/
/
/
Audi R8 LMS GT2 oslávilo premiéru na Festivale rýchlosti v Goodwoode

Audi R8 LMS GT2 oslávilo premiéru na Festivale rýchlosti v Goodwoode

Reklama

Divízia Audi Sport customer racing predstavila na Festivale rýchlosti v Goodwoode fascinujúce nové pretekárske vozidlo, Audi R8 LMS GT2. Oliver Hoffmann, generálny riaditeľ spoločnosti Audi Sport GmbH, Chris Reinke, vedúci divízie Audi Sport customer racing, a deväťnásobný víťaz 24h pretekov v Le Mans Tom Kristensen prezentovali nový športový automobil spoločne s vojvodom z Richmondu, usporiadateľom Festivalu rýchlosti v Goodwoode. Odborné publikum na juhu Anglicka s veľkým nadšením sledovalo premiéru pretekárskeho vozidla, ktorý je s 470 kW (640 k) najvýkonnejším automobilom v jedenásťročnej histórii programu zákazníckeho športu.

https://youtu.be/lw3k4vV1RXk

Audi R8 LMS GT2 oslávilo premiéru na Festivale rýchlosti v Goodwoode
„Toto pretekárske vozidlo s emocionálnym vysokovýkonným motorom V10 predstavuje vrchol nášho programu zákazníckeho športu. Legendárna akcia v Goodwoode je ideálnym miestom pre predstavenie tak fascinujúceho pretekárskeho vozidla,“ povedal Oliver Hoffmann. Pretekárske vozidlo bolo vyvinuté pre budúcu kategóriu motoristického športu. V roku 2020 vyjdú na pretekárske okruhy v Európe a Severnej Amerike pretekárske automobily triedy GT2, ktorá vyplní medzeru medzi súčasnými triedami GT3 a GT4. Kategória GT2 je zámerne koncipovaná pre pretekárske vozidlá s vysokou úrovňou pozdĺžnej dynamiky. Tento typ pretekárskeho vozidla osloví predovšetkým súkromných ​​amatérskych jazdcov, ktorí po desaťročia tvoria základ motoristického športu kategórie GT. Audi R8 LMS GT2 je ideálnym pretekárskym vozidlom pre klasické podniky motoristického športu, ale aj pre akcie typu „Track Days“ s jazdami na pretekárskom okruhu pre verejnosť či uzavretú spoločnosť alebo pre programy špecializovaných centier motoristického športu „Race Resorts“, ktoré získavajú na celom svete na obľúbenosti práve u tohto druhu zákazníkov. Spoločnosť Audi Sport tak predstavila svoj štvrtý model pre zákaznícky šport. Značka už slávi úspechy na celom svete v kategóriách TCR, GT3 a GT4.

Najvýkonnejší variant pretekárskeho vozidla Audi R8 LMS môžu zákazníci už objednávať za 338 000 eur (plus DPH). Audi Sport customer racing dodá prvé pretekárske vozidlá zákazníkom v decembri. Nové pretekárske automobily sa môžu od sezóny 2020 zúčastňovať pretekov novej kategórie GT2, ktorá zakladá novú scénu motoristického športu pre najkrajšie superšportové vozidlá na svete.

Zdroj: Audi

Prečítať celý text

Reklama