/
/
/
NOVÁ DS 5: ZOSOBNENIE ZNAČKY DS !

NOVÁ DS 5: ZOSOBNENIE ZNAČKY DS !

Reklama

Avantgardný dizajn, dynamické jazdné vlastnosti, rafinovanosť s dôrazom na najmenší detail a prevratné technológie. Nová DS 5 má všetky predpoklady na to, aby sa stala vzorom pre automobil budúcnosti. Vlajková loď značky DS predstavuje identitu značky DS a prichádza s novou prednou časťou ako aj s ďalšími prvkami, ktoré nájdete iba na DS!

Od kolmejšej a plasticky stvárnenej mriežky chladiča s logom DS, cez technológiu „DS LED Vision“, najnovšiu dotykovú obrazovku až po úplne nové výkonné motory. Nová DS 5 má množstvo noviniek, vďaka ktorým sa jej silueta ako aj tvary exteriéru a interiéru rýchlo vryjú do pamäti.

Vozidlo sa po prvý raz predstaví na autosalóne v Ženeve a v Európe sa do predaja dostane od júna 2015.

NOVÁ DS 5
NOVÁ DS 5

„Nová DS 5  je viac ako nové vozidlo. Je to vozidlo, ktoré určí identitu celej jednej značky. Prichádza 60 rokov po pôvodnom modeli DS a bude obsahovať to najlepšie z jej DNA. Jej úlohou bude dosiahnuť náš cieľ: vráťiť francúzsky automobil do prémiovej triedy!“ Yves Bonnefont, generálny riaditeľ značky DS

NOVÁ PREDNÁ ČASŤ PRE NOVÚ ZNAČKU

DS 5 je so svojím expresívnym a hypnotickým dizajnom úplným unikátom. V prípade novej DS 5 sme chceli zachovať ťažiskové body, ktoré budú tvoriť jej identitu a zachovajú odkaz pôvodného modelu DS. Najvýraznejší príklad sa nachádza na prednej časti!“ Thierry Metroz, dizajnový riaditeľ DS.

Predná časť tvorí v prémiovom svete nevídaný prvok! Nová DS 5 v nej zvýrazňuje svoju osobnosť a charakter. Kolmá mriežka hrdo nesie znak DS – DS Wings, ktorý odkazuje na pôvodný model DS ako aj technológiu „DS LED Vision“.

VOZIDLO S VYSPELÝMI TECHNOLÓGIAMI

 „Nová DS 5 je od začiatku prémiovým vozidlom. Je odlišná od všetkých ostatných a ťažko ju zaškatuľkovať. Pre mňa je zosobnením rafinovanosti a technológií. Sú to dve slová, ktoré dokonale vystihujú zmysel novej DS 5! Rovnako ako v prémiových značkách sa evolúcia prejavuje aj v najmenších detailoch!“ Eric Apode, Riaditeľ produktov a vývoja značky DS

Priestor vodiča typu ‘Cockpit’

Interiér nového modelu DS 5 evokuje svet lietadiel. Najviac sa to prejavuje na strešnej konzole. Jej tri svetelné pásy vytvárajú vo dne aj v noci jedinečnú atmosféru. Priestor okolo vodiča vznikol tak, aby boli všetky ovládacie prvky poruke. Najdôležitejšie ovládače sú zoskupené na dvoch stredových konzolách. Majú tvar tlačidiel, otočných ovládačov a prepínačov. Inšpirácia svetom lietadiel je nepopierateľná.

NOVÁ DS 5
NOVÁ DS 5

Dotyková obrazovka zlepšuje ergonómiu a prináša nové služby

High-tech zážitok z jazdy v novej DS 5 zvyšuje aj farebná dotyková obrazovka. Nový systém umožňuje jednoduchý prístup k všetkým funkciám vozidla od navigácie po hudbu a zároveň zlepšuje ergonómiu interiéru (na stredovej konzole ubudlo 12 tlačidiel).

Stále výkonnejšie motory

Nová DS 5 používa najnovšie motory skupiny PSA. Benzínové aj naftové motory v DS 5 dosahujú výkony od 88 kW (120 k) do 154 kW (210 k) a spotreba naftových motorov sa pohybuje v rozpätí od 3,8 l/100 km do 4,3l/100. To znamená, že motory sú mimoriadne šetrné k životnému prostrediu.

NOVÁ DS 5
NOVÁ DS 5

DYNAMICKÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI

Aj na ceste je nová DS 5 dynamickým, no zároveň pokojným vozidlom. Podvozok sa od prvého predstavenia výrazne zmenil, pričom úpravy sa zamerali najmä na zvýšenie komfortu. Tlmiče sú vybavené technológiou PLV (Preloaded linear valve), ktorá pohlcuje nerovnosti vozovky a zaručuje plynulejší prejazd. Zároveň sa zvýšil odskok. To má za následok, že nová DS 5 lepšie absorbuje nerovnosti a popri tom sa citeľne znížili vibrácie a zvuky klepania spôsobené rázmi.

Zdroj: Citroën

Prečítať celý text

Reklama