/
/
/
SEAT predstavil nový Leon SC aby oslovil nových zákazníkov

SEAT predstavil nový Leon SC aby oslovil nových zákazníkov

Reklama

  • – Značka zvyšuje pokrytie trhu novou trojdverovou verziou karosérie
  • – Zvýšenie predaja od začiatku roka 2013 vďaka produktovej ofenzíve
  • – SEAT predstavil Mii Ecofuel, najčistejšie vozidlo v histórii značky

Bratislava 2013. – SEAT odhalil nový Leon SC. Tento model predstavuje druhú verziu kompaktného modelového radu španielskej značky, ktorý bude po prvý raz k dispozícii s viacerými typmi karosérie. Nová trojdverové verzia má prispieť k zvýšeniu predaja modelu Leon pretože rozširuje pokrytie trhu značkou SEAT v najpopulárnejšom segmente v Európe. Leon SC vychádza v ústrety požiadavkám klientov, ktorí hľadajú športovejšie vozidlo s vysokou funkčnosťou. Do konca tohto roka SEAT predstaví v modelovom rade Leon aj verziu kombi.

Včera ráno prezident značky SEAT James Muir na tlačovej konferencii definoval Leon SC ako vozidlo „navrhnuté s ambíciami stať sa najkrajším automobilom vo svojom segmente“.

James Muir vyzdvihol vynikajúce prijatie päťdverového modelu Leon, ktorý mal svetovú premiéru na parížskom autosalóne v októbri 2012:

Doteraz sme dodali zákazníkom vyše 10.000 vozidiel a aktuálne máme ďalších 15.000 objednávok.

James Muir dodal, že

SEAT prechádza veľkou transformáciou kontinuálnym uvádzaním moderných, atraktívnych a vysoko konkurencieschopných nových produktov. A to je ešte len začiatok. Máme pripravených ešte veľa noviniek, ktoré nadchnú zákazníkov a posilnia našu značku tak, aby významne prispela k stratégii rastu koncernu Volkswagen.

Rovnako ako päťdverová verzia aj nový Leon SC sa bude vyrábať v závode Martorell (Barcelona) s využitím revolučnej modulárnej stavebnice technických komponentov MQB koncernu Volkswagen. Oproti päťdverovej verzii má Leon SC o 35mm kratší rázvor. Vďaka použitiu moderných materiálov patrí Leon SC k najľahším vozidlám svojej triedy – jeho hmotnosť je až o 110 kg nižšia oproti predchádzajúcej generácii, čo prispieva k zlepšeniu jazdných vlastností a zvýšeniu účinnosti.

Ponuka motorov pre Leon SC je zhodná s päťdverovou verziou a pokrýva výkonové rozpätie od 63 kW (86 k) do 135 kW (184 k). Najúspornejšia verzia Leon SC poháňaná motorom 1.6 TDI s výkonom 77 kW (105 k) vybaveným systémom Štart/Stop má emisie CO2 iba 99 g/km.

Nový Leon SC sa začne predávať od mája tohto roku.

Zdroj: Seat

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama