6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Nový Renault Kangoo získal 4 hviezdičky Euro NCAP

Odporúčame

Nový Kangoo, v predaji od júna 2021, spĺňa potreby každej rodiny, je priestranný a modulárny. Nezabúda sa aj na bezpečnosť s posilnenou konštrukciou karosérie, novými jazdnými asistentmi či airbagmi pre všetkých pasažierov. Nový Kangoo získal 4 hviezdičky v testoch Euro NCAP na základe prísnejšieho protokolu z roku 2020. Toto skóre stavia najnovší model Renault na vrchol segmentu.

ZVÝŠENÁ OCHRANA CESTUJÚCICH, IDEÁLNE PRE DETI

Nový Kangoo vyniká 6 airbagmi, predpínačom bezpečnostných pásov a tromi bodmi ISOFIX na sedadle spolujazdca a na dvoch zadných bočných sedadlách. Euro NCAP hodnotí stabilitu konštrukcie kabíny a dobrú ochranu cestujúcich počas nárazových skúšok. Na 6 až 10-ročných figurínach je ochrana optimálna a to na celom tele. Nový Kangoo má najvyššie skóre v tejto kategórii.

VYŠŠIA BEZPEČNOSŤ VŠETKÝCH UŽÍVATEĽOV CESTNEJ PREMÁVKY

Euro NCAP oceňuje efektivitu Aktívne núdzové brzdenie pre cyklistov, chodcov či vozidlá, cez deň aj v noci tým, že varuje vodiča pred rizikom zrážky. Zdôrazňuje tiež užitočnosť nového vybavenia ako napríklad Asistent udržiavania v jazdnom pruhu a Systém rozpoznávania dopravných značiek s varovaním o prekročení rýchlosti, s možnosťou Tempomatu a obmedzovačom rýchlosti s funkciou brzdenia do kopca.

S Novým Kangoo, Renault poskytuje štandardnú výbavu pre vyššiu bezpečnosť cestujúcich a všetkých členov cestnej premávky.

Zdroj: Renault

Reklama