/
/
/
MINI predstavuje Scissor Doors

MINI predstavuje Scissor Doors

Reklama

Britská značka rozširuje ponuku príplatkovej výbavy o nový prvok „Scissor Doors“ (krídlové, alebo dohora sa otvárajúce dvere). Je to zaujímavá opcia, najmä s ohľadom na využitie legendárneho konceptu značky MINI v mestskom prostredí.

Britská značka rozširuje ponuku príplatkovej výbavy o nový prvok „Scissor Doors“ (krídlové, alebo dohora sa otvárajúce dvere). Je to zaujímavá opcia, najmä s ohľadom na využitie legendárneho konceptu značky MINI v mestskom prostredí.

Táto položka výbavy bude za 1 959.- EUR dostupná najprv pre 3-dverové MINI, MINI Paceman a nové MINI Cabrio. Od modelového roku 2017 aj pre 5-dverové MINI, šesťdverové MINI Clubman a MINI Countryman.

„Scissor Doors“ sú premysleným karosárskym riešením. Dvere sa otvárajú dohora, čo sa ukazuje ako optimálny spôsob na odstránenie problému s parkovaním v stiesnených priestoroch ako napríklad parkovacie domy.

Pod vývojárskym označením „Clever use of space“ (Rozumné využitie priestoru) sa skrýva redukcia šírky potrebnej na nastupovanie a vystupovanie s otvorenými dverami vodiča a spolujazdca.

Elektrohydraulické ovládanie otvárania dverí zmenšuje šírku otvoreného vozidla o 30 percent z 2 681 na 1 930 mm. Vďaka tomu sa 3-dverové MINI so šírkou 1 727 milimetrov bez problémov zmestí aj do úzkych parkovacích boxov a posádka pohodlne nastúpi aj vystúpi.

„Z konštrukčného hľadiska sa koncept krídlových dverí musel vysporiadať s viacerými nástrahami, no zároveň prinesie aj niekoľko prvkov zameraných na komfort,” vraví Dalf Rietmann, vedúci zodpovedný v značke MINI za ponuku príplatkovej výbavy. „Dvere sa budú sériovo otvárať aj zatvárať na diaľkové ovládanie. V spojení s príplatkovým komfortným prístupom sa budú dvere ovládať stlačením tlačidla na dverách. Diaľkové ovládanie pri tom vôbec netreba vyberať z vrecka či z kabelky. Do budúcna počítame s tým, že by na otváranie a zatváranie poslúžila aplikácia pre smartfóny MINI Excitement.“

„Pre maximálnu pasívnu bezpečnosť sú krídlové dvere okrem iného vybavené mimoriadne tuhými výstužami, ktoré chránia posádku v prípade bočného nárazu,“ vraví Malph Rahler, šéf produktových inovácií značky MINI. „Novinkou je bezpečnostný pyrotechnický únikový systém ‚Pyrotechnic Emergency Exit‘, skrátene PEE.“ To znamená, že nálože v prípade nehody v milisekunde odstrelia dvere a umožnia napríklad záchranným zložkám čo najrýchlejší prístup k pasažierom.

Zdroj: BMW Group

Prečítať celý text

Reklama