6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Najsilnejšie modely Triedy E sú 63 S 4MATIC+ a 63 4MATIC+

Odporúčame

Najnovšiu generáciu vysokovýkonného inteligentného biznis sedanu Mercedes-AMG, modely E 63 4MATIC+ (420 kW/571 k; 750 Nm) a E 63 S 4MATIC+ (450 kW, 612 k; 850 Nm), poháňa 4,0-litrový motor V8 biturbo v dvoch vyhotoveniach. Motor poskytuje doposiaľ najvyšší výkon, aký bol do vozidla Triedy E zabudovaný. Na úplne novú úroveň dvíha hranice jazdnej dynamiky nového vysokovýkonného sedanu Mercedes AMG inteligentná stratégia pohonu a viaceré inovačné technológie.

https://youtu.be/mfNmCmkgPJ0

Vďaka sériovému vypínaniu valcov (dva, tri, päť a osem) je teraz ešte úspornejší (kombinovaná spotreba pre oba modely 9,2 – 8,9 l/100 km). Zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,4 (respektíve 3,5) sekundy zaznamenáva vo svojej triede ďalší nový rekord. Ešte agilnejšie reakcie zabezpečuje novinke 9-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT (Multi Clutch Technology), ktorá má úplne nanovo vyvinutý hardvér i softvér a špeciálne nastavenie na oba nové modely, pričom je prvýkrát skombinovaná s mokrou rozjazdovou spojkou.

Oba modely disponujú úplne novo vyvinutým pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+ (pri modeli S navyše s driftovacím režimom) s plne variabilným rozdeľovaním momentu, elektromechanicky regulovanou spojkou, medzi prednú a zadnú nápravu. Snúbia sa v ňom výhody rozličných koncepcií pohonu, čím zabezpečuje optimálnu trakciu na hranici fyzikálnych zákonov na všetkých typoch vozovky.

„V prípade nových modelov E 63 sme uskutočnili historicky najväčší vývojový krok, aký bol pri obmene generácií spravený. Mimoriadny dôraz sme kládli na dynamiku jazdy. Na začiatku vývoja sme sa rozhodli pre plne variabilný pohon všetkých kolies, ktorý v kombinácii s rozšíreným výkonovým stupňom štvorlitrového motora V8 biturbo opäť potvrdzuje heslo našej značky „Driving Performance“,“ vyzdvihuje Tobias Moers, predseda predstavenstva spoločnosti Mercedes-AMG.

Na výkonové parametre najnovšieho vysokovýkonného inteligentného biznis sedanu vizuálne upozorňuje expresívny dizajn exteriéru s novou maskou chladiča a kapotou motora uloženou v štýle kupé. Nasledujúca generácia E 63 tak predstavuje úplne novú dimenziu športového charakteru a komfortu na dlhých cestách. Celkový dojem umocňuje exkluzívna výbava s najaktuálnejšími funkciami infotainmentu pre komplexne prepojené multimediálne aplikácie. Pre nové výkonné sedany sú k dispozícii všetky služby konektivity ako aj funkcie Inteligentného jazdenia a voliteľné prvky výbavy Triedy E – až po čiastočne autonómne jazdenie s JAZDNÝM PILOTOM, ktorý dokáže vodiča podporiť napríklad i pri jazde v dopravnej zápche.

Svetová premiéra nového výkonného sedanu (vo vyhotovení Edition 1), bola naplánovaná na 16. novembra 2016 počas výstavy Auto Show v americkom Los Angeles. Dodávať sa novinka začne v marci 2017. Séria Edition 1 pre exkluzívny model E 63 S 4MATIC+ príde asi za rok po uvedení na trh.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama