6.9 C
Bratislava
nedeľa, 2 apríla, 2023
Reklama

Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake: výkonnosť a všestrannosť pre individualistov

Odporúčame

Nové vozidlo CLA 35 4MATIC Shooting Brake (kombinovaná spotreba paliva 7,5 – 7,4 l/100 km; kombinované emisie CO2 171 – 168 g/km)  už ako piaty model rodiny kompatkov ponúka vstup do sveta Mercedes-AMG. Päťdverové vozidlo s bezrámovými dverami spája tvary kupé, pričom k zvýšeniu funkčnosti prispievajú veľké zadné dvere, široký otvor nakladacieho priestoru a variabilný interiér. Výkonný a agilný 2,0-litrový štvorvalcový motor s twin-scroll turbodúchadlom dosahuje výkon 225 kW (306 k) a krútiaci moment 400 Nm, ktorý sa prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky AMG SPEEDSHIFT DCT 7G a náhonu na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC variabilne rozdeľuje medzi prednú a zadnú nápravu. Variabilita siaha od pohonu iba predných kolies až po rozdelenie výkonu v pomere 50 : 50. Športové jazdné výkony (zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy) sú prepojené s väčším priestorom pre batožinu alebo športové a outdoorové vybavenie, pričom skelet karosérie prednej časti bol cielene vystužený pre zvýšenie tuhosti, ktorá tvorí základ precíznej reakcie pri zatáčaní.

Bezrámové dvere otvárajú cestu do interiéru so špičkovou atmosférou – kvalita a elegancia sa tu stretávajú s plne digitálnymi ukazovateľmi. Pre modely série 35 sú charakteristické športové sedadlá s čalúnením z imitácie kože ARTICO a mikrovlákna DINAMICA. 

Spojenie športového dizajnu a precízne vypracovaných detailov vidno aj v prípade infotainmentu MBUX s troma štýlmi zobrazovania AMG Klasický, Šport a Superšport. Prostredníctvom interiérového asistenta možno bezdotykovo obsluhovať rôzne funkcie infotainmentu, pričom rozhranie spozná aj to či ho ovláda vodič alebo spolujazdec a podľa toho upraví ponuku ovládacích prvkov.

Vodič si môže vybrať spomedzi piatich jazdných režimov AMG DYNAMIC SELECT Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny, čo mu umožňuje veľké rozpätie nastavenia charakteristiky vozidla od komfortnej až po dynamickú. V troch stupňoch si môže nastaviť aj adaptívne tlmenie AMG RIDE CONTROL. 

O bezpečné zastavenie sa vpredu starajú 4-piestikové pevné jednodielne strmene a 350-milimetrové brzdové kotúče, vzadu 1-piestikové plávajúce strmene a 330-milimetrové brzdové kotúče.

Na želanie sa dodáva aj funkcia AMG TRACK PACE, ktorá zaznamenáva viac ako 80 špecifických údajov a porovnáva ich s referenčným časom. Niektoré zobrazovacie prvky sa pritom rozsvietia nazeleno alebo načerveno: vodič tak kútikom oka dokáže určiť či je jeho aktuálna jazda v porovnaní s najlepším časom rýchlejšia alebo pomalšia. Pre niektoré závodné okruhy je pritom k dispozícii aj možnosť virtuálneho navádzania po ideálnej línii.

 

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama