/
/
Hyundai Motor investuje do IONITY, aby zvýšil dostupnosť nabíjacej siete pre vysokonapäťové elektrické vozidlá

Hyundai Motor investuje do IONITY, aby zvýšil dostupnosť nabíjacej siete pre vysokonapäťové elektrické vozidlá

Reklama

  • Hyundai vstupuje do IONITY v spolupráci so zakladajúcimi partnermi BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company, Volkswagen Group a Porsche AG
  • Investícia umožní elektrickým vozidlám s 800-voltovými nabíjacími systémami výrazne znížiť čas nabíjania pri nabíjacej kapacite až do 350 kW
  • Záväzok elektrifikácie európskeho dopravného odvetvia závisí od medzinárodnej spolupráce v automobilovom priemysle

10. september 2019 — Spoločnosť Hyundai Motor Company spolu s Kia Motors Corporation oznámili svoju investíciu do spoločnosti IONITY, spoločného podniku založeného svetovými výrobcami automobilov. Na základe dohody budú spoločnosti Hyundai a Kia, pridružené automobilové spoločnosti pre skupinu Hyundai Motor Group (ďalej len „skupina“), zohrávať kľúčovú úlohu pri ďalšom zlepšovaní dostupnosti nabíjacích staníc pre elektromobily s dodatočnými výhodami pre svojich zákazníkov. 

Rozhodnutie pripojiť sa k tejto sieti prinesie väčšie výhody pre európskych zákazníkov spoločností Hyundai a Kia. Od roku 2021 budú elektrické vozidlá Hyundai a Kia vybavené 800-voltovými nabíjacími systémami, ktoré umožnia maximálny nabíjací výkon IONITY 350 kilowattov. Zákazníci budú môcť používať zariadenia HPC spoločnosti IONITY, ktoré umožňujú digitálnu platbu, výrazne skrátia čas nabíjania a uľahčia cestovanie na veľké vzdialenosti.  

IONITY je spoločný podnik založený v roku 2017 spoločnosťami BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company, Volkswagen Group a Porsche AG. Od svojho založenia má v súčasnosti v Európe v prevádzke takmer 140 nabíjacích staníc a ďalších 50 je vo výstavbe. Technológia IONITY sa vyznačuje nabíjacou kapacitou až 350 kilowattov, jej použitie univerzálneho štandardu nabíjania Combined Charging System zaručuje najširšiu možnú kompatibilitu v rámci elektromobilov.  

Spoločnosť IONITY do roku 2020 rozširuje svoju sieť na 400 staníc s rýchlym nabíjaním, s priemerom najmenej jednej nabíjacej stanice na každých 120 kilometrov pozdĺž hlavných európskych diaľnic. Vďaka tomu sa výrazne zlepší imidž a dostupnosť elektrických vozidiel pre ich súčasných používateľov aj potenciálnych zákazníkov. 

Naša účasť v tomto spoločnom podniku opätovne potvrdzuje záväzok skupiny v oblasti elektromobility budúcnosti,“ povedal Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedúci oddelenia produktov v spoločnosti Hyundai Motor Group. „Som presvedčený, že naša spolupráca v rámci IONITY otvorí novú éru skúseností s nabíjaním s vysokým výkonom, kde bude pre našich zákazníkov nabíjanie bezproblémové a ľahšie ako bežné tankovanie.“ 

Prostredníctvom rozsiahleho výskumu a vývoja a viacerých partnerstiev s vedúcimi predstaviteľmi odvetvia si skupina Hyundai Motor Group neustále upevňovala svoju pozíciu lídra v oblasti elektromobility a alternatívneho pohonu. V máji skupina oznámila partnerstvo s chorvátskym Rimac Automobili na vývoji vysokovýkonných elektrických vozidiel. 

Investície do IONITY zdôrazňujú pokračujúce úsilie skupiny stať sa kľúčovým hráčom v spoločnosti s nízkymi emisiami CO2, ktorá zahŕňa zavedenie 44 ekologických modelov do roku 2025. Skupina využije partnerstvo, aby svojim zákazníkom poskytla inovatívne skúsenosti prostredníctvom pokročilej elektromobility. 

IONITY s potešením privítala nového akcionára na palube. „Hyundai Motor Group prináša významné medzinárodné skúsenosti a know-how s plným strategickým záväzkom pre elektromobilitu. Účasť nových investorov v IONITY je jasným signálom dôvery, ktorý naznačuje, že práca našej mladej spoločnosti už prináša ovocie,“ uviedol generálny riaditeľ IONITY Michael Hajesch. 

Skupina Hyundai Motor získa rovnaké podiely v IONITY ako sú podiely zakladajúcich partnerov BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Porsche AG.

Zdroj: Hyundai

Prečítať celý text

Reklama