/
/
/
Nové Audi R8 Coupé

Nové Audi R8 Coupé

Reklama

Nové Audi R8 Coupé posúva latku na novú úroveň.

Ako svojím výkonom, tak aj svojou eleganciou. Superšport zo stajne štyroch kruhov-Audi R8 V10 plus – s výkonom 449 kW (610 k), maximálnou rýchlosťou 330 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 3,2 sekundy má dych vyrážajúci výkon, ktorý podčiarkuje zostrený dizajn.

Nové Audi R8 Coupé má motoršport v krvi.

Motory Audi R8 Coupé.

Ešte výkonnejší motor V10 s atmosférickým nasávaním bol vyvinutý podľa vysokootáčkovej koncepcie a fascinuje spontánnosťou a enormným výkonom v celom pásme otáčok.

K dispozícii je v dvoch verziách: Audi R8 V10 plus s výkonom 449 kW (610 k) alebo Audi R8 V10 s výkonom 397 kW (540 k).

So zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,2, resp. 3,5 sekundy a maximálnou rýchlosťou 330 km/h, resp. 320 km/h, zanecháva nové Audi R8 Coupé trvalý dojem jedinečnosti.

Dizajn Audi R8 Coupé.

Zažite intenzívny pocit z pretekárskeho automobilu v kombinácii s výrazne ostrým dizajnom. Markantná jednodielna maska chladiča Audi, energické bočné línie a atletická zadná časť zvýrazňujú charakteristický dizajn R8. V jeho centre je motor V10, ktorý je uložený pod zadnou nápravou, viditeľný cez zadné okno a na želanie môže byť aj osvetlený.

Audi virtual cockpit R8 Coupé.

Koncentrácia na to najdôležitejšie: združený prístroj vytvorený z monitora LCD s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca) s vysokým rozlíšením informuje vodiča fascinujúcimi grafikami. Môžete prepínať dva rozličné režimy zobrazovania a digitálny združený prístroj prispôsobiť svojim potrebám. Na pohodlné ovládanie slúži volant R8 Performance z ušľachtilej kože. Vďaka tomu zostávajú ruky pevne na volante aj počas športovej jazdy a pohľad na ceste.

Laserové diaľkové svetlá Audi R8 Coupé.

Na želanie dodávané laserové diaľkové svetlá zdvojnásobujú dosah sériových reflektorov z LED na 600 metrov. V každom reflektore je integrovaný laserový modul, v ktorom sú štyri výkonné laserové diódy. Fosforový konvektor premieňa modrý laserový lúč na biele svetlo vhodné do cestnej premávky. Vďaka tomu sa dajú lepšie rozoznať kontrasty. Laserové diaľkové svetlá sa aktivujú pri rýchlosti 60 km/h a doplňajú diaľkové svetlá z LED pre lepšiu viditeľnosť a väčšiu bezpečnosť.

Nové Audi R8 Coupé v celej svojej podobe posúva hranicu možného a podčiarkuje motto značky: Náskok vďaka technike.

Zdroj: Audi

Prečítať celý text

Reklama