/
/
/
Opel bude od roku 2014 vyrábať model Mokka vo svojom španielskom závode Zaragoza

Opel bude od roku 2014 vyrábať model Mokka vo svojom španielskom závode Zaragoza

Reklama

Výroba modelu Opel Mokka prichádza do Európy. Závod koncernu GM v Zaragoze (Španielsko) začne v druhej polovici roka 2014 vyrábať úspešné malé SUV. Dôvodom tohto rozhodnutia je veľký dopyt v Európe. Súčasne sa rozšíria výrobné kapacity pre malé SUV aj v závode Bupyeong (Kórea), ktorý je zatiaľ jediným produkčným miestom tohto modelu.

Dr. Karl-Thomas Neumann, CEO Opel povedal:

 

Rozhodnutie pre závod Zaragoza je v duchu stratégie našej spoločnosti vyrábať vozidlá tam, kde sa predávajú. Enormný dopyt po modeli Mokka zvýrazňuje atraktivitu našich vozidiel, dodáva ďalší impulz našej produktovej ofenzíve a zabezpečuje pracovné miesta v Európe. Toto rozhodnutie pomôže  zlepšiť využitie existujúcich výrobných kapacít v Európe a preto je dobrou novinkou pre celú našu organizáciu.

Predseda Európskeho fóra zamestnancov EEF Dr. Wolfgang Schäfer-Klug dodal:

Je to dobrá novinka nielen pre závod Zaragoza ale pre všetky výrobné závody z hľadiska zlepšenie celkového využitia kapacít. Manažment Opel/Vauxhall teraz splnil dlhodobú požiadavku EEF vyrábať malé SUV v Európe. Je to pozitívny prínos pre všetkých zamestnancov značiek Opel/Vauxhall.

V úvodnej fáze GM investuje 80 miliónov USD do prípravy výroby v závode Zaragoza. Rozhodnutie vyrábať model Mokka v Európe pomôže zachovať 5800 pracovných miest v španielskom závode Opel, v ktorom sa momentálne vyrábajú modely Corsa a Meriva.

Od svojho uvedenia na trh v lete 2012 je model Opell Mokka veľmi úspešný. Sympatické SUV je rovnako populárne u odbornej verejnosti ako u zákazníkov. Mokka patrí k trom najlepšie predávaným SUV v mnohých európskych štátoch.

Spočiatku bude európska výroba založená na montáži kompletov CKD (CKD = Completely Knocked Down) z dielov vyrobených v Kórei, pričom podiel komponentov z európskej výroby sa bude postupne kontinuálne zväčšovať.

Je to ďalší veľký deň pre Opel/Vauxhall,“ pokračuje Karl-Thomas Neumann. „Po nedávnom rozhodnutí GM investovať 4 miliardy EUR do európskych výrobných závodov a následnom rozhodnutí investovať ďalších 230 miliónov EUR do Vývojového centra v Rüsselsheime, Nemecko, je to ďalší dôkaz, že sme na správnej ceste.

Z nového rozhodnutia budú najviac profitovať zákazníci a zamestnanci Opel/Vauxhall v Európe, dodáva Karl-Thomas Neumann:

Vďaka tejto investícii budeme schopní vyrábať viac vozidiel a rýchlejšie uspokojiť dopyt našich zákazníkov.

Zdroj: Opel

Prečítať celý text

Reklama