/
/
/
Nissan sa na ženevskom autosalóne 2016 rúti v ústrety budúcnosti

Nissan sa na ženevskom autosalóne 2016 rúti v ústrety budúcnosti

Reklama

Vízia inteligentnej mobility v podaní spoločnosti Nissan znamená bezpečnejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť

 • Stavia na prvenstve spoločnosti v elektrifikácii a inteligencii vozidiel
 • Inteligentná jazda, výkon, integrácia – základné kamene novej vízie
 • Vízia, ktorá má byť v budúcnosti inšpiráciou pre portfólio výrobkov a technológií
 • Vízia zameraná na spríjemnenie života vodiča a spolujazdcov

Koncept IDS bude mať v Ženeve európsku premiéru

 • IDS (Intelligent Driving System) koncept stelesňuje víziu spoločnosti Nissan týkajúcu sa budúcnosti elektromobilov a autonómneho riadenia
 • Vďaka prepracovanému systému snímačov a umelej inteligencii sme premávke bez smrteľných nehôd stále bližšie
 • Predvádzacie autonómne jazdy po európskych cestách v roku 2016

V roku 2017 zíde z výrobnej linky Nissan Qashqai s pilotovaným riadením (Piloted Drive)

 • Prvé vozidlo Nissan v Európe s technológiou autonómneho riadenia už na budúci rok
 • Vďaka novej technológii budú vozidlá schopné jazdy v jednom pruhu v hustej premávke  na rýchlostných komunikáciách
 • Do roku 2020 plánujeme na trh uviesť sortiment vozidiel s ešte väčšou schopnosťou autonómnej jazdy
 • Omladnutý Nissan Qashqai zo závodu v Sunderlande pozdvihne európsku výrobu

Svetová premiéra crossoverov Qashqai a X-Trail vo verzii Premium Concept

 • Vozidlá z úspešného segmentu crossoverov o sebe znova dávajú vedieť prostredníctvom ohromujúceho dizajnu a štýlu
 • Neomylne to potvrdzuje použitie uhlíkových vlákien, 20-palcové kolesá a mriežky chladiča s masívnym motívom V-motion
 • Prieskum novej a vzrušujúcej úrovne personalizácie vozidiel tejto triedy
 • Navrhnuté s cieľom osloviť „milovníkov mestského luxusu“ a „dobrodruhov“
 • Qashqai ‘Premium Concept’ obsahuje autonómne technológie ‘Piloted Drive 1.0’

Technológia elektromobilov dosiahne ešte vyššiu úroveň

 • Súčasťou nového európskeho centra spoločnosti Nissan bude aj svetovo najrozsiahlejší systém nakladania s energiou
 • Napájanie stacionárneho systému na ukladanie energie pomocou 64 batérií z Nissanu LEAF
 • Najrozsiahlejšia integrácia systému „z elektromobilov do siete“ prostredníctvom 100 nabíjačiek technológie vehicle-to-grid
 • Ukážka toho, ako sa v budúcnosti môžu elektromobily stať súčasťou systému využívania energie

Spoločnosť Nissan na tohtoročnom ženevskom autosalóne prvýkrát predstaví svoju víziu Inteligentnej mobility a európsku premiéru tu bude mať aj koncept IDS. Pokročilé technológie a budúce inovácie spoločnosti Nissan sa tak ocitnú priamo vo svetle ženevských reflektorov.

Dynamickou ukážkou vízie mobility budúcnosti vdýchne spoločnosť Nissan na svojom stánku život technológiám zajtrajška. Predstavením vízie spoločnosti Nissan o budúcnosti mobility a vystavením crossoverov s ohromujúcim dizajnom a štýlom potvrdzuje stánok Nissanu hodnoty, ktoré túto značku radia medzi najpokrokovejšie a najvzrušujúcejšie spoločnosti v odvetví.

Spoločnosť Nissan si víziou Inteligentnej mobility kladie za cieľ dosiahnuť nulové emisie a nulový počet nehôd so smrteľnými následkami. Táto vízia slúži ako inšpirácia pre portfólio výrobkov a technológií a určuje štýl rozhodovania o tom, ako majú byť automobily poháňané, ovládané a aké bude ich miesto vo fungovaní spoločnosti.

Spoločnosť Nissan necháva jadro Inteligentnej mobility spočívať na inováciách v týchto troch oblastiach:

 • Nissan Intelligent Driving – technológia prispievajúca k istejšej jazde, ktorá vznikla vďaka technológii autonómnej jazdy, technológii pilotovaného riadenia (Piloted Drive)
 • Nissan Intelligent Power – viac účinnosti a výkonu. Technológia elektromobilov
 • Nissan Intelligent Integration – nové spojivo medzi automobilmi a spoločnosťou

Vízia Inteligentnej mobility pochádza z konceptu IDS, ktorý bude mať na ženevskom autosalóne európsku premiéru. Veľmi vyspelá technológia pre elektromobily, vylepšená aerodynamika, úžasné zrýchlenie a schopnosti umelej inteligencie. To je koncept IDS, ktorým spoločnosť Nissan predstavuje svoju ústrednú víziu budúcich elektromobilov a autonómneho riadenia.

Nový koncept prináša do vzťahu medzi vodičom a vozidlom revolúciu. Funguje ako dôkaz, že sa spoločnosť Nissan pomocou vývoja praktických a reálne využiteľných technológií umožňujúcich autonómnu jazdu aj naďalej drží na špici automobilového priemyslu. Inovácie a zážitky dostupné pre každého.

Nikde inde to nie je viditeľné tak, ako na oceňovanom crossoveri Nissan Qashqai. Až crossover Qashqaibudúci rok zíde z výrobnej linky, stane sa prvým európskym vozidlom vybaveným technológiou na pilotované riadenie. Závod v Sunderlande v Spojenom kráľovstve sa považuje za vlajkovú loď ostatných závodov. Až z jeho linky zíde omladnutý Qashqai, bude vybavený technológiou  „Piloted Drive 1.0“, technológiou vďaka ktorej budú vozidlá schopné autonómnej a bezpečnej jazdy v jednom pruhu v hustej premávke  na rýchlostných komunikáciách.

Pilotované riadenie a nové poňatie prémiového štýlu. Nissan využil ženevský autosalón aj ako javisko, na ktorom svoju premiéru absolvujú crossovery Premium Concept. Spoločnosť Nissan predstavila pozoruhodné špeciálne verzie dvoch svojich najpredávanejších crossoverov Qashqai a X-Trail. Na súčasných modeloch, z ktorých špeciálne verzie vychádzajú, spoločnosť Nissan skúmala, ako možno do budúcnosti zvýšiť atraktivitu oceňovaného radu crossoverov pomocou luxusnejšieho a dynamickejšieho dizajnového poňatia.

Obe vozidlá ponúkajú svieže poňatie všeobecnej atraktivity špičkových crossoverov značky Nissan. Jeho súčasťou je tak vyjadrenie dizajnérskeho jazyka spoločnosti Nissan, ako aj využitie vyspelých materiálov.  Oba modely Premium Concept zohľadňujú koncepciu „mestského prieskumníka“, každý z nich však prináša jedinečné vyhotovenie a zameriava sa na výrazne odlišný typ zákazníkov. Okrem toho Qashqai Premium Concept je vybavený autonómnu technológiu Piloted Drive 1.0 – rovnakou technológiou, ktorá bude k dispozícii pre Nissan Qashqai v Európe od roku 2017.

Spoločnosť Nissan sa na ženevskom autosalóne zúčastňuje v roku, ktorý pre ňu znamená už šiesty rok rastu za sebou a so 715 623 predanými vozidlami do konca roka 2015 aj najlepšie predajné výsledky v Európe. Ďalším cieľom Nissanu je napríklad udržať si 4,0 % podiel na trhu a zvýšenie predaja v kľúčových štátoch vrátane Španielska, Talianska, Spojeného kráľovstva a Nemecka.

Rok 2016 pre Nissan predstavuje tiež míľnik z hľadiska výrobnej základne, pretože vlajková loď automobilky, továreň v Sunderlande, oslávi svoje 30. narodeniny a závod v Petrohrade zase 10 rokov prevádzky. Ide tak o ďalší z dôkazov, že priebežné investície do posilňovania miestnej výroby na kľúčových trhoch sa vyplácajú.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama