/
/
/
Nové BMW radu 5 Touring

Nové BMW radu 5 Touring

Reklama

Dynamické, všestranné, inteligentné.

Nové BMW radu 5 Touring sa preslávilo dynamickými jazdnými vlastnosťami, estetickou príťažlivosťou a inteligentnou funkčnosťou. Nová generácia modelu posúva tieto atribúty na úplne novú úroveň. Rovnako ako nedávno predstavené BMW radu 5 Sedan, aj druhá karosárska verzia tradičného modelového radu očarí bezkonkurenčnou ponukou asistenčných systémov, špičkovou konektivitou a novým inovatívnym ovládacím systémom.

https://youtu.be/luNnaZcwdj8

„BMW radu 5 Touring vzniklo špeciálne pre európsky trh, kde je úspešné už viac ako 25 rokov. Som presvedčený, že všestrannosť novej, piatej generácie radu 5 Touring, si nájde nových priaznivcov, ktorí ocenia charakteristický veľký vnútorný priestor, variabilný batožinový priestor spojený s nezameniteľným elegantným vzhľadom a, samozrejme, typické dynamické jazdné vlastnosti značky BMW,” povedal Dr. Ian Robertson, člen správnej rady BMW AG, zodpovedný za marketing a predaj.

Nové BMW radu 5 Touring sa po prvý raz predstaví v marci 2017 na ženevskom autosalóne. Predaj sa začne v júni 2017 s ponukou štyroch nových motorov od BMW Group, zatiaľ čo inteligentný pohon všetkých kolies xDrive bude od začiatku dostupný s dvoma modelmi. V priebehu roka doplnia modelový rad ďalšie verzie s klasickým pohonom zadných aj všetkých kolies.

Zníženie hmotnosti, zlepšenie ovládateľnosti a zvýšenie účinnosti.

Športové jazdné vlastnosti nového BMW radu 5 Touring sú výsledkom novej podvozkovej technológie a ďalšieho znižovania hmotnosti. Zadná náprava so vzduchovým odpružením a s automatickým vyrovnávaním svetlej výšky tvoria súčasť základnej výbavy. V rámci doplnkovej výbavy sa nachádzajú Dynamické riadenie tlmičov, systém Adaptive Drive s aktívnou stabilizáciou náklonov, Integrálne aktívne riadenie (teraz dostupné aj v spojení s xDrive) a podvozok M Šport so svetlou výškou zníženou o 10 milimetrov.

Ramená náprav a veko batožinového priestoru sú vyrobené z hliníka, ktorý sa, spolu s vysokopevnostnými oceľami, nachádza na ďalších prvkoch podvozka a na extrémne pevnej karosérii. Použitie materiálov, efektívny systém pohonu a vylepšená aerodynamika prispeli k medzigeneračnému zníženiu spotreby o 11 percent.

Atletický dizajn pre všestranné športové vozidlo.

Exteriér nového BMW radu 5 Touring jasne vyjadruje spojenie športových a všestranných schopností, ktorými sa tento modelový rad preslávil. Podporujú to aj povrchy a dynamicky natiahnuté línie, vytvárajúce atletické tvary. Dizajnovou dominantou prednej časti modelu Touring sú známe obličky dvojitej mriežky chladiča, ktoré sa dotýkajú zasklenej plochy predných štandardne dodávaných LED svetlometov. Boky spájajú jedinečné tvary vozidla s harmonickými proporciami. Ďalší príspevok k športovej aure nového BMW radu 5 Touring predstavuje dlhá línia strechy, ktorá sa končí v D-stĺpikoch. Zadné okno lemuje strešný spojler so zabudovanými brzdovým svetlom a s deflektormi po stranách. Dizajn spodnej časti zadných partií vytvára dojem šírky, čo podporujú aj zadné svetlomety v tvare L zasahujúce do bokov.

Väčší vnútorný priestor a premyslená funkčnosť.

Interiér nového BMW radu 5 Touring stanovuje dokonalú rovnováhu medzi športovou orientáciou na vodiča na jednej strane a sofistikovanou eleganciou s maximálnym komfortom na strane druhej. Špičkové materiály, prvotriedna kvalita vypracovania, punktičkárska pozornosť k detailom, veľkorysý pocit priestoru a bohatý arzenál technológií sa spojili pre maximálne uspokojenie vodiča aj posádky. Palubná doska nového BMW radu 5 Touring nápadne stúpa, čím prispieva k väčšiemu pocitu priestoru. Kontrolný displej stojí samostatne uprostred palubnej dosky a dostal plochý tvar. Všetky sedadlá poskytujú citeľne viac miesta v oblasti hlavy, ramien aj kolien. Komfort zadných pasažierov zvyšuje tvarovaná zadná časť predných sedadiel, dlhšie sedáky a viac priestoru na kolená. Akustické čelné sklo ako aj akustický obklad stropu a batožinového priestoru prinášajú podstatné zníženie vnútornej hlučnosti na palube nového BMW radu 5 Touring a stláčajú ju na úroveň sedanu. Zvýšenie vnútornej šírky na zadných sedadlách umožňuje bezpečnú a pohodlnú montáž až troch detských sedačiek.

Objem batožinového priestoru nového BMW radu 5 Touring narástol na 570 – 1 700 litrov a povolené zaťaženie stúplo o 120 kg. V závislosti od verzie dosahuje hodnoty 720 až 730 kg. Očarujúca je aj mimoriadne vysoká variabilita a množstvo praktických detailov ako sklápanie zadného operadla deleného v pomere 40/20/40, elektricky ovládanie sklápanie operadiel (stlačením tlačidla), samostatne otvárateľné zadné okno a automatické otváranie veka kufra. V príplatkovej výbave sa nachádza aj možnosť jeho bezdotykového ovládania. Kryt batožinového priestoru aj deliaca sieť sú samostatné a v prípade potreby sa môžu uložiť do výrezov pod podlahou batožinového priestoru.

Radosť z jazdy ako ju máte radi: štyri motory a BMW xDrive dostupné od začiatku predaja.

Motory dostupné zákazníkom od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring využívajú technológiu BMW TwinPower Turbo. Spájajú vyšší výkon s nižšou spotrebou a vypúšťajú menej emisií. Štvorvalcový 2-litrový benzínový motor pod kapotou nového BMW 530i Touring vyvíja maximálny výkon 185 kW (252 k) a krútiaci moment 350 Nm. BMW 530i Touring príde v základnej výbave s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic a šprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6,5 sekundy. Kombinovaná spotreba je 6,3 až 5,8 l/100 km*, emisie CO2 dosahujú hodnotu 143 až 133 gramov na kilometer*.

Nové BMW 540i xDrive Touring rozhýbe do vodičovho cieľa spojenie 3-litrového radového 6-valcového motora, 8-stupňovej prevodovky Steptronic a inteligentného pohonu všetkých kolies. Nárasty výkonu na 250 kW (340 k) a krútiaceho momentu na 450 Nm znamenajú zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy. BMW 540i xDrive Touring dosahuje kombinovanú spotrebu 7,7 – 7,3* l/100 km a vypustí 177 – 176 g CO2/km*.

V BMW 520d Touring pracuje 4-valcový motor s výkonom 140 kW (190 k) a krútiacim momentom 400 Nm, ktoré pochádzajú z 2-litrového objemu. Táto naftová jednotka sa štandardne dodáva so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, voliteľne s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic. BMW 520d Touring sa odstane z 0 na 100 km/h za 8 sekúnd (automatická prevodovka: 7,8 sekundy), no výnimočná účinnosť motora umožňuje dosiahnuť rekordné hodnoty spotreby 4,9 – 4,5 (4,7 – 4,3) l/100 km* a emisií CO2 129 – 119 gramov (124 – 114 g) na km*.

Ponuku motorov pri príchode na trh uzatvára 3-litrový radový 6-valcový naftový motor s výkonom 195 kW (265 k) a krútiacim momentom 620 Nm. Motor posiela silu na zadné, alebo pomocou systému xDrive na všetky kolesá a spolupracuje s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic. BMW 530d Touring zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy, BMW 530d xDrive Touring potrebuje 5,6 sekundy. Kombinovaná spotreba je 5,1 – 4,7 l/100 km alebo 5,7 – 5,3 l/100 km* a emisie CO2 dosahujú hodnotu 134 -124 alebo 149 -139 g/km*.

Ovládací systém: extrémne intuitívny a všestrannejší než kedykoľvek predtým.

Obrazovka Control Display, ktorú využíva operačný systém iDrive, dosahuje uhlopriečku 10,25 palca, má vysoké rozlíšenie a v novom BMW radu 5 Touring sa predstavuje v dotykovej forme. Tak ako doteraz, v závislosti od záujmu vodiča, sa môžu funkcie vozidla, navigácie, komunikácie a infotainmentu ovládať aj cez ovládač s dotykovou plochou. Nový dlaždicový vzhľad menu zabezpečuje intuitívne používanie a minimálne odpútava pozornosť od diania na ceste. Možnosti ovládania funkcií automobilu sa rozšírili ďalším vývojom hlasového ovládania a ovládania gestami, ktoré sú teraz dostupné aj pre BMW radu 5. Najnovšia generácia viacfarebného BMW Head-Up displeja prináša do nového BMW radu 5 projekčnú plochu zväčšenú o 70 percent.

Ďalší krok na ceste k autonomnej jazde.

Nové BMW radu 5 Touring je najnovším modelom na ceste k autonomnej jazde, čo dosahuje pomocou nových asistenčných systémov a rozšírených funkcií. Príspevkom k nezadržateľnému progresu v tejto oblasti sú Varovný systém pred bočnou kolíziou, Upozornenie na prednosť v jazde, Asistent zmeny jazdného pruhu a Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu ako aj Automatický vyhýbací manéver. Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu pre zmenu automaticky udržiava pri rozsahu rýchlosti 0 – 210 km/h vozidlo v strede jeho jazdného pruhu, čo je veľmi užitočné v náročných jazdných situáciách. Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop and Go prispôsobí po stlačení tlačidla rýchlosť jazdy aktuálnemu rýchlostnému limitu, ktorý detekuje funkcia Speed Limit Info.

Asistent osobnej mobility a inteligentné vyhľadávanie parkovacieho miesta.

Nové BMW radu 5 Touring obsahuje aj BMW Connected, čo je prepojenie medzi vozidlom a mobilným telefónom vodiča. Technológia pomáha vodičovi s jeho schôdzkami a s plánovaním presunov. A to doma aj na pracovisku. Napríklad vodič si môže z mobilného telefónu zaslať do vozidla cieľovú destináciu a na základe informácií z Real Time Traffic Information sa vypočíta ideálny moment, kedy treba vyraziť na cestu. Funkcia Remote 3D View umožní vodičovi nechať si na diaľku zobraziť trojrozmerný pohľad na oblasť okolo vozidla na svojom smartfóne. Používatelia Microsoft Office 365 si môžu synchronizovať e-maily, záznamy v diároch a položky v zozname kontaktov. Bezdrôtová integrácia smartfónov dovoľuje používanie Apple CarPlay a v ponuke je aj induktívne nabíjanie.

Komfort zvyšuje aj komplexný parkovací systém. Parkovací asistent nájde miesto a plne automaticky zaparkuje vozidlo. Okrem Parkovacieho asistenta je pre nové BMW radu 5 Touring dostupné aj Diaľkovo ovládané parkovanie. Vodič má k dispozícii aj technológiu ParkNow pre digitálne rezervovanie a bezhotovostnú platbu parkovacieho miesta, On-Street Parking Information pre inteligentné vyhľadávanie verejného parkovania na uliciach.

Modelové varianty dostupné pri uvedení na trh:

BMW 530i Touring: Benzínový štvorvalec, 8-stupňová prevodovka Steptronic.

 • Zdvihový objem: 1 998 cm3.
 • Výkon: 185 kW (252 k) pri 5 200 – 6 500 ot/min.
 • Krútiaci moment: 350 Nm pri 1 450 – 4 800 ot/min.
 • Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 6,5 s.
 • Maximálna rýchlosť: 250 km/h
 • Kombinovaná spotreba paliva: 6,3 – 5,8 l/100 km*.
 • Kombinované emisie CO2: 143 – 133 g/km*.

BMW 540i xDrive Touring: Benzínový radový šesťvalec, 8-stupňová prevodovka Steptronic.

 • Zdvihový objem: 2 998 cm3.
 • Výkon: 250 kW (340 k) pri 5 500 – 6 500 ot/min.
 • Krútiaci moment: 450 Nm pri 1 380 – 5 200 ot/min.
 • Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,1 s.
 • Maximálna rýchlosť: 250 km/h
 • Kombinovaná spotreba paliva: 7,7 – 7,3 l/100 km*.
 • Kombinované emisie CO2: 177 – 167 g/km (159 g/km)*.

BMW 520d Touring: Naftový štvorvalec, 6-stupňová manuálna prevodovka / 8-stupňová prevodovka Steptronic.

 • Zdvihový objem: 1 995 cm3.
 • Výkon: 140 kW (190 k) pri 4 000 ot/min.
 • Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 750 – 2 500 ot/min.
 • Zrýchlenie 0-100 km/h: 8,0 s (7,8 s).
 • Maximálna rýchlosť: 230 km/h (225 km/h)
 • Kombinovaná spotreba paliva: 4,9 – 4,5 l/100 km (4,7 – 4,3 l/100 km)*.
 • Kombinované emisie CO2: 129 – 119 g/km (124 – 114 g/km)*.

BMW 530d Touring/BMW 530d xDrive Touring: Naftový radový šesťvalec, 8-stupňová prevodovka Steptronic.

 • Zdvihový objem: 2 993 cm3.
 • Výkon: 195 kW (265 k) pri 4 000 ot/min.
 • Krútiaci moment: 620 Nm pri 2 000 – 2 500 ot/min.
 • Zrýchlenie 0-100 km/h: 5,8 s (5,6 s).
 • Maximálna rýchlosť: 250 km/h (250 km/h)
 • Kombinovaná spotreba paliva: 5,1 – 4,7 l/100 km (5,7 – 5,3 l/100 km)*.
 • Kombinované emisie CO2: 134 – 124 g/km (149 – 139 g/km)*.

* Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú stanovené na základe testovacieho cyklu EU a závisia od použitého rozmeru pneumatík. Niektoré z uvedených hodnôt sú zatiaľ predbežné.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama