6.9 C
Bratislava
piatok, 2 júna, 2023
Reklama

Peugeot Onyx Concept car

Odporúčame

Quasar, Proxima, Oxia, 907 … unikátne vozy Peugeot vždy vedeli vzbudiť pozornosť. Značka Peugeot zhmotnila  ďalší sen a predstavuje „supercar“ 21. storočia: Onyx. Toto „super-auto“, ktoré inovatívnym spôsobom využíva materiály v rýdzej podobe, je dielom automobilových nadšencov, ktorí čerpali svoju inšpiráciu zo sveta profesionálnych automobilových závodov. Onyx s motorom V8 prenesie svojich obdivovateľov do sveta špičkových výkonov. Okrem obdivuhodného výzoru prekvapí aj použitím nových materiálov, ktoré z pohľadu efektivity znamenajú ďalší pokrok.

Exterier

Ostré tvary karosérie provokujú kontrastom farieb a materiálov. Majstrovsky opracované blatníky a dvere sú vyrobené z jedného plátu čistej medi. Kov, vyleštený ako zrkadlo, je bez akejkoľvek povrchovej úpravy a tak sa bude časom meniť a získavať patinu. Nevšedný protiklad tvoria karbónové diely karosérie s matným čiernym lakom.
©Peugeot
©Peugeot
Interier
Interiér konceptu Onyx bol inšpirovaný škrupinkou vajíčka, jej schopnosťou chrániť krehké veci vo vnútri a zároveň  využíva prírodné materiály. Dvere so špeciálnym mechanizmom umožňujú jednoduchý prístup do kabíny – pri otvorení sa medený plášť posunie o niekoľko centimetrov do boku a potom sa otočí okolo svojej osi.
©Peugeot
©Peugeot
Výkon
Kostra tohto modelu je inovatívnym dielom vyvinutým na základe know-how konštruktérov Peugeot Sport a divízie Výskumu a vývoja. Hlavný skelet je karbónový monolit, ktorý sa skladá iba z 12 dielov. Koncept Onyx bol navrhnutý tak, aby bol dosiahnutý vysoký výkon bez kompromisov na čistom a elegantnom dizajne.

Zdroj: Peugeot

Fotogaléria

 

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok