/
/
/
Jeep® oslavuje 80 rokov inovácií

Jeep® oslavuje 80 rokov inovácií

Reklama

  • Značka Jeep® oslavuje v tomto roku svoje 80. narodeniny.
  • Tento významný míľnik sprevádza uvedenie špeciálnej edície 80th Anniversary, ktorá bude zahŕňať modely Renegade, Compass, Wrangler a Gladiator.
  • Inovácie značky Jeep pokračujú vernostným programom Jeep Wave, ktorý zákazníkom prináša exkluzívne služby a špeciálne výhody.
  • Prezentácia nového modelu Compass: kompletne prepracovaný rad prichádza s omladeným dizajnom a modernými technológiami.

Rok 2021 je pre značku Jeep® mimoriadny. Tento rok totiž značka Jeep oslavuje 80. rokov svojho vedúceho postavenia v segmente 4×4, ako aj osem desaťročí slobody jazdy v prírode a dobrodružstiev.

Legenda značky Jeep sa začala písať v roku 1941 s legendárnym modelom Willys MB – prvým masovo vyrábaným vozidlom 4×4 – a v priebehu dekád sa rozvíjala prostredníctvom nových produktov, ktoré sa zásadne podpísali na jej ohlase a urobili z nej synonymum jazdy v teréne.

Nepretržité inovácie viedli k evolúcii legendy, a to aj v zmysle komfortu, ovládateľnosti a konektivity, ktorá je dnes rovnako dôležitou súčasťou jej DNA ako offroadové schopnosti.

Značka Jeep oslavuje 80. narodeniny a súčasne vstupuje do ďalšej veľmi vzrušujúcej fázy svojej histórie. Tá sa týka elektrifikácie a v minulom roku viedla k uvedeniu prvých plug-in hybridných modelov na európsky trh: Renegade 4xe a Compass 4xe.

Elektrifikované modely nesú logo 4xe, teda Renegade 4xe a Compass 4xe a pri jazde na rýdzo elektrický pohon ponúkajú mobilitu s nulovými emisiami. Tá je kombinovaná s vysokou úrovňou bezpečnosti vo všetkých podmienkach, ktorá pramení okrem iného aj z pohonu eAWD. Dnes logo 4xe označuje všetky elektrifikované modely značky Jeep s pohonom všetkých kolies, ktoré sa môžu pochváliť schopnosťami, výkonom a dokonalou rovnováhou medzi účinnosťou, potešením z jazdy a ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

V Európe budú oslavy 80. výročia prebiehať celý rok a budú ich sprevádzať špeciálne akcie, ktoré zákazníkom a priaznivcom priblížia značku aj jej históriu Prvou udalosťou je dnešná tlačová konferencia, na ktorej sa predstavujú modely novej špeciálnej edície 80th Anniversary. Tieto modely vzdávajú hold 80ročnej histórii značky, ale zároveň nadväzujú na dlhoročnú tradíciu špeciálnych edícií, ktorá začala v roku 1966 a od tej doby sprevádza všetky špeciálne výročia a dosiahnuté úspechy.

Modely novej špeciálnej edície 80th Anniversary

Hviezdou roka 2021 bude bezpochyby špeciálna séria 80th Anniversary modelov Renegade, Compass, Wrangler a Gladiator. Každý model edície 80th Anniversary vychádza z najpredávanejšej verzie, a okrem mnohých vyspelých technológií a prvkov bezpečnosti ponúka estetické zmeny, ktoré ho robia úplne jedinečným.

Prvým modelom edície Jeep 80th Anniversary, ktorý prichádza na trh a u európskych predajcov je už k dispozícii je Renegade. Modely Compass, Wrangler a Gladiator 80th Anniversary sa potom u predajcov objavia na jar tohto roku.

Hoci medzi týmito modelmi Jeep existuje rad rozdielov, z hľadiska veľkosti aj charakteru, zdieľajú nezameniteľný vzhľad a špecifické dizajnové prvky vrátane loga 80th Anniversary, doplnkov v pololesklej úprave Granite Crystal, látkových sedadiel s diamantovým vzorom alebo kožených sedadiel s oranžovým prešívaním a logom 80th Anniversary, lesklo čiernych doplnkov v interiéri a log na sedadlách a koberčekoch. Vonkajší vzhľad výročných modelov dopĺňajú špecifické kolesá z ľahkej zliatiny.

Vozidlá sú poháňané spaľovacími motormi a plug-in hybridným hnacím ústrojenstvom Jeep, a sú doslova nabité vyspelými technológiami a bezpečnostnými prvkami, čo ďalej zvyšuje ich bezkonkurenčné schopnosti v teréne. Nová výbava zahŕňa 8,4 až 10,1palcové dotykové obrazovky s digitálnym rádiom DAB, navigáciou, funkciami zrkadlenia smartfónu a službami UconnectTM, paket full LED osvetlenia a novú úvodnú obrazovku infotainmentu „Since 1941“.

Špeciálna edícia 80th Anniversary bude tiež prvou verziou nového modelu Compass, ktorá sa na európskom trhu predstaví, ešte pred oficiálnym uvedením radu Compass na trh.

Rok exkluzívnych akcií a služieb pre členov rodiny Jeep

Tohtoročné produktové inovácie budú sprevádzať špeciálne komunikačné iniciatívy a špeciálne akcie, ktorých cieľom je priblížiť zákazníkom a priaznivcom históriu značky Jeep.

Jednou z nich je aj Jeep Wave, nový vernostný program ponúkajúci majiteľom vozidiel Jeep exkluzívne služby a špeciálne výhody pre posilnenie ich pocitu spolupatričnosti s komunitou, čo je jeden z hlavných pilierov zážitku Jeep na celom svete. Jeep Wave bude ponúkaný od januára u špeciálnych sérií 80th Anniversary a taktiež u všetkých zakúpených alebo leasingovaných vozidiel Jeep roka 2021. Program sa vyznačuje logom inšpirovaným tradičným pozdravom majiteľov vozidiel Jeep –- mávnutím ruky alebo dvomi či štyrmi prstami natiahnutými pred volant. Toto gesto priateľstva je súčasťou histórie Jeep a tejto tradície sa držia všetci Jeeperi.

Medzi hlavné výhody programu Jeep Wave patria prvé dve pravidelné prehliadky (do 24 mesiacov od nákupu) vďaka dvojročnému program údržby EASY CARE, cestná asistencia 24/7, prioritný zákaznícky servis poskytujúci viacjazyčné callcentrum Jeep a prednostný prístup na akcie značky a ich partnerov. Nový program Jeep Wave už bol uvedený na hlavných európskych trhoch a v niekoľkých najbližších mesiacoch sa rozšíri aj na ostatné trhy.

80 let inovácií a nová éra udržateľnej mobility 

Od roka 1941 došlo pochopiteľne k mnohým zmenám, ale spôsob, akým Jeep koncipuje svoje vozidlá – a ako s nimi väčšina majiteľov žije v každodennom živote – zostal zachovaný. Vďaka tomu je značka Jeep vnímaná po celom svete ako symbol slobody, dobrodružstva, autenticity a vášne.

Len si spomeňte na Willys MB z roku 1941, ktorý v roku 1949 nasledoval model Willys Wagon s pohonom všetkých kolies, ktorý naštartoval segment športovo úžitkových vozidiel čiže SUV či objavenie kategórie prémiových SUV uvedením modelu Wagoneer v roku 1963. Počas ôsmich desaťročí bol Jeep priekopníkom nových segmentov a nových technológií. Teraz je značka pripravená začať písať ďalšiu kapitolu svojich dejín, a to prostredníctvom modelov Renegade 4xe a Compass 4xe.

K týmto priekopníckym modelom sa už čoskoro pridá plug-in hybridný Wrangler 4xe, technologicky najvyspelejší a najschopnejší Wrangler všetkých čias, ktorý bol verejnosti prvýkrát predstavený v septembri na autosalóne v Detroite. Novému modelu sa okrem radu iných epických ciest podarilo v rýdzo elektrickom režime absolvovať cestu Rubicon na pohorí Sierra Nevada, ktorá je jednou z najnáročnejších offroadových trás na svete a značka Jeep ju už dlhé roky využíva pre testovanie a zlepšovanie terénnych schopností svojich vozidiel.

Jeep Renegade 80th Anniversary

Exteriér nového modelu Jeep Renegade 80th Anniversary sa vyznačuje osobitým štýlom s pololesklými detailmi Granite Crystal na ikonickej sedemotvorovej maske chladiča, 18palcových kolesách z ľahkej zliatiny a exkluzívnom výročnom logu 80th Anniversary.

Vzhľad tejto novej špeciálnej edície dotvárajú zatemnené okná a paket full LED osvetlenia s LED svetlami denného svietenia, hlavnými svetlometmi, hmlovými svetlami a zadnými koncovými svetlami.

V interiéri na prvý pohľad zaujmú tmavo sivé látkové sedadlá s diamantovým vzorom (k dispozícii aj v koženom prevedení) s oranžovým prešívaním a nápisom 80th Anniversary.

Čierny strop a berberové koberčeky s výročným logom dotvárajú čierny interiér, ktorý hostí rad užívateľsky ústretových technológií. Tie zahŕňajú infotainment UconnectTM s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou, integráciu smartfónu so zrkadlením funkcií a aplikácií, digitálne rádio DAB, navigáciu a služby UconnectTM. Unikátnym doplnkom výbavy 80th Anniversary je nová úvodná obrazovka infotainmentu s témou „Since 1941“.

Pokročilé prvky bezpečnosti, ktoré sú dostupné u nového modelu Renegade 80th Anniversary zahŕňajú adaptívny tempomat, monitoring mŕtveho uhla s detekciou kríženia dráhy za vozidlom, varovanie pred čelným nárazom Plus, sledovanie jazdných pruhov Plus, inteligentný rýchlostný asistent a rozpoznávanie dopravného značenia, ďalej predné a zadné parkovacie senzory a asistent pozornosti vodiča, ktorý sleduje mieru únavy vodiča s cieľom zabrániť zbytočným nehodám.

Paleta motorizácií sa skladá zo zážihových a dieselových motorov a tiež plug-in hybridného hnacieho ústrojenstva, vo všetkých prípadoch v špecifikácii Euro 6D Final. Ponuka konkrétne zahŕňa prepracovaný dieselový motor 1.6 Multijet II s výkonom 130 k pri 3750 ot./min a krútiacim momentom 320 Nm pri 1500 ot./min. Tento agregát je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies a vyznačuje sa o 10 k vyšším výkonom ako u dieselovej motorizácie 1.6 predchádzajúceho modelového roka.

Paletu zážihových motorizácií tvorí trojvalec 1.0 Turbo s výkonom 120 k a krútiacim momentom 190 Nm v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a štvorvalec 1.3 Turbo s výkonom 150 k a krútiacim momentom 270 Nm v spojení s dvojspojkovou suchou prevodovkou DDCT. Oba zážihové motory dopĺňa pohon predných kolies.

Ponuku špeciálnej edície Renegade 80th Anniversary, ktorá je už k dispozícii u všetkých európskych predajcov Jeep dopĺňa štvorvalec 1.3 Turbo s plug-in hybridnou technológiou, ktorý v kombinácii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom eAWD dosahuje výkon 190 k a krútiaci moment 270 Nm.

Rada Renegade modelového roka 2021

Uvedenie špeciálnej edície 80th Anniversary nasleduje krátko po uvedení modelu Renegade modelového roka 2021, ktorý je vybavený radom prepracovaných pohonných jednotiek, ktorých cieľom je zlepšenie výkonu verzií s pohonom predných kolies a splnenie emisnej normy Euro 6D Final.

V modelovom roku 2021 je Rengade k dispozícii so zážihovými a dieselovými motormi a plug-in hybridným hnacím ústrojenstvom, a v štyroch stupňoch výbavy (Longitude, Limited, S a Trailhawk) ako aj výročnej edícii 80th Anniversary.

Pre posilnenie možností personalizácie ponúka toto kompaktné SUV značky Jeep v modelovom roku 2021 až 7 špecifických kolies a 18 rôznych farebných konfigurácií, rovnako s možnosťou čiernej strechy.

Jeep Gladiator 80th Anniversary

Nový Jeep Gladiator 80th Anniversary sa môže pochváliť 18palcovými kolesami z ľahkej zliatiny s prvkami v odtieni Granite Crystal, prednou maskou chladiča a rámčekmi hmlových svetiel aj predných svetlometov v sivej metalickej úprave Neutral, hard topom a lemami blatníkov vo farbe karosérie a výročnými logami. Nástrek korby a bočné stúpačky dodávajú vozidlu väčšiu funkčnosť a praktickosť a dopĺňajú estetiku špeciálnej edície.

Interiér špeciálnej edície sa vyznačuje čiernymi koženými sedadlami s oranžovým prešívaním a logom 80th Anniversary, ktoré ďalej vylepšujú veľkoryso vybavený interiér. Štandardné technológie a prvky bezpečnosti zahŕňajú audio systém Alpine s výkonom 552 W a 9 reproduktormi, systém Uconnect™ 8.4 NAV s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia smartfónu, monitoring mŕtveho uhla, detekciu kríženia dráhy za vozidlom a bezkľúčový vstup a štartovanie Keyless Enter ‚N Go™. Štandardná výbava zahŕňa tiež špecifické koberčeky a prémiové čalúnenie stropu.

Nový Gladiator 80th Anniversary, ktorý k predajcom dorazí na jar tohto roku, je poháňaný dieselovým motorom 3.0 MultiJet V-6 s výkonom 264 k a krútiacim momentom 600 Nm a je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Jeep Wrangler 80th Anniversary

V exkluzívnej výročnej edícii 80th Anniversary bude k dispozícii aj ikonický Jeep Wrangler. Pochváli sa osobitými štylistickými prvkami, akým sú maska ​​chladiča a rámčeky hmlových svetiel a hlavných svetlometov v metalickom sivom odtieni Neutral a špecifické 18palcové kolesá z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom prevedení s doplnkami v odtieni Granite Crystal. Estetiku tejto výročnej edície dotvárajú full LED svetlomety, hard top vo farbe karosérie a logo 80th Anniversary na predných blatníkoch.

Interiér je vybavený čiernymi koženými sedadlami s oranžovým prešívaním a výročným logom 80thAnniversary, ďalej koženým čalúnením palubnej dosky s kontrastným prešívaním a špecifickými čiernymi koberčekmi. Štandardná výbava zahŕňa infotainment Uconnect™ 8.4 NAV s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia smartfónu, 7palcový TFT displej medzi kontrolnými ukazovateľmi a audio systém Alpine s výkonom 552 W a 9 reproduktormi.

Pokiaľ ide o bezpečnostné prvky, v štandarde nájdeme monitoring mŕtveho uhla s detekciou kríženia dráhy za vozidlom, zadnú kameru, predné a zadné parkovacie senzory, bezkľúčový vstup a štartovanie Keyless Enter ‚N Go™ a elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá.

Nová výročná edícia Wrangler 80th Anniversary bude u európskych predajcov k dispozícii na jar tohto roka, a to s preplňovaným dvojlitrovým zážihovým štvorvalcom s výkonom 272 k a krútiacim momentom 400 Nm v kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou, a pokročilým plug-in hybridným hnacím ústrojenstvom 4xe.

Jeep Wrangler 4xe je najschopnejším modelom Wrangler všetkých čias. Vďaka dvom elektrickým motor-generátorom, vysokonapäťovým batériám a vysoko účinnému preplňovanému benzínovému motoru 2.0 s osemstupňovou automatickou prevodovkou ponúka maximálny kombinovaný výkon 380 k.

Ide o najvyspelejšie hnacie ústrojenstvo, aké kedy bolo pre ikonu značky Jeep vyvinuté. Toto riešenie optimalizuje spotrebu paliva a produkciu emisií CO2 a ponúka možnosť rýdzo elektrického pohonu, a to na vzdialenosť až 50 km*. Elektrická pohonná jednotka je dokonale integrovaná do pohonu všetkých kolies, čo ďalej zlepšuje offroadový výkon tejto legendy.

Wrangler modelového roka 2021

V modelovom roku 2021 je rad Wrangler ešte účinnejší, bezpečnejší a vhodnejší pre každodenné potreby aj offroadové dobrodružstvá. Vďačí za to napríklad zážihovému preplňovanému motoru 2.0 spĺňajúcemu emisnú normu Euro 6D-Final a prednej kamere pre dokonalý prehľad diania bezprostredne pred vozidlom (štandard u verzie Rubicon, voliteľne u verzií Sahara a 80thAnniversary). U verzie Rubicon sa novo objavuje režim Offroad+, ktorý upravuje parametre hnacieho ústrojenstva a podvozka pre zvládnutie piesku a kameňov v extrémnom teréne a rozvíja schopnosti pohonu všetkých kolies Rock Trac. Vôbec prvýkrát sú u verzie Rubicon k dispozícii lemy blatníkov, strecha a polovičné dvere vo farbe karosérie (polovičné dvere sú k dispozícii aj pre verziu Sahara).

Nový Jeep Compass 80th Anniversary

Nový Compass sa vyznačuje sviežim, technologicky vyspelým vzhľadom a súčasne si zachováva svoj charakter mestského, moderného a vycibreného vozidla. Prvou verziou, ktorá dorazí na európsky trh bude špeciálna edícia 80th Anniversary. Táto výročná edícia, ktorá bude zároveň vlajkovou loďou radu sa pochváli exkluzívnymi štylistickými prvkami, akými sú výročné logá a exkluzívne 18palcové kolesá z ľahkej zliatiny. U európskych predajcov bude novinka k dispozícii na jar tohto roku.

Nový Jeep Compass sa môže pochváliť prepracovaným vzhľadom karosérie a úplne novým interiérom, radom zážihových a dieselových motorov a tiež plug-in hybridným hnacím ústrojenstvom. Ponúka tiež bohatú škálu technológií pre komfortnejšie a chytrejšie mestské dobrodružstvá. Nové bezpečnostné systémy zlepšujú správanie na vozovke aj preslávené schopnosti v teréne Jeep.

* Jedná sa o hodnotu maximálneho dojazdu, ktorá sa môže líšiť v závislosti na zvolenom režime jazdy, odporúčanej frekvencii dobíjania, podmienkach počasia a príslušenstve. To všetko môže zásadne ovplyvniť dojazd v rýdzo elektrickom režime. Ďalšie podrobnosti nájdete v užívateľskej príručke.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama