/
/
/
SLOVENSKÁ PREMIÉRA ŠKODA KODIAQ RS

SLOVENSKÁ PREMIÉRA ŠKODA KODIAQ RS

Reklama

  • Exkluzívna slovenská premiéra prvého športovo ladeného SUV značky – ŠKODA KODIAQ RS
  • Na 25. ročníku autosalónu v Nitre sa predstaví 9 automobilov značky ŠKODA vo farbách vlajky Československej republiky
  • Autosalón – Autoshow Nitra 2018 sa uskutoční od 11. do 14. októbra
  • Expozícia ŠKODA AUTO v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex

ŠKODA na nitrianskom autosalóne predstaví v exkluzívnej slovenskej premiére svoje prvé športovo ladené SUV – model ŠKODA KODIAQ RS. Najväčšie SUV českej automobilky bude reprezentovať aj jeho vrcholné vyhotovenie – model ŠKODA KODIAQ L & K. Vo výstavnej premiére na Slovensku sa uvedú aj nové varianty kompaktného SUV – ŠKODA KAROQ SPORTLINE a ŠKODA KAROQ SCOUT. Medzi modelmi značky nebude chýbať ani vlajková loď ŠKODA SUPERB, bestseller značky v športovom ladení ŠKODA OCTAVIA RS, ako aj nová ŠKODA FABIA, ktorej predaj sa u nás začal len minulý mesiac. Expozíciu ŠKODA nájdu návštevníci autosalónu v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex Nitra od 11. do 14. októbra 2018.

„Teší ma, že fanúšikom značky, ako aj všetkým priaznivcom automobilov na Slovensku, prinášame horúce novinky, ktoré zažili svetovú premiéru len minulý týždeň v Paríži. Predstavíme im prvé športové SUV značky – model ŠKODA KODIAQ RS, ktorý má najsilnejší dieslový motor v histórii značky ŠKODA. Tešiť sa môžu aj na model KAROQ vo verzii SCOUT aj SPORTLINE. Určite je na čo pozerať, preto pozývam do Nitry a do expozície značky ŠKODA v pavilóne F všetkých priaznivcov motorizmu aj ich blízkych. Už teraz sa na všetkých tešíme,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA KODIAQ RS je prvým SUV značky ŠKODA, ktoré sa stalo súčasťou rodiny športovo ladených modelov s označením RS. Je poháňané najsilnejším sériovo vyrábaným naftovým motorom v histórii značky, ktorý dosahuje výkon až 176 kW (240 k). Prenos sily zabezpečuje automatická sedemstupňová prevodovka DSG a inteligentný pohon všetkých kolies.

Aj vďaka nemu si vodiči môžu vychutnať vynikajúce športové jazdné vlastnosti automobilu na cestách aj v teréne. Športový zážitok z jazdy umocňuje vizuálne dynamický vzhľad automobilu a akusticky systém Dynamic Sound Boost, ktorý automobilka predstavuje vôbec po prvý raz. Toto SUV je zároveň aj prvým automobilom značky ŠKODA , ktorý má v štandardnej výbave 20-palcové kolesá z ľahkej zliatiny. Napriek svojej športovej DNA zostáva ŠKODA KODIAQ RS praktickým rodinným automobilov v päť alebo sedemmiestnom vyhotovení s veľkým batožinovým priestorom. Wi-Fi pripojenie a služby ŠKODA Connect ponúkajú moderné možnosti konektivity. Každodenné používanie vozidla uľahčuje množstvo Simply Clever prvkov, typických pre značku ŠKODA.

ŠKODA KODIAQ L&K v názve s odkazom na zakladateľov automobilky – Václava Laurina a Václava Klementa – predstavuje vrcholovú verziu najväčšieho SUV značky s najvyššou výbavou L&K. Štýlový vzhľad automobilu zvýrazňujú pochrómovaná mriežka chladiča, 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny a špecificky upravený zadný nárazník. Pasažierov automobilu pohltí výnimočná atmosféra interiéru s dekoratívnymi prvkami vo vyhotovení Piano Black a kožené čalúnenie sedadiel. Špičková verzia modelu ŠKODA KODIAQ L&K je k dispozícii s motorom 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a 6-stupňovou mechanickou prevodovkou s pohonom 4×4 a s cenou od 39 740 eur. V Nitre sa predstaví vo verzii so 7-stupňovou automatickou prevodovkou s pohonom predných kolies.

Dynamický, športový vzhľad má aj nový model ŠKODA KAROQ SPORTLINE. Kompaktné SUV, ktoré ŠKODA uviedla na trh len v minulom roku, je v športovom variante SPORTLINE ponúkané s pohonom predných kolies, alebo pohonom všetkých kolies a s dvomi benzínovými a dvomi naftovými motormi s výkonom 110 kW (150 k), alebo140 kW (190 k) a prvýkrát a exkluzívne je dostupné aj s benzínovým motorom 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 k).

ŠKODA KAROQ SCOUT je novým dobrodružne ladeným vozidlom modelového radu KAROQ s ešte lepšími predpokladmi pre jazdu v teréne. Plastové diely okolo vozidla chránia elegantnú karosériu v meste i v teréne. Vďaka štandardne dodávanému pohonu všetkých kolies a paketu pre zlé cesty je model ŠKODA KAROQ SCOUT skvele vybavený aj pre jazdu mimo spevnených ciest.

Motorová paleta modelu ŠKODA KAROQ SCOUT zahŕňa jeden benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a filtrom pevných častíc, ako aj dva naftové motory so systémom SCR so vstrekovaním AdBlue a filtrom pevných častíc. Motor 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) prenáša krútiaci moment 340 Nm na jednotlivé kolesá pomocou štandardne dodávanej manuálnej šesťstupňovej prevodovky. Na želanie je k dispozícii aj automatická sedemstupňová prevodovka DSG. Najsilnejším agregátom vozidla ŠKODA KAROQ SCOUT je naftový motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k). Tento motor je štandardne ponúkaný s automatickou sedemstupňovou prevodovkou DSG.

Dlhodobo jedným z najobľúbenejším automobilom mladoboleslavskej značky je ŠKODA FABIA, ktorá sa v Nitre predstavuje vo svojej najnovšej podobe – s modernejším a dynamickým vzhľadom. Model, ktorý sa začal vyrábať v auguste tohto roka, je slovenským zákazníkom k dispozícii od minulého mesiaca so štyrmi motorizáciami – s dvoma motormi 1,0 MPI s výkonom 44 kW (60 k) alebo 55 kW ( 75 k) a dvoma 1,0 TSI motormi s výkonom 70 kW (95 k) alebo 81 kW (110 k). Najsilnejšie motory sú vybavené 6-stupňovou mechanickou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou. Cena nového modelu ŠKODA FABIA, vybavenom bezpečnostnými prvkami a asistentami, ktoré sú bežné skôr vo vyšších triedach automobilov, sa pri karosárskej verzii hatchback začína od 9 440 eur a pri verzii COMBI od 10 840 eur. ŠKODA v Nitre predstavuje model ŠKODA FABIA vo verzii COMBI v najvyššom stupni výbavy Style a hatchback vo verzii MONTE CARLO.

Na nitrianskom autosalóne sa v tomto roku predstaví spolu deväť atraktívnych modelov.

Celá naša flotila vozidiel je ladená v modro-bielo-červenej kombinácii farieb, čím si pripomíname sté výročie vzniku Československa. V rámci tohto výnimočného jubilea sme pre verejnosť pripravili limitovanú edíciu 100 kusov ŠKODA SUPERB s virtuálnym kokpitom, automatickou prevodovkou a ďalšou nadštandardnou výbavou s cenovou výhodou až 5 000 eur,“ dodáva Ing. Marek Růžička. Návštevníci si budú môcť prezrieť okrem štýlovej vlajkovej lode značky ŠKODA SUPERB STYLE, či športovo nabrúseného bestselleru značky ŠKODA OCTAVIA RS, aj medzi slovákmi veľmi obľúbený model ŠKODA RAPID MONTE CARLO.

Značku budú na autosalóne v Nitre prezentovať autorizovaní partneri ŠKODA: spoločnosť Autoprofit z Galanty, Porsche Nitra, Moto Jas Nitra a Bayern Center Hlohovec.

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama