/
/
/
Povedzte syyyr: Spoločnosť Nissan sa stáva popredným svetovým predajcom kamier

Povedzte syyyr: Spoločnosť Nissan sa stáva popredným svetovým predajcom kamier

Reklama

  • Zvýšený podiel technológií montovaných do vozidiel znamená, že Nissan teraz predáva viac ako 3 000 kamier denne
  • Len do nového modelu Qashqai bolo od jeho uvedenia v roku 2014 namontovaných viac ako 1,4 milióna kamier
  • Kamery sú súčasťou prelomových bezpečnostných balíčkov, ktoré tvoria základné prvky autonómneho riadenia

Spoločnosť Nissan je známa ako jedna z najpredávanejších značiek automobilov, ale iba málokto si uvedomuje, že sa rýchlo stáva aj jedným z najväčších európskych predajcov kamier.   A teraz, keď do svojich výrobkov za necelé dva roky namontovala viac ako dva milióny kamier, šliape na päty najväčším svetovým výrobcom kamier.

Vďaka zvýšenému podielu bezpečnostných technológií majú najpredávanejšie modely spoločnosti Nissan až päť kamier. To znamená, že tento najväčší dodávateľ crossoverov predáva ohromujúcich 3 400* kamier denne alebo viac než dve za minútu.

113704_1_5

Mnohokrát ocenený rad crossoverov Nissan, zahŕňajúci modely Qashqai, Juke a X-Trail, prispel predajom viac ako 1,9 milióna kamier namontovaných od začatia predaja vozidla Qashqai v roku 2014. Najpredávanejšie verzie týchto modelov sú vpredu, vzadu, vľavo a vpravo osadené celkovo štyrmi širokouhlými kamerami tvoriacimi základ novátorského panoramatického kamerového parkovacieho systému.

Tento systém dokáže zobraziť pohľad na celé okolie vozidla z vtáčej perspektívy a pomáha tým vodičovi vizuálne overovať polohu vozidla vzhľadom na biele čiary a ostatné vozidlá a uľahčuje zachádzanie do parkovacieho miesta.

113720_1_5

Vozidlá Qashqai a X-Trail majú tiež doplnkovú kameru na čelnom skle, ktorá sa využíva na množstvo pokročilých funkcií, ako je rozpoznávanie dopravných značiek a automatické prepínanie diaľkových svetiel.

Spoločne tieto funkcie dokladajú, ako spoločnosť Nissan sprístupňuje najnovšie inovácie zákazníkom na bežnom trhu. Technológie na báze kamier sú takisto kľúčovým stavebným kameňom úplne autonómneho vozidla.

113432_1_5

Kamerový systém montovaný do modelov Qashqai a X-Trail poskytuje schopnosť automatického parkovania a prináša balík funkcií tvoriacich bezpečnostný systém Safety Shield vrátane sledovania mŕtveho uhla a monitorovania pohybujúcich sa objektov, ktoré budú mať zásadný význam pre budúci vývoj autonómneho riadenia.

Jednou z najšikovnejších funkcií v rámci bezpečnostného systému Safety Shield je inteligentný systém automatického čistenia zadnej kamery, ktorý rozpoznáva, kedy je kamera znečistená a automaticky ju očistí.

Počítač spracováva každú sekundu viac ako 15 megapixelov obrazových dát; kamera namontovaná tesne nad zadnou tabuľkou s evidenčným číslom využíva svoj zabudovaný mechanizmus s vodou a stlačeným vzduchom na čistenie šošoviek od špiny a zabezpečuje, aby sedempalcová obrazovka systému NissanConnect dostávala jasný obraz a zaisťovala optimálnu bezpečnosť pre cestujúcich a chodcov.

„Na rozdiel od konkurenčných systémov využívajúcich na monitorovanie pohybu v okolí vozidla radar, fungujú všetky tri prvky bezpečnostného systému Nissan Safety Shield na báze dát získavaných zo zadnej kamery systému AVM a poskytujú vodičovi mimoriadny výhľad a ochranu,“ uviedol vedúci konštruktér systému Safety Shield Christopher Parker.

„Bezpečnosť našich cestujúcich je prioritou číslo jeden. Aktívny prístup spoločnosti Nissan k bezpečnostným technológiám podáva vodičom v každom okamihu pomocnú ruku.“

A pretože objem predaja crossoverov neprestáva trhať rekordy, spoločnosť Nissan očakáva, že dopyt po jej kamerových jednotkách presiahne v nasledujúcich piatich rokoch 10 miliónov kusov.

Konštruktéri už teraz pracujú na novej generácii technológií kamier, ktorú bolo možné vidieť v koncepte crossoveru Gripz. Dve kamery zabudované do svetlometov dovoľujú priamo prenášať dobrodružstvá zažívané s vozidlom na ceste i v teréne na internet.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama