6.9 C
Bratislava
nedeľa, 24 septembra, 2023
Reklama

Bezplatná diaľková aktualizácia softvéru pre 3,8 milióna automobilov BMW: desať hlavných bodov

Odporúčame

Od minulého týždňa sú k dispozícii najnovšie bezplatné diaľkové aktualizácie softvéru Remote Software Upgrade pre vozidlá s BMW Operačným systémom 8. Čoskoro budú v ponuke aj nové diaľkové aktualizácie softvéru pre vozidlá s BMW Operačným systémom 7. Celkom tak budú k dispozícii diaľkovo dostupné vylepšenia pre približne 3,8 milióna vozidiel. Od roku 2019 môže BMW Group vzdialene meniť každý riadok programového kódu v softvéri vozidla, čo z neho robí jedného z prvých výrobcov na svete, ktorí ponúkajú oveľa rozsiahlejšiu aktualizáciu, než je samotná výmena navigačných dát za novšiu. Softvérová architektúra, ktorá bola v priebehu posledných 15 rokov postupne vylepšovaná, umožňuje BMW nainštalovať softvér do všetkých riadiacich jednotiek v rámci palubnej siete vozidla za približne 20 minút. Súčasťou bezplatných aktualizácií sú vylepšenia a rozšírenia funkcií infotainmentu, jazdných systémov, pohonného ústrojenstva, rovnako ako bezpečnostných a komfortných asistenčných systémov.

Prehľad hlavných prvkov aktualizácií Remote Software Upgrade 07-22

1. Rozsiahle vylepšenia funkcie „nabíjania na trase“ (pre modely BMW iX a i4 vyrobené pred júlom 2022)

2. Nové funkcie a lepšia vizualizácia asistenta BMW Intelligent Personal Assistant (pre všetky modely s BMW Operačným systémom 8 vyrobené pred júlom 2022)

3. Integrácia hlasového asistenta Amazon Alexa aj pre BMW Operačný systém 8 (pre všetky modely s BMW Operačným systémom 8 vyrobené pred júlom 2022)

4. Nové režimy My Modes „Expressive“ a „Relax“ (pre BMW iX a BMW radu 2 Active Tourer vyrobené pred júlom 2022)

5. Integrácia obchodu ConnectedDrive Store do automobilu pre neskoršie dokúpenie ďalších funkcií (pre modely BMW iX a BMW radu 2 Active Tourer vyrobené pred júlom 2022)

6. Vylepšenie BMW ID a aplikácie My BMW (pre všetky modely s BMW Operačným systémom 8 vyrobené pred júlom 2022)

7. Funkcia varovania pri vystupovaní pre väčšiu bezpečnosť pri vystupovaní z vozidla (pre modely BMW iX a BMW radu 2 Active Tourer vyrobené pred júlom 2022)

8. Varovanie pred čelnou zrážkou s brzdnou funkciou na predchádzanie kolíziám (pre modely BMW iX a BMW radu 2 Active Tourer vyrobené pred júlom 2022)

9. Textové zobrazenie hodín QLOCKTWO pre všetky modely s BMW Operačným systémom 8

10. Vylepšenia pre modely s BMW Operačným systémom 7.

 

Všeobecné poznámky k vzdialeným aktualizáciám softvéru.

Diaľkové aktualizácie softvéru sú v súčasnej dobe k dispozícii pre viac ako 30 modelov BMW s BMW Operačným systémom 7 a 8. Zákazníci si môžu zobraziť verziu svojho softvéru a skontrolovať dostupnosť aktualizácie v menu nastavenia ich vozidla pod položkou Remote Software Upgrade. Pre inštaláciu je k dispozícii iba najbližšia možná aktualizácia, takže používateľ nikdy nemôže nainštalovať nesprávnu verziu.

Dostupnosť a obsah vzdialených aktualizácií softvéru závisí od krajiny, modelu, výbavy a nainštalovanej verzie softvéru. Informácie o príslušnom obsahu a predpokladoch pre diaľkové aktualizácie Remote Software Upgrade v každej krajine poskytujú webové stránky BMW pre danú krajinu. Návod na diaľkové aktualizácie je k dispozícii v inštruktážnom videu: https://www.youtube.com/watch?v=ayXr3PKKxY0.

Zdroj: BMW

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok