakter pre mladé rodiny

Špeciálna edícia 500L S-Design uvedená na trh pred niekoľkými málo mesiacmi skúma nové možnosti filozofie Cool & Capable a predstavuje ideálne riešenie pre moderné rodiny, najmä mladé, ktoré túžia po dynamike a konektivite. Táto nová interpretácia crossoveru 500L vychádza z verzie City Cross a pochváliť sa môže podvozkom zvýšeným o 25 mm, športovým vzhľadom a na želanie tiež exkluzívnym matným bronzovým odtieňom a lesklo čiernou strechou. Táto špeciálna edícia bola navrhnutá pre zvládnutie každodenných mestských dobrodružstiev a jej špecifická úprava kombinuje osobitosť verzie Cross a štýl prevedenia S-Design. Vozidlo je charakteristické radom pôsobivých doplnkov v úprave Myron, napríklad špecifickým nárazníkom s ochrannou časťou, maskou chladiča, kľučkami dverí, bočnými lištami a rámčekmi zadných svetiel.

Štandardom sú dvojtónové 17palcové zliatinové kolesá a špecifický športový interiér. Konektivitu zaisťuje inovatívny systém Uconnect 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciou zrkadlenia chytrého telefónu. Zákazníci modelu Fiat 500L S-Design môžu voliť zážihový motor 1.4 s výkonom 95 k so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, dieselový preplňovaný motor 1.3 MultiJet s výkonom 95 k s manuálnou alebo robotizovanou prevodovkou Dualogic a dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet s výkonom 120 k s manuálnou prevodovkou.

Zdroj: Fiat

Prečítať celý text

Reklama