/
/
/
Päť hviezdičiek v hodnotení EuroNCAP pre nový Nissan Qashqai

Päť hviezdičiek v hodnotení EuroNCAP pre nový Nissan Qashqai

Reklama

  • Maximálny počet dosiahnutých bodov pri testoch ochrany vodiča počas čelného a bočného nárazu
  • Výnimočné výsledky pri testoch spojených s bezpečnosťou dieťaťa
  • Inovatívne technológie Safety Shield v novom modeli Qashqai pomáhajú predchádzať nehodám

Úplne nový Nissan Qashqai dosiahol hodnotenie päť hviezdičiek od nezávislej organizácie EuroNCAP hodnotiacej bezpečnosť vozidiel.

Nový, naprieč Európou predávaný model obsahuje veľký počet moderných a skutočne inovatívnych bezpečnostných prvkov, ktoré pomohli dosiahnuť maximálne hodnotenie päť hviezdičiek v čoraz prísnejších testoch organizácie EuroNCAP.

Vysoká úroveň ochrany

Počas čelných nárazových testov zostal priestor pre cestujúcich v modeli Qashqai stabilný, pričom skúšky s figurínami vykazovali výbornú ochranu kolien a stehien vodiča aj pasažiera. Vďaka výbornej ochrane celého tela dosiahla figurína vodiča počas testov maximálny počet bodov. Maximálny počet bodov bol dosiahnutý aj pri teste bočných bariér, kde sa tiež preukázala ochrana celého tela.

Vďaka návrhu a konštrukcii s cieľom poskytnúť čo najlepšiu možnú úroveň ochrany detí exceluje nový Qashqai aj pri testoch bezpečnosti detských pasažierov. Na základe poznatkov z figurín dieťaťa počas dynamických testov získal Qashqai maximálny počet bodov pri ochrane 18-mesačného dojčaťa.

V poslednom rade dosiahol predný nárazník modelu Qashqai maximálny počet bodov aj pri zabezpečení ochrany nôh chodcov.

Od začiatku zameraný na bezpečnosť

Kľúčovým faktorom pre vynikajúce dosiahnuté výsledky modelu Qashqai v testoch organizácie EuroNCAP bol systém pokročilých bezpečnostných prvkov. Moderné elektronické systémy nového modelu Qashqai, ktoré vytvárajú inovatívny Nissan Safety Shield, poskytujú vodičovi aj cestujúcim naozaj vysokú úroveň pasívnej ochrany. Technológie systému Safety Shield nového modelu Qashqai zahŕňajú Núdzové brzdenie pri pohybe dopredu, Systém podpory bdelosti vodiča, Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, Automatické prepínanie svetiel a Rozpoznávanie dopravných značiek. Nissan Safety Shield tiež ponúka možnosti Sledovania mŕtveho uhla a Monitorovania pohybujúcich sa objektov za vozidlom, čo sú systémy, ktoré sa stali možnými a prístupnými vďaka uznávanej technológii Panoramatického kamerového parkovacieho systému od spoločnosti Nissan.

Nový Qashqai: definuje crossover druhej generácie

Špičkové technológie, dizajn crossoverov druhej generácie a vyspelá dynamika – to všetko spolu tvorí základ nového Nissanu Qashqai. Počet predaných kusov pôvodnej verzie prevýšil hranicu dvoch miliónov, čo poskytlo spoločnosti Nissan veľké množstvo dát a skúseností pre navrhnutie a zostrojenie dokonalého rodinného automobilu.

Inšpirovaný základnými hodnotami a silnými stránkami modelu prvej generácie ponúka úplne nový Qashqai kombináciu štýlu, technológie a vzrušenia v jedinečnom a originálnom balení.

Pozoruhodne úspešný príbeh… už teraz

Dosiahnutý výsledok päť hviezdičiek v testoch organizácie EuroNCAP je najnovším prírastkom k jedinečným úspechom, ktoré dosiahla spoločnosť Nissan a nový Qashqai. Výroba nového automobilu bola bezproblémovo umiestnená do továrne spoločnosti Nissan v britskom Sunderlande, kde lámu rekordy dokončením nového modelu každých 61 sekúnd.

Modely druhej generácie sú hitom aj vo svetových médiách. Popredný britský časopis What Car? ocenil najnovší model Qashqai titulom Auto roka 2014.

Nový Qashqai – skutočne medzinárodné vozidlo

Nový Nissan Qashqai bol navrhnutý a skonštruovaný v Európe a pre Európu je tiež určený. Navrhli ho odborníci v divízii Nissan Design Europe (Londýn, Veľká Británia) a technickom stredisku Nissan Technical Centre Europe (Cranfield, Veľká Británia a Barcelona, Španielsko). Významnou mierou sa na modeli však podpísali aj návrhári a konštruktéri spoločnosti Nissan v japonskom Atsugi.

Zdroj: Nissan

 

Prečítať celý text

Reklama