6.9 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Reklama

Koncept KIA Sportspace – odhalený v Ženeve

Odporúčame

  • Spoločnosť Kia Motors odhalí 3. marca 2015 na 85. Medzinárodnom autosalóne v Ženeve nový inovatívny koncept Kia SPORTSPACE

Koncept SPORTSPACE bol navrhnutý pre rýchle a efektívne cestovanie na dlhé vzdialenosti s maximálnym pohodlím a minimálnym stresom, v duchu tých najlepších tradícii pre víkendové potulky.

Dizajnérske štúdio Kia vo Frankfurte pod vedením Gregoryho Guillauma, vedúceho návrhára pre Európu, navrhlo jedinečné a atraktívne spracovanie karosérie konceptu SPORTSPACE. Vozidlo má v prvom rade zaistiť štýlovú a mimoriadne príjemnú prepravu štyroch cestujúcich a zároveň ponúknuť priestrannosť a praktickosť pri zachovaní výkonu, hospodárnosti a minimálnej hodnoty produkovaného CO2.

Koncept SPORTSPACE má ako všetky modely značky Kia charakteristický tvar masky chladiča v tvare tigrieho nosa, starostlivo premyslené vonkajšie proporcie a jednoduché čisté plochy, ktoré vytvárajú smelé dynamické tvary a na cestách neuniknú pozornosti. Súčasne ponúknu aj veľmi pohodlný interiér a praktický, rozmerný batožinový priestor.

„Rozhodli sme sa navrhnúť automobil, ktorý by predstavoval celkom nový druhy osobného vozidla – automobil pre aktívneho užívateľa, ktorý vyžaduje primerane veľký batožinový priestor na víkendy, ale súčasne nechce robiť kompromisy medzi štýlovosťou a pohodlím“ vysvetlil Gregory Guillaume, vedúci návrhár pre Európu.

Zdroj: Kia

Reklama