/
/
ŠKODA ENYAQ ?V

ŠKODA ENYAQ ?V

Reklama

  • Prvý sériový model značky ŠKODA na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB)
  • Dva druhy pohonu, dve kapacity batérie a štyri výkonové stupne od 132 do 225 kW
  • Veľký dojazd až do 510 kilometrov* v cykle WLTP a krátky čas nabíjania
  • Emocionálny a dynamický dizajn, markantná maska ŠKODA na želanie s osvetlenou mriežkou
  • Nová koncepcia interiéru a pre značku typické veľkorysé priestorové pomery pre posádku a batožinu
  • Na 1 895 exemplárov limitovaná séria Founders Edition pripomína úspešnú 125-ročnú históriu značky

Novým modelom ENYAQ ?V robí značka ŠKODA ďalší dôsledný krok pri implementácii stratégie elektrickej mobility. SUV s elektrickým pohonom na batérie využíva ako prvý sériový model českej automobilky modulárnu stavebnicu elektromobility (MEB) koncernu Volkswagen. ŠKODA ENYAQ ?V pri tom kombinuje pohon zadných alebo všetkých kolies s dojazdom až do 510 kilometrov* v cykle WLTP a veľkorysými priestorovými pomermi, typickými pre značku. Súčasne značka ŠKODA ďalej vyvíja svoje emocionálne výrazové prostriedky dizajnu – v tomto zmysle nové SUV prináša úplne novú koncepciu interiéru namiesto klasických línií vybavenia a s kompletne novo koncipovanou štruktúrou modelovej ponuky. Osobitnú lahôdku predstavuje exkluzívna, na 1 895 exemplárov limitovaná séria ENYAQ ?V Founders Edition, ktorá v jubilejnom roku pripomína úspešnú 125-ročnú históriu značky.

https://youtu.be/fUm2DWHXoXA

Thomas Schäfer, predseda predstavenstva ŠKODA AUTO, hovorí: „Modelom ENYAQ ?V sa začína nová éra značky ŠKODA. Je to náš prvý elektrický model skonštruovaný na báze modulárnej stavebnice elektromobility. S ním robíme elektrickú mobilitu Simply Clever – s dlhým dojazdom, krátkymi časmi nabíjania, jednoduchým ovládaním a dostupnými cenami. ENYAQ ?V vzniká v srdci značky ŠKODA, v Mladej Boleslavi. Náš kmeňový závod je tak jediným výrobným miestom pre vozidlá na báze MEB v Európe mimo Nemecka. To je vysoké vyznamenanie pre kompetenciu značky ŠKODA. Ďakujem všetkým spolupracovníkom, ktorí postavil ENYAQ ?V na kolesá. Je to vynikajúce auto a som hrdý na tím jeho tvorcov.“

Okamžite po svetovej premiére nového modelu ŠKODA ENYAQ ?V budú mať záujemcovia možnosť v mnohých štátoch si rezervovať základnú i ďalšie verzie modelu, ako aj exkluzívnu a zvlášť bohato vybavenú limitovanú sériu Founders Edition. Tá je limitovaná na 1 895 vozidiel a pripomína úspešnú históriu značky, ktorú založili pred 125 rokmi Václav Laurin a Václav Klement. Vozidlá Founders Edition sú vybavené na multifunkčnom koženom volante plaketou s číslom exempláru, vyrobenou českou manufaktúrou na výrobu kryštálu Preciosa. Vozidlá majú byť dodané zákazníkom v roku 2021.

Founders Edition s osvetlenou mriežkou masky a 21-palcovými diskami z ľahkej zliatiny

Nová maska Crystal Face s nápadnou osvetlenou mriežkou je pri modeloch Founders Edition prvkom sériového vybavenia, pri modeloch ENYAQ 80 iV sa dá objednať za príplatok. Prednú masku s kryštálovým vzhľadom osvetľuje 130 diód LED – tento dizajnový prvok je známy už zo štúdie ŠKODA VISION iV. Model Founders Edition je k dispozícii s dvoma kombináciami motora a batérie a v dvoch farbách. Okrem toho má 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, športové nárazníky, ako aj interiér ecoSuite s ekologicky vypracovanou kožou.

Nová ŠKODA ENYAQ ?V – prehľad

Elektrický pohon

ŠKODA ENYAQ ?V má úplne novú koncepciu pohonu a využíva možnosti modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) koncernu Volkswagen. Jej základom je tzv. architektúra skateboardu, pri ktorej je akumulátorová batéria pohonu priestorovo úsporne uložená v podlahe karosérie. Dve kapacity batérie, štyri výkonové stupne od 132 do 225 kW, ako aj pohon zadných alebo všetkých kolies pokrývajú rozmanité požiadavky a podmienky využitia. S krátkym časom nabíjania a dojazdom do 510 kilometrov* v cykle WLTP je ENYAQ ?V optimálnym spoločníkom na každý deň, povolená hmotnosť brzdeného prívesu je do 1 400 kilogramov (stúpanie 8%), resp. 1 200 kilogramov (stúpanie 12%).

Bezpečnosť

K novým asistenčným systémom patrí Asistovaná jazda 2.0 s rozšírenými funkciami, Parkovanie na diaľku a Trénované parkovanie.

Exteriér

Dizajn modelu ENYAQ ?V je emocionálny, energický a dynamický. Elektrické SUV sa vyznačuje vyváženými proporciami a nanajvýš veľkorysými priestorovými pomermi v kabíne posádky. Vďaka tomu je kabína približne rovnako priestranná ako má ŠKODA KODIAQ, hoci ENYAQ ?V má kratšiu karosériu ako ŠKODA OCTAVIA. Markantnú prednú časť definuje veľká maska ŠKODA a svetlomety Matrix-LED. Na želanie môže prednú časť zvýrazniť osvetlená mriežka Crystal Face s animovanou funkciou osvetlenia Coming/Leaving Home. Zadné skupinové svetlá TOP LED obsahujú dynamické smerové svetlá a tiež majú animovanú funkciu Coming/Leaving Home.

Interiér

Namiesto klasických línií vybavenia interiér definujú nové dizajnové komplety, ktoré vytvárajú nové meradlá v oblasti stvárnenia interiéru. Dizajnéri materiálu ŠKODA navrhli každú ako vkusnú zostavu z prírodných, ekologicky spracovaných a recyklovaných materiálov. Individuálnu konfiguráciu vozidla uľahčuje nová štruktúra ponuky: tematické pakety a malý počet samostatných voliteľných prvkov sú prehľadné a dajú sa nakonfigurovať niekoľkými krokmi.

Konektivita

Centrálny displej s uhlopriečkou 33 cm (13 palcov) je najväčší z doterajších modelov značky ŠKODA, vďaka novému systému infotainmentu je ENYAQ ?V nepretržite online a vodič môže využívať inteligentné služby. Proces nabíjania batérie, ako aj predklimatizácia vozidla sa dajú pohodlne ovládať na diaľku pomocou aplikácie ŠKODA Connect App v smartfóne.

Simply Clever

Značka ŠKODA vyvinula špecifické prvky Simply Clever pre elektrické vozidlá, ako napríklad čistič nabíjacieho kábla, ochranný kryt na nabíjaciu zásuvku a priehradku na nabíjací kábel pod podlahou batožinového priestoru. Nová stredová konzola, prebiehajúca v dvoch úrovniach, poskytuje veľa odkladacích priestorov, poriadok pod dvojitou podlahou batožinového priestoru zabezpečuje inteligentný organizér. Klasická škrabka na ľad ŠKODA je umiestnená vo vnútri vozidla vo dverách batožinového priestoru.

Nabíjanie

Karta MyŠKODA Powerpass zabezpečuje bezproblémové a jednoduché nabíjanie. S jedinou kartou umožňuje nabíjanie na väčšine nabíjacích staníc v Európskej únii. Okrem toho sa značka ŠKODA angažuje aj pri výstavbe siete rýchlonabíjacích staníc Ionity v celej Európe. Na individuálne nabíjanie v domácej garáži ponúka ŠKODA nástennú stanicu iV wallbox v dvoch vyhotoveniach. S rýchlonabíjacím káblom sa ŠKODA ENYAQ ?V dá nabíjať na verejných rýchlonabíjacích staniciach.

PREHĽAD TECHNICKÝCH ÚDAJOV

 

Silueta nového modelu ŠKODA ENYAQ ?V naznačuje proporcie vlajkovej lode značky. Krátka predná časť a pretiahnuté línie strechy dodávajú vozidlu dynamický vzhľad a zachovávajú veľkorysú ponuku priestoru, ktorý je pre značku typický. Nové SUV tak v interiéri ponúka podobný priestor ako model ŠKODA KODIAQ, aj keď je na dĺžku kratšie ako ŠKODA OCTAVIA.

ŠKODA ENYAQ ?V ponúka pohon zadných alebo všetkých kolies, okrem toho sú k dispozícii tri veľkosti batérie a päť výkonnostných stupňov. ENYAQ ?V sa rýchlo nabíja, maximálny nabíjací výkon dosahuje až 125 kW. Dojazdová vzdialenosť na jedno nabitie je až 510 kilometrov v cykle WLTP. Tým sa z praktického, čisto batériovo poháňaného SUV, stáva perfektný spoločník pre všedný deň.

NOVINKY V DIZAJNE SVETIEL

ŠKODA robí vďaka modelu ENYAQ ?V ďalší veľký krok do éry elektromobility. Prvé čisto elektrické SUV českého výrobcu automobilov prichádza s novými riešeniami, ktoré spájajú technicky inovatívne Matrix-LED svetlomety s emocionálnym dizajnovým jazykom. Petr Nevřela, vedúci dizajnér exteriérového osvetlenia v ŠKODA AUTO, v rozhovore popisuje najvýraznejšie prvky nových svetlometov modelu ENYAQ ?V.

Modelom ENYAQ iV predstavuje ŠKODA svoje prvé sériové vozidlo na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB). Ako sa zmenil dizajn svetlometov v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi?

Petr Nevřela: Predné svetlomety modelov ŠKODA sa už dočkali podstatného vývoja spolu s naším súčasným dizajnovým jazykom, a to pri modelových radoch SCALA a KAMIQ, rovnako tak aj pri novej generácii modelu OCTAVIA. Pri všetkých modeloch, ktoré sme v poslednom roku a pol predstavili, sú svetlomety celkovo nižšie a pôsobia tak dynamickejšie. Model KAMIQ dodáva vyššie umiestnenými svetlami denného svietenia vlastný charakter. Pri vytváraní svetlometov boli viac použité kryštalické prvky. Pri modeli ENYAQ iV dôsledne pokračujeme v tomto trende a cielene zdokonaľujeme jednotlivé detaily. Spomeniem nové, obzvlášť jemne vyrysované svetlá denného svietenia s naznačenými riasami a tiež nový, šesťuholníkový tvar hlavných LED modulov. Inovatívny charakter nového modelu ENYAQ iV je navyše zdôraznený novými svetlometmi a zadnými svetlami.

Ako dlho trvá celý proces vývoja dizajnu nových predných svetlometov a zadných svetiel?

Nevřela: Vývoj dizajnu je dynamický proces, úzko spolupracujeme s kolegami z dizajnu exteriéru a s vývojovým tímom vonkajšieho osvetlenia. Rozvíjame rôzne nápady a diskutujeme o tom, ktoré sa dajú realizovať a až nakoniec dospejeme k finálnemu výberu. Celkovo môže tento proces trvať šesť až dvanásť mesiacov.

 

Čo vás inšpiruje pri navrhovaní nových svetlometov a zadných svetiel?

Nevřela: ŠKODA je hrdá na to, že vo svojich vozidlách odráža tradíciu českého krištáľového umenia a interpretuje ju po svojom. Presné línie, geometrické usporiadanie a výnimočne číre sklenené plochy sú fascinujúce a v závislosti od dopadu svetla a uhla pohľadu ponúkajú úplne iné, stále sa meniace aspekty. To môžeme použiť ako základ pre experimentovanie so svetelnými efektami ako napríklad s trojrozmernými zadnými svetlami, ktorých plochy sú osvetlené jemnými pásmi svetla. 

Aký prvý dojem evokujú nové svetlomety modelu ENYAQ iV?

Nevřela: Grafika svetiel ENYAQ iV pôsobí na prvý pohľad príjemne a priateľsky, kým svetlomety vytvárajú vysoko dynamický a moderný vzhľad. Inovatívne LED technológie navyše zvýrazňujú udržateľný koncept nášho prvého čisto elektrického SUV.

ĎALŠÍ KROK VO VÝVOJI DIZAJNU

Prvé vozidlo značky ŠKODA postavené na modulárnej elektrifikovanej platforme (MEB) koncernu Volkswagen spája emocionálne línie s vyváženými a dynamickými proporciami, ponúka veľkorysý vnútorný priestor a ekologickú, zábavnú jazdu. Karl Neuhold, vedúci dizajnu exteriéru značky ŠKODA, vo videorozhovore predstavuje jedinečný dizajn modelu ENYAQ ?V, ktorým značka ŠKODA urobila ďalší krok vpred vo vývoji dizajnu.

ENYAQ iV je prvým vozidlom značky ŠKODA postaveným na modulárnej elektrifikovanej platforme. Ako sa týmto modelom ďalej rozvíja dizajnový jazyk značky ŠKODA?

Karl Neuhold: Aj v prípade modelu ENYAQ iV vsádzame na emocionálny dizajnový jazyk značky ŠKODA, ktorým sa vyznačujú už modely SCALA, KAMIQ a nová, štvrtá generácia modelu OCTAVIA. Aj pre model ENYAQ iV sú typické výrazné línie, čisté plochy a kryštalické prvky, vyzdvihujúce um českých sklárov. Jeho proporcie sa však líšia od tých, ktoré sú známe u našich doterajších SUV: ENYAQ iV má kratší predok a pretiahnutú líniu strechy. Pôsobí tak veľmi dynamickým dojmom a premieňa vozidlo na priestrannú, ticho plávajúcu kozmickú loď.

Ako by ste súhrnne opísal dizajn prvého vozidla značky ŠKODA vyvinutého ako čisto elektrický automobil?

Neuhold: Dizajn vozidla ENYAQ iV je progresívny, vyvážený a sebavedomý. Nové proporcie mu dodávajú mimoriadnu dynamiku aj veľkorysú priestrannosť. Veľké kolesá a veľká svetlá výška mu dodávajú mohutný vzhľad vozidla SUV. 

Čo je pre Vás osobne najvýraznejším prvkom v dizajne vozidla ENYAQ iV?

Neuhold: Jednoznačne predok. Aj u našich elektrických vozidiel vedome vsádzame na výraznú masku, ktorá je výrazným identifikačným rysom značky. V prípade vozidla ENYAQ iV je maska pretiahnutá výrazne dopredu a je vzpriamenejšia, čo umocňuje vzhľad silného vozidla. Pozornosť iste upútajú tiež Matrix-LED hlavné svetlomety a svetlá pre denné svietenie.

Aké sú najväčšie rozdiely v dizajne exteriéru medzi elektrickým vozidlom, postaveným na MEB platforme, a vozidlom so spaľovacím motorom?

Neuhold: Rozdiely spočívajú vo výške vozidla a v dĺžke predných a zadných previsov. V prípade platformy MEB sú batérie umiestnené v podlahe vozidla, čo ušetrí miesto. Vďaka tomu je karoséria
o niečo vyššia. Celý dojem sa však vybalansuje dlhším rázvorom náprav. Jednotlivé komponenty elektrického pohonu zaberajú v porovnaní s konvenčným spaľovacím motorom menej miesta, čo umožňuje kratšie previsy vpredu a vzadu. Karoséria vozidla ENYAQ iV je dlhšia, a navyše veľmi aerodynamická, čo pozitívne ovplyvňuje dojazd. Hodnota cx od 0,27 je pre SUV tejto veľkosti pôsobivý výsledok. 

Čo robí z vozidla ENYAQ iV vo Vašich očiach typický automobil značky ŠKODA?

Neuhold: ENYAQ iV stelesňuje všetky prednosti a silné stránky vozidiel ŠKODA a predstavuje dôležitý krok k trvalo udržateľnej budúcnosti spoločnosti. Spája priestrannosť, všestrannosť a „Simply Clever“ nápady. Súčasne ponúka prekvapivé a chytré funkcie. Je to vozidlo pre aktívny život i rodinu; hodí sa aj na dlhé cesty. To všetko z neho robí dokonalého spoločníka pre každý deň.

DIZAJNOVÉ INDIVIDUALIZÁCIE INTERIÉRU

Interiér prvého čisto elektrického SUV českej automobilky sa inšpiruje svetmi moderného bývania. Tie nahrádzajú doterajšie výbavové stupne a vyznačujú sa použitím prírodných, ekologicky spracovaných a recyklovaných materiálov. Norbert Weber, vedúci oddelenia Design Interiéru a Color & Trim značky ŠKODA, vo videorozhovore popisuje novú vnútornú výbavu vozidla ENYAQ ?V a jej vrcholové prvky.

ENYAQ iV je prvým vozidlom značky ŠKODA na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB). Čím sa interiér tohto úplne nového vozidla líši od interiéru modelov so spaľovacím motorom?

Norbert Weber: ENYAQ iV profituje z dlhého rázvoru platformy MEB, ktorý v pomere k rozmerom karosérie poskytuje mimoriadne veľkorysý vnútorný priestor. K tomu patrí aj rovná podlaha bez stredového tunela, ktorý poznáme z vozidiel so spaľovacími motormi. Túto koncepčnú zvláštnosť sme využili na to, aby sme vytvorili opticky ešte vzdušnejší interiér a pocit naozaj veľkorysej priestrannosti. To sa týka aj novej palubnej dosky, ktorá je rozdelená do niekoľkých úrovní.

Hovoríte o novom koncepte dizajnu interiéru vo vozidle ENYAQ iV. Čo si pod tým môžeme detailnejšie predstaviť?

Norbert Weber: Nový dizajnový koncept vozidla ENYAQ iV kombinuje veľkorysú priestrannosť a tzv. lounge-feeling. Namiesto obvyklých výbavových verzií a mnohých dodatočných výbav ponúkame prvýkrát pri modeli ENYAQ iV aj naše nové dizajnové individualizácie. Pripomínajú svety moderného bývania, ktorých farby a materiály spolu dokonale ladia. Rovnako prinášame prehľadne štruktúrované balíky s voliteľnou výbavou pre rôzne tematické oblasti. Pre všetky modely je k dispozícii niekoľko ďalších individuálnych prvkov s voľbou výbavy. Zákazníkom tak ponúkame možnosť voľby, ktorá bude jednoduchá, ale aj napriek tomu veľmi individuálna.

Čo predstavuje najväčšie priestorové zmeny v architektúre interiéru vozidla ENYAQ iV?

Weber: Jednou z najväčších zmien je absencia stredového tunela daná koncepciou pohonu. Umožnila nám vpredu využiť tento priestor ako dodatočnú odkladaciu plochu pod stredovým panelom rozdelenú do niekoľkých úrovní. Cestujúcim na zadných sedadlách zasa príde vhod dodatočný priestor na nohy pred prostredným sedadlom, ktorý je mimoriadne veľkorysý aj vďaka dlhému rázvoru. Popri tejto vynikajúcej priestrannosti pre posádku ponúka ENYAQ iV tiež batožinový priestor s objemom 585 litrov.

Ako by ste opísali dizajn interiéru modelu ENYAQ iV?

Weber: Ako prehľadný, vzdušný, inovatívny a ekologický. Prehľadný je vďaka ľahkej konfigurácii dizajnových individualizácií a tematických balíčkov, vzdušný zasa na základe veľkorysej ponuky priestoru a pocitu priestrannosti. Inovatívnosť dizajnu podčiarkujú prvky ako sú trinásťpalcový centrálny displej a nový priehľadný displej vrátane rozšírenej reality. Využitie prírodných a recyklovaných materiálov napĺňa ekologický charakter dizajnu.

Ktoré (v oblasti automobilov) nové a ekologické materiály a farby budú použité?

Weber: Napríklad poťahy sedačiek v jednej z dizajnových individualizácií sú zo 40 percent vyrobené zo strižnej vlny a nesú vlnenú pečať spoločnosti Woolmark Company. Zvyšných 60 percent látky je vyrobených z polyestru, ktorý vznikol recykláciou PET fliaš. Tieto poťahy majú jedinečné haptické vlastnosti a príjemnú sedaciu klímu. Ďalším príkladom je mimoriadne ekologicky vyrábaná koža, na ktorej úprave sa namiesto chemikálií sčasti používa extrakt z listov olivovníka.

Ktoré sú hlavné dizajnové prvky v interiéri modelu ENYAQ iV?

Weber: Páči sa mi najmä dekoračná lišta, ktorá sa horizontálne tiahne cez celú prístrojovú dosku modelu ENYAQ iV až do výplní dverí, a posilňuje tak dojem priestrannosti. Okrem toho pod centrálnym displejom kopíruje tvary prednej masky vozidiel značky ŠKODA a súčasne slúži aj ako opora ruky pri ovládaní dotykovej obrazovky. Je obklopená veľmi mäkkým materiálom, ktorý je rozložený v celom interiéri a navodzuje pocit, že sedíte doma na gauči v obývacej izbe.

DVA VARIANTY POHONU, TRI RÔZNE KAPACITY BATÉRIE, PÄŤ VÝKONOVÝCH STUPŇOV

V základnej verzii poháňa vzadu umiestnený motor kolesá zadnej nápravy. ŠKODA tak bude mať po rokoch opäť v ponuke model s pohonom zadných kolies. Výkonnejšia verzia má tiež druhý elektromotor umiestnený vpredu, čo zaistí spoľahlivý prenos vysokého krútiaceho momentu počas jazdy. Najvýkonnejšia verzia vozidla ŠKODA ENYAQ ?V môže ťahať príves s hmotnosťou až 1 200 kg. O ekologickú jazdu sa stará celkovo päť výkonových stupňov a tri rôzne kapacity batérie, ktoré v závislosti na zvolenej verzii poháňajú zadné kolesá alebo všetky kolesá. Vysoká účinnosť batérie, pneumatiky s nízkym valivým odporom (5,9 ‰) a skvelá aerodynamika vozidla SUV (cx od 0,27) umožňujú dojazd vozidla ŠKODA ENYAQ ?V až 500* km v režime WLTP.
Základnou výkonovou verziou je ŠKODA ENYAQ ?V 50. Lítium-iónová batéria má kapacitu 55 kWh, respektíve netto kapacitu 52 kWh. Elektromotor umiestnený na zadnej náprave má výkon 109 kW. Dojazd je až 340* km. Verzia ENYAQ ?V 60 so systémovým výkonom 132 kW a batérií s kapacitou 62 kWh, resp. netto kapacitou 58 kWh, ponúka dojazd až 390* km. Najdlhší dojazd až 500* km v režime WLTP ponúka verzia ENYAQ ?V 80 s výkonom 150 kW s pohonom zadných kolies. Jeho batéria má kapacitu 82 kWh, resp. netto kapacitu 77 kWh. Rovnakú batériu využíva aj verzia 80X s výkonom 195 kW a verzia v RS s výkonom 225 kW. Obe verzie majú dva elektromotory a ponúkajú pohon všetkých kolies. Vrcholný model zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 6,2 s a dosahuje maximálnu rýchlosť 180 km/h. Obe verzie s pohonom všetkých kolies ponúkajú dojazd až 460* km.

RAD IV: ELEKTROMOBILITA SA STANE SÚČASŤOU DNA ZNAČKY ŠKODA

Elektrifikované vozidlá ŠKODA iV ponúkajú praktický dojazd, emocionálny vzhľad a veľký pôžitok z jazdy. Ponúkajú pohodlnú, tichú a ekologickú jazdu, ale aj výnimočnú dynamiku. Maximálny krútiaci moment elektromotorov je k dispozícii ihneď po štarte, čo umožňuje postupné zrýchľovanie vozidla bez nutnosti meniť rýchlostné stupne. Charakteristickým znakom vozidla ŠKODA iV sú najmodernejšie možnosti konektivity, rozsiahle možnosti pripojenia k internetu, rozšírené asistenčné systémy v kombinácii s výborným pomerom ceny a úžitkovej hodnoty a veľkorysým priestorom nového interiéru, ktorý pôsobí dojmom obývacej izby.

Vozidlom ŠKODA ENYAQ ?V pokračuje spoločnosť ŠKODA AUTO na ceste k elektromobilite, ktorú začala v roku 2019 predstavením vozov CITIGOe ?V a SUPERB ?V. V rámci modelovej ofenzívy plánuje ŠKODA AUTO predstaviť od roku 2019 do konca roku 2022 viac ako desať elektrifikovaných vozidiel iV.

 

Vstup spoločnosti ŠKODA AUTO do oblasti elektromobility tak prichádza v pravý čas. 125 rokov od založenia spoločnosti sa elektromobilita stáva súčasťou DNA značky ŠKODA. Elektrifikované vozidlá ponúkajú praktický dojazd za dostupné ceny. Tiež sa postupne vylepšuje dobíjacia infraštruktúra.

Spoločnosť ŠKODA AUTO investuje do roku 2021 celkovo dve miliardy eur do vývoja elektrifikovaných vozidiel a vývoja rozsiahleho ekosystému pre nové riešenia v oblasti mobility. Ide tak o najväčší investičný program v histórii značky ŠKODA. V rámci transformácie spoločnosti ŠKODA AUTO z tradičného výrobcu automobilov na Simply Clever spoločnosť ponúkajúcu najlepšie riešenia v oblasti mobility zohráva trvalá udržateľnosť významnú úlohu v oblasti výroby, predaja a služieb.

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama