/
/
/
Svetové premiéry nových modelov a konceptov spoločnosti TMC

Svetové premiéry nových modelov a konceptov spoločnosti TMC

Reklama

Spoločnosť Toyota Motor Corporation (TMC) na medzinárodnom šanghajskom autosalóne odhalila svoj nový hatchback Yaris.

Nový Yaris spolu s novým sedanom Vios, ktorý je taktiež súčasťou expozície, predstavujú sériovo vyrábané verzie konceptov. Zapadajú do globálnej stratégie automobilky a spoločnosť TMC ich po prvýkrát predstavila na minuloročnom pekingskom autosalóne. Výroba a predaj oboch vozidiel na čínskom trhu sa podľa plánu spustí koncom tohto roka.

Súčasťou expozície spoločnosti TMC na autosalóne sú aj dve svetové premiéry konceptov, ktoré sa budú predávať výlučne na čínskom trhu. Patrí k nim „Yundong Shuangqing II“1, koncept vybavený hybridnou sústavou pohonu, ktorý v súčasnosti vyvíja výskumné a vývojové centrum Toyota Motor Engineering and Manufacturing (China) Co., Ltd. v čínskom meste Čchang-ša, a tiež „Toyota FT-HT Yuejia“2, šesťmiestny koncept, vyvíjaný v súlade s požiadavkami mladších čínskych zákazníkov.

http://www.youtube.com/watch?v=tSDIFJcg_sg

Stánok automobilky Toyota na tohtoročnom šanghajskom autosalóne je doposiaľ historicky najväčší a zaberá plochu približne 4 600 m2. Súčasťou expozície je rekordných 52 sériovo vyrábaných modelov aj konceptov. Počas tlačovej konferencie na autosalóne sa viceprezident spoločnosti TMC Takeši Učijamada zmienil o histórii automobilky Toyota v Číne:

Toyota už v roku 1964 po prvýkrát exportovala do Číny svoj model Toyota Crown. Toyota tak už 50 rokov aktívne spolupracuje s čínskymi zákazníkmi aj partnermi a intenzívne premýšľa, ako by mohla ešte lepšie spĺňať potreby ľudí v Číne.

Učijamada ďalej poznamenal, že Toyota v roku 2005 spustila v Číne výrobu svojho modelu Prius, pričom išlo o prvý prípad výroby tohto modelu mimo Japonska. Učijamada uzavrel svoj príhovor opätovným potvrdením úsilia automobilky Toyota na čínskom trhu:

Počas nasledujúcich päťdesiatich rokov budeme ako subjekt „China Toyota“, ktorý sa v tejto krajine pevne zakorenil, úzko spolupracovať a maximálne sa usilovať o podporu rozvoja v záujme Číny, miestnej komunity aj našich zákazníkov.

Spoločnosť TMC sa snaží vyrábať čoraz lepšie automobily – od ekologicky šetrných vozidiel cez vozidlá so špeciálnou výbavou až po športové automobily – v snahe splniť potreby širokého spektra motoristov v Číne.

Zdroj: Toyota

Fotogaléria

 

Prečítať celý text

Reklama