/
/
/
Nový rad Fiat 500: modernizácia a rozšírenie kultového radu 500 o vrcholné verzie Star a Rockstar

Nový rad Fiat 500: modernizácia a rozšírenie kultového radu 500 o vrcholné verzie Star a Rockstar

Reklama

  • Majstrovské dielo talianskeho dizajnu, ktoré aj po dvanástich rokoch od svojho uvedenia na trh neprestáva udivovať a v Európe zaznamenáva rekordné predajné výsledky prichádza v modernizovanej podobe a s novými modelmi.
  • Premiéru majú dve úplne nové vrcholné verzie: vycibrená 500 Star pre vodičov hľadajúcich eleganciu v tej najrýdzejšej podobe a výrazná 500 Rockstar, ktorá je určená športovo založeným vodičom.
  • Lepšie možnosti konektivity: okrem nových verzií Star a Rockstar je multimediálny systém Uconnect 7″ HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu ponúkaný tiež u modelov Lounge a Sport.

Viac elegancie, štýlovosti a technológií: nový rad Fiat 500 prichádza s niekoľkými významnými inováciami. Tie zahŕňajú dve vrcholné verzie radu, Star a Rockstar, ktoré boli navrhnuté pre mladých a sofistikovaných zákazníkov.

Fiat 500 sa prvýkrát svetu predstavil v roku 1957 a do veľkej miery sa zaslúžil o motorizáciu celej Európy. Jeho reinkarnovaná podoba z roku 2007 potom úplne zmenila pohľad na malé mestské vozidlá. Ponúkla totiž štýl a technológie, aké boli dovtedy v tomto segmente neznáme. Dnes, 12 rokov od svojho oživenia, robí kultová päťstovka ďalší významný krok vpred a podľa očakávaní opäť stanovuje meradlá v danom segmente.

Disponuje všetkými ingredienciami, ktoré z nej urobili symbol talianskeho automobilového priemyslu. Pôsobenie modelu 500 na Európskom trhu je pritom stále rovnako výrazné. V roku 2018 dokonca zaznamenal Fiat 500 vôbec najlepšie predajné výsledky v podobe takmer 194 000 predaných vozidiel (Fiat a Abarht). Počas tohtoročného marca bol Fiat 500 najpredávanejším vozidlom svojej kategórie a za celý štvrťrok potom druhým najobľúbenejším vozidlom, pričom o prvenstvo ho pripravil podobne výnimočný Fiat Panda.

Úplne nový rad ponúkajúci osobitejšie možnosti voľby

Fiat 500 charakterizujú osobitosť, štýl a exkluzivita. Nový rad k týmto jedinečným vlastnostiam pridáva možnosť jednoduchého výberu ideálnej verzia, ktorá by odrážala povahu svojho majiteľa. Vstupnou bránou do sveta 500 je verzia 500 Pop. Od tejto verzie už majú zákazníci na výber medzi dvoma odlišnými osobitosťami, jednou elegantnejšou a druhou športovejšou. Štýlová výbava Lounge môže získať ešte väčšiu osobitosť s verziou Star, zatiaľ čo športový model 500 Sport naberá na dynamike s výbavou Rockstar. Bohatá štandardná výbava oboch nových verzií zahŕňa multimediálny systém Uconnect 7″ HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu, ktorý každú cestu premení v jedinečný zážitok. Tento dômyselný infotelematický systém je štandardne ponúkaný aj u verzií Lounge a Sport, ktoré sa mimo to môžu pochváliť aj novým čalúnením.

Všetky stupne výbavy novej 500 sú k dispozícii v karosárskych verziách hatchback a kabriolet a v závislosti na jednotlivých trhoch môžu byť osadené zážihovým motorom 1.2 s výkonom 69 k (s manuálnou alebo robotizovanou prevodovkou Dualogic), 0.9 Twin Air s výkonom 85 k a nakoniec pohonnou jednotkou 1.2 spaľujúcou LPG (obe s manuálnou prevodovkou).

Nový Fiat 500 Star, stelesnenie elegancie

Na základe pôsobivého úspechu verzie Lounge sa značka Fiat rozhodla vytvoriť ešte bohatšiu a elegantnejšiu verziu, Fiat 500 Star. Jedným z hlavných prvkov novej verzie je úplne nový biely metalický odtieň karosérie White Stella, ktorý je zušľachtený jemne ružovými a chrómovanými detailmi, a tiež štandardnými 16palcovými zliatinovými kolesami, hmlovými svetlami a presklenou strechou Skydome. Model 500 Star je k dispozícii aj v ďalších odtieňoch: biela Gelato, sivá Carrara, čierna Vesuvius, sivá Pompei, bordová Opera, sivá Colosseo, modrá Epic a biela Ice. Nový rad 500 potvrdzuje význam farebných kombinácií. Farba totiž nie je len otázkou vzhľadu, ale je súčasťou filozofie celého produktu, ktorý ponúka maximálne možnosti personalizácie, čo je jedna zo základných vlastností radu.

Exkluzivita exteriérov sa odráža aj v interiéroch. Úplne nové interiéry verzie Star sú maximálnym vyjadrením štýlu radu 500 a sú k dispozícii v dvoch farebných kombináciách, pieskovo bielej a čiernej a elegantnej úprave Matelassé s detailmi z eko kože a s bordovým logom 500. Palubná doska, ktorá bola doteraz ponúkaná v odtieni karosérie môže byť vyvedená v dvoch nových odtieňoch, pieskovo bielom s perleťovou úpravou alebo matne bordovom. Uprostred prístrojového panela sa nachádzajú digitálne prístroje vrátane 7palcovej TFT obrazovky, ktorá je najväčšou v kategórii.

Nový stupeň výbavy 500 Rockstar, odvážny a inovatívny vzhľad, ktorý v meste vynikne

Nová verzia 500 Rockstar je určená zákazníkom, ktorí hľadajú vozidlo s výraznou osobitosťou bez obetovania elegantného vzhľadu. Rockstar vyniká štýlom, ktorý kombinuje robustné estetické prvky verzie Sport zrejmé napríklad na prednom a zadnom nárazníku, a tiež na prahoch dverí, a štýlové detaily, akými sú pevná presklená strecha, 16palcové zliatinové kolesá a detaily na karosérii v matne chrómovanom odtieni. Okrem väčšej vycibrenosti a dynamickej povahy ponúka verzia Rockstar taktiež nový matne zelený odtieň karosérie Portofino.  Fiat 500 Rockstar je pochopiteľne k dispozícii aj v ďalších odtieňoch: biela Gelato, sivá Carrara, červená Passione, čierna Vesuvius, sivá Pompei, bordová Opera, modrá Italia a biela Ice.

Interiéry odrážajú eleganciu a športový vzhľad karosérie podobne ako u verzie Star, a aj v tomto prípade sú úplne nové. Na mimoriadne pôsobivom vzhľadu sa podieľa aj stredová časť sedadiel, ktorá bola inšpirovaná pruhovanými látkami najluxusnejších oblekov. Boky sedadiel a operadiel sú vyvedené v eko koži a sú ohraničené šedými alebo modrými detailmi. Tak ako u verzie Star, aj v prípade modelu Rockstar je čelná časť palubnej dosky ponúkaná v dvoch nových odtieňoch: úplne novom matne zelenom odtieni a matne grafitovej úprave. V prípade matne zelenej čelnej časti palubnej dosky sú ďalšie detaily interiéru sivé, zatiaľ čo u matne grafitovej verzie palubnej dosky sú detaily modré. Interiér zdobia ďalej elegantný chrómovaný prístrojový panel so 7palcovým TFT displejom, ktorý poskytuje všetky informácie, ktoré vodič potrebuje, vrátane ľahko čitateľných údajov rýchlomera, tachometra a palubného počítača. Displej zobrazuje aj informácie poskytované systémom Uconnect.

Zdroj: Fiat

Prečítať celý text

Reklama