/
/
/
Hyundai Motor zverejnil prvé podrobnosti o novej prémiovej limuzíne Genesis

Hyundai Motor zverejnil prvé podrobnosti o novej prémiovej limuzíne Genesis

Reklama

  • Prvé podrobnejšie oficiálne informácie o limuzíne Genesis novej generácie  
  • Nový model bude najprv uvedený na domáci kórejský trh a následne v priebehu budúceho roka na hlavné exportné trhy

Spoločnosť Hyundai Motor Company, najväčší automobilový výrobca v Južnej Kórei, dnes vo svojom výskumnom a vývojovom centre Namyang poskytol zástupcom kórejských médií prvé oficiálne informácie o limuzíne Genesis novej generácie a súčasne zverejnil prvé obrázky vozidla. Zmyslom tejto predpremiéry pre médiá je propagovať uvedenie nového modelu na domáci trh, ktoré sa uskutoční ešte do konca tohto roka. Po svetovej premiére v Kórei nový Hyundai Genesis debutuje na veľkých exportných trhoch v budúcom roku.

Genesis ako prvá limuzína Hyundai s pohonom zadných kolies, uvedená v roku 2008, prekvapila automobilový svet svojou vysokou produktovou konkurencieschopnosťou,

povedal Moon Sik Kwon, šéf Výskumného a vývojového centra Hyundai Motor Group vo svojom uvítacom príhovore.

Úplne nový Genesis je produktom najlepších zdrojov a schopností značky Hyundai a sme pevne presvedčení, že rozhodujúcim spôsobom ovplyvní našu pozíciu na trhu.

Tento projekt odštartoval s cieľom vyvinúť limuzínu premium s pohonom zadných kolies svetovej úrovne. Vývoj nového modelu Genesis trval štyri roky a vyžiadal si celkové investície vo výške 500 miliárd KRW.

Hlavnými prednosťami nového modelu sú: charakteristický dizajn premium, najlepší podvozok v triede, jazdný komfort a hlučnosť na úrovni európskych modelov premium, najvyššia miera bezpečnosti a inovatívne prvky zvyšujúce pohodlie posádky.

S emocionálnym nábojom, zahrnutým v každom detaile, vyjadrujúcim identitu ‘Modern Premium’ značky Hyundai, má Genesis novej generácie najlepšiu základnú konkurencieschopnosť produktu. Potvrdzujú to aj mnohé objektívne testy, uskutočnené v rozličných lokalitách, vrátane legendárneho pretekového okruhu Nürburgring v Nemecku.

Hyundai Genesis
Hyundai Genesis Concept

DIZAJN

Od svojho zavedenia v roku 2009 sa jedinečná filozofia dizajnu značky Hyundai ‘Fluidic Sculpture’ vyvinula na novú úroveň a nový Genesis je prvým modelom, na ktorom výrobca aplikuje Fluidic Sculpture 2.0.

Pri zachovaní jeho originálnej esencie Fluidic Sculpture 2.0 definujú nasledujúce kľúčové prvky: jednoduchý a harmonický tvar s vycibrenými fluidickými elementmi, nový dizajn prednej časti karosérie so šesťuholníkovou maskou chladiča Hyundai, triezve a moderné línie, ako aj výrazné, pôsobivé farby a materiály v kombinácii s ušľachtilým vypracovaním.

Hyundai Genesis, navrhnutý podľa novej filozofie, obohacuje vzhľad športovej limuzíny vycibrenou estetikou ‘in-motion’, evokujúcou pohyb. Jednodielna šesťuholníková maska chladiča premium dodáva prednej časti karosérie suverénny výraz, bočný profil vozidla vytvárajú objemné plochy definované fluidickými líniami. Zadnú časť karosérie zvýrazňujú modelované povrchy high-tech.

Dizajn interiéru korešponduje s exteriérom premium. V kabíne sú adaptované konzistentné detaily dizajnu, reflektujúce vysoký dôraz na ergonómiu a intuitívne ovládanie. Imidž premium umocňujú starostlivo zvolené kvalitné materiály, ktoré sú na výber v rozličných špecifikáciách, v kombinácii s majstrovskou úrovňou remeselného vypracovania.

Pri novej limuzíne Genesis konštruktéri kládli veľký dôraz na vytvorenie optimálneho užívateľského rozhrania HMI (Human Machine Interface), ktoré intuitívne sprostredkúva vodičovi jednotlivé funkcie automobilu a umožňuje mu ich efektívne využívať.

Jednotlivé ovládacie prvky sú kategorizované podľa ich funkcie, čo umožňuje jednoduchšie ovládanie. Štandardizované symboly sa dajú intuitívne rozoznať, mechanické a haptické vlastnosti ovládacích prvkov boli ďalej vylepšené.

Všetky ďalšie nové modely Hyundai budú využívať filozofiu dizajnu Fluidic Sculpture 2.0 a princípy HMI, ktoré zavádza Genesis novej generácie.

BEZPEČNOSŤ

Hyundai Genesis novej generácie poskytuje výrazne vyššiu mieru pasívnej bezpečnosti oproti predchodcovi vďaka vylepšenej štruktúre skeletu karosérie s vysokou pevnosťou.

336763_528603597161514_1707247323_o
Hyundai Genesis Concept

Torzná a ohybová pevnosť skeletu karosérie sa zvýšila vďaka použitiu väčšieho podielu ocele ultra-vysokej pevnosti a dielov z ocele tepelne vytvrdzovanej pri lisovaní. V prednej časti karosérie sú dvojité profily a na zóny rozčlenený motorový priestor, štruktúry podlahy v oblasti kabíny a vzadu sú zdokonalené.

Bezpečnosť posádky ďalej zvyšujú inovatívne funkcie bezpečnostných pásov ako napínače EFD (Emergency Fastening Device) a systém Pre-Safe, ktorý v nebezpečnej situácii v predstihu vratným spôsobom napne bezpečnostné pásy.

VÝKONNOSŤ

Vďaka prepracovanému podvozku a aplikácii rozličných vyspelých technológií má Genesis novej generácie špičkové jazdné vlastnosti a komfort pruženia. Výrazne zvýšená priečna tuhosť prednej a zadnej nápravy spolu s optimálnym rozložením hmotnosti na nápravy vytvárajú harmonický podvozok. Vďaka použitiu moderných elektronických regulačných systémov ako Advanced Traction Cornering Control (ATCC) sa zvýšila stabilita vozidla pri jazde v zákrutách.

Po prvý raz je v modelovom rade Genesis použitý aj elektrický posilňovač riadenia Rack-mounted Motor Driven Electric Power Steering (R-MDPS) s variabilným prevodovým pomerom, ktorý zabezpečuje lepšiu stabilitu pri vysokej rýchlosti a bezprostrednejšiu reakciu riadenia v rozsahu nízkej a strednej rýchlosti.

Takisto je v modelovom rade Genesis po prvý raz na želanie k dispozícii systém pohonu všetkých kolies ‘HTRAC’ značky Hyundai. HTRAC elektronicky reguluje rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi prednou a zadnou nápravou podľa cestných a jazdných podmienok, čím výrazne zvyšuje stabilitu na šmykľavom povrchu a pri jazde v zákrutách. Okrem toho tento vyspelý systém pohonu všetkých kolies umožňuje vodičovi nastavovať rozličné funkčné režimy a tým individuálne prispôsobiť jazdné vlastnosti limuzíny.

Zdroj: Hyundai

Prečítať celý text

Reklama