6.9 C
Bratislava
nedeľa, 24 septembra, 2023
Reklama

Opel bude od roku 2014 vyrábať model Mokka vo svojom španielskom závode Zaragoza

Odporúčame

Výroba modelu Opel Mokka prichádza do Európy. Závod koncernu GM v Zaragoze (Španielsko) začne v druhej polovici roka 2014 vyrábať úspešné malé SUV. Dôvodom tohto rozhodnutia je veľký dopyt v Európe. Súčasne sa rozšíria výrobné kapacity pre malé SUV aj v závode Bupyeong (Kórea), ktorý je zatiaľ jediným produkčným miestom tohto modelu.

Dr. Karl-Thomas Neumann, CEO Opel povedal:

 

Rozhodnutie pre závod Zaragoza je v duchu stratégie našej spoločnosti vyrábať vozidlá tam, kde sa predávajú. Enormný dopyt po modeli Mokka zvýrazňuje atraktivitu našich vozidiel, dodáva ďalší impulz našej produktovej ofenzíve a zabezpečuje pracovné miesta v Európe. Toto rozhodnutie pomôže  zlepšiť využitie existujúcich výrobných kapacít v Európe a preto je dobrou novinkou pre celú našu organizáciu.

Predseda Európskeho fóra zamestnancov EEF Dr. Wolfgang Schäfer-Klug dodal:

Je to dobrá novinka nielen pre závod Zaragoza ale pre všetky výrobné závody z hľadiska zlepšenie celkového využitia kapacít. Manažment Opel/Vauxhall teraz splnil dlhodobú požiadavku EEF vyrábať malé SUV v Európe. Je to pozitívny prínos pre všetkých zamestnancov značiek Opel/Vauxhall.

V úvodnej fáze GM investuje 80 miliónov USD do prípravy výroby v závode Zaragoza. Rozhodnutie vyrábať model Mokka v Európe pomôže zachovať 5800 pracovných miest v španielskom závode Opel, v ktorom sa momentálne vyrábajú modely Corsa a Meriva.

Od svojho uvedenia na trh v lete 2012 je model Opell Mokka veľmi úspešný. Sympatické SUV je rovnako populárne u odbornej verejnosti ako u zákazníkov. Mokka patrí k trom najlepšie predávaným SUV v mnohých európskych štátoch.

Spočiatku bude európska výroba založená na montáži kompletov CKD (CKD = Completely Knocked Down) z dielov vyrobených v Kórei, pričom podiel komponentov z európskej výroby sa bude postupne kontinuálne zväčšovať.

Je to ďalší veľký deň pre Opel/Vauxhall,“ pokračuje Karl-Thomas Neumann. „Po nedávnom rozhodnutí GM investovať 4 miliardy EUR do európskych výrobných závodov a následnom rozhodnutí investovať ďalších 230 miliónov EUR do Vývojového centra v Rüsselsheime, Nemecko, je to ďalší dôkaz, že sme na správnej ceste.

Z nového rozhodnutia budú najviac profitovať zákazníci a zamestnanci Opel/Vauxhall v Európe, dodáva Karl-Thomas Neumann:

Vďaka tejto investícii budeme schopní vyrábať viac vozidiel a rýchlejšie uspokojiť dopyt našich zákazníkov.

Zdroj: Opel

Reklama