/
/
/
Honda a Castrol vo WTCC

Honda a Castrol vo WTCC

Reklama

Marec 2013 – Honda predstavila Castrol ako svojho sponzora pre WTCC

Spoločnosť Honda oznámila, že firma Castrol, ktorá je svetoznámym výrobcom špičkových mazív, sa stane hlavným sponzorom jej továrenského tímu v rámci Majstrovstiev sveta cestných automobilov FIA 2013. Dohoda o sponzorstve, ktorá bola oznámená dnes ráno na prezentácii FIA WTCC pre média v talianskom Turíne, zároveň oznamuje nový názov tímu – Castrol Honda World Touring Car Team – a jej súčasťou je i atraktívny zeleno-bielo-červený odev automobilu Civic WTCC.

V rámci tejto prezentácie spoločnosť Honda oznámila, že ďalším sponzorom sa okrem značky Castrol stane tiež medzinárodný dodávateľ automobilových dielov, firma Brose Group.

Nové štýlové farby tímu 2013 majú za cieľ zdôrazniť línie novej Hondy Civic a zároveň odrážajú firemné farby značky Castrol – červenou a zelenou na bielom pozadí. Ako symbol blízkej spolupráce v rámci tímu Castrol Honda World Touring Car Team farebná schéma zahŕňa tiež vlastné farby značky Honda a farby z talianskej a portugalskej vlajky odkazujúce na pôvod firmy J.A.S. Motorsport a jazdcov Gabriele Tarquiniho a Tiago Monteira.

Alessandro Mariani, riaditeľ tímu Castrol Honda World Touring Car Team, hovorí:

Teší nás, že sa spoločnosť Castrol stala hlavným sponzorom nášho tímu. Podobne ako Honda, aj značka Castrol má dlhoročnú a významnú tradíciu vo svete motoristického športu a jej nadšenie a vášeň pre preteky sú zhodné s našimi. Teším sa na naše partnerstvo v roku 2013 a na dosiahnutie čo najlepších výsledkov, ktoré sme si všetci stanovili ako cieľ.

Donald Smith, globálny marketingový manažér firmy Castrol, k tomu uviedol:

Vzhľadom na spoločné hodnoty a lásku k motoristickému športu je tím Honda WTCC pre propagáciu značky Castrol ideálnym partnerom.“ „Pre nás, a verím, že i pre motoristických fanúšikov na celom svete, predstavuje spolupráca dvoch značiek s takou dlhoročnou a významnou pretekárskou tradíciou významnú udalosť. Toto úzke spojenie sa navyše premieta i vo farebnom riešení vozidiel – značky Castrol a Honda majú spoločnú červenú a bielu farbu, ktoré sú vhodne doplnené kombinovanými farbami odrážajúcimi národnosti tímu a oboch jazdcov.

Thomas Spangler, prezident spoločnosti Brose Asia, hovorí:

Spoločnosť Brose dlhodobo podporuje Tiago Monteira a sme preto veľmi potešení dnešným oznámením, ktorým sa podpora jedného jazdca vo WTCC rozširuje na podporu celého tímu Honda.

V posledných troch pretekoch sezóny 2012 tím preukázal svoje mimoriadne schopnosti a už sa tešíme, keď v ročníku 2013 ukáže celý svoj potenciál.

Jazdec tímu a majster WTCC z roku 2009, Gabriele Tarquini, uviedol:

Civic v nových farbách vyzerá úplne skvele a som si istý, že fanúšikov v tohtoročnej sezóne naozaj nadchne. Viem, že príprave nového designu bolo venovaného mnoho času a úsilia. Farby vozidla navyše obsahujú farby talianskej vlajky, čím som veľmi potešený!

Názor svojho tímového kolegu zdieľa aj Tiago Monteiro:

Castrol je vo svete motoristického športu ikonou a významným sponzorom, som preto veľmi poctený možnosťou jazdiť v tomto ročníku v ich farbách. Som tiež veľmi rád, že ďalším sponzorom tímu sa stala aj firma Brose, ktorá ma dlhodobo podporuje v mojej kariére. Podobne ako Gabriele, aj ja sa budem snažiť oplatiť podporu čo najlepšími výsledkami.

Vozidlo Civic WTCC v ročníku 2012 predstihol očakávania a po iba dvoch pretekoch dosiahol svoje prvé umiestnenie na stupni víťazov. Pre ďalšie zlepšenie jeho konkurencieschopnosti absolvovali firmy Honda R&D a J.A.S. Motorsport s vozidlom zimný vývojový a testovací program vo Valencii, Aragone, Cremone a v Monze.

Nový automobil bol vyvinutý s dôrazom na zlepšenie ovládateľnosti, odozvy motora a lineárnejšieho ovládania pri prejazde zákrutami. Výsledkom je Civic WTCC pre ročník 2013, ktorý predstavuje vrchol všetkých skúseností a dát zhromaždených v rámci všetkých testov a v priebehu troch pretekov ročníka 2012.

Majstrovstvá sa začnú 24. marca 2013 pretekom v talianskej Monze a skončia po dvadsiatich štyroch  pretekoch 17. novembra 2013 v Macau.

Pripomíname že 3. preteky v tejto sezóne privítame 27. a 28. apríla na Slovakia Ringu

Zdroj: Honda

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama