/
/
Koncept EQT – Predzvesť novej triedy pre rodiny a voľnočasové aktivity

Koncept EQT – Predzvesť novej triedy pre rodiny a voľnočasové aktivity

Reklama

Digitálna premiéra na platforme Mercedes me media s legendou skateboardingu, Tonym Hawkom

Stuttgart. V rámci obsiahleho mediálneho špeciálu na platforme Mercedes me media predstaví divízia Mercedes-Benz Vans v pondelok, 10. mája 2021 o 10:00 hod (SELČ) nový koncept EQT. Ako koncepčné vozidlo bude predzvesťou novej Triedy T v segmente malých vanov. V súlade so stratégiou Electric First sa v podobe koncepčného vozidla predstaví najskôr variant s elektrickým pohonom s akumulátormi. Videoklip s legendárnym profesionálnym skateboardistom, Tonym Hawkom, ktorý bude paralelne nahratý na mnohé kanály sociálnych sietí, poskytne prekvapujúce pohľady na pripravované rodinné vozidlo a vozidlo na voľný čas. Gorden Wagener, šéfdizajnér koncernu Daimler, a Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans, okrem toho predstavia najdôležitejšie prednosti konceptu EQT – s vyhliadkou na elektrickú budúcnosť v segmente malých vanov. 

Koncept EQT blízky sériovej podobe poskytuje konkrétnu vyhliadku na elektrické varianty nadchádzajúcej Triedy T. S úplne novovyvinutým mestským vanom prináša divízia Mercedes-Benz Vans do kompaktného formátu recept na úspech z veľkopriestorového vozidla, Triedy V, čím zároveň vnáša do segmentu malých vanov novú úroveň kvality. Koncept EQT kombinuje priestrannú a variabilnú ponuku priestoru s atraktívnym dizajnom a štandardmi typickými pre značku Mercedes v oblasti komfortu, konektivity, kvality a bezpečnosti.

Emócia a inteligencia sú základnými prvkami našej filozofie dizajnu „Zmyselná čistota“. Koncept EQT vytvára z tejto bipolarity nový holistický dizajn v segmente malých vanov. S prvým prémiovým malým vanom rozširuje divízia Mercedes-Benz Vans svoje portfólio pre súkromných zákazníkov o atraktívny vstupný model do sveta Mercedes pre rodiny a osoby orientované na voľný čas.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama