/
/
/
Nová Toyota Camry

Nová Toyota Camry

Reklama

  • Prvotriedny sedan od spoločnosti Toyota prináša elegantnejší, atletickejší štýl
  • Prepracovaný interiér s kultivovanou, modernou atmosférou a luxusným charakterom
  • Piata generácia technológie hybridného elektrického pohonu od spoločnosti Toyota zabezpečuje vyšší výkon, nižšiu spotrebu a väčší pôžitok z jazdy
  • Najnovšie multimediálne systémy Toyota a nový, prispôsobiteľný digitálny displej prístroja vodiča
  • Ďalší pokrok v oblasti aktívnej bezpečnosti a asistenčných technológií Toyota T-Mate
  • Začiatok výroby je naplánovaný na jún 2024, kedy Toyota oznámi aj ceny, a prvé vozidlá začnú do predajní prichádzať v septembri 2024

Model Camry je už takmer 40 rokov globálnym modelom značky Toyota. Je to sedan definujúci celý segment, ktorý sa na mnohých trhoch pravidelne teší postaveniu najpredávanejšieho modelu a slúži ako vlajková loď značky. Od jeho uvedenia na trh sa predalo na celom svete viac ako 21 miliónov kusov.

Uvedením nového modelu Camry sa posilňujú kvality, ktoré zachovajú jeho obľúbenosť medzi vodičmi, ktorí uprednostňujú sedan pred inými typmi vozidiel. Spoločnosť Toyota sa zamerala na zdokonalenie dizajnu a zážitku z jazdy bez toho, aby došlo k oslabeniu dojmu, že model je skutočným sedanom.

Nový štýl vozidla okamžite zapôsobí dynamickou prednou časťou, ostro tvarovanými svetlami a výraznými bočnými líniami, ktoré sa tiahnu po celej dĺžke karosérie. Vo vnútri nový vzhľad ponúka charakter otvoreného kokpitu pre vodiča i spolujazdca, pričom mimoriadne úsilie bolo venované navodeniu luxusného dojmu prostredníctvom efektu dokonalej harmónie čalúnenia, materiálov a povrchov.

Nová Toyota Camry využíva hybridnú elektrickú technológiu pohonu piatej generácie, ktorá poskytuje vyšší výkon, nižšiu spotrebu paliva a uspokojivejší zážitok z jazdy. K dispozícii sú nové multimediálne systémy a digitálne prístroje pre vodiča s jednoduchším a rýchlejším pripojením a odozvou. Zároveň je nový model štandardne vybavený najnovšou generáciou súboru bezpečnostných systémov Toyota Safety Sense v rámci komplexného balíka funkcií pre bezpečnosť a asistenčnú podporu vodiča.

Elegantný a kultivovaný štýl exteriéru

Elegantný a kultivovaný dizajn modelu Camry získal modernejší a podmanivejší vzhľad vďaka práci dizajnových štúdií CALTY spoločnosti Toyota v USA. Cieľom bolo vytvoriť výraznejší vzhľad, ktorý by vyjadroval sofistikovanosť, športový nádych a radosť z jazdy.

Najvýraznejšiu zmenu badať v prednej časti, ktorá sa vyznačuje dynamickejšou siluetou v súlade s novým dizajnovým jazykom značky Toyota. Vozidlu prepožičiava nízky skosený tvar, ktorý zvýrazňujú štíhle, ostro zalomené nové svetlomety.

Predĺžený previs a nižšia línia strechy v zadnej časti navodzujú dojem dynamiky, zatiaľ čo mohutné línie po boku vozidla sa zbiehajú pri zadnom logu značky. Zadná časť vozidla zaujme novým dizajnom združených svetiel a evokuje dynamický tvar prednej časti, ktorý sa odráža v štýle obloženia a dizajne veka batožinového priestoru.

Prečítať celý text

Reklama