/
/
/
2013 Land Rover Freelander2

2013 Land Rover Freelander2

Reklama

Automobilka Land Rover predstavuje modernizovaný, luxusnejší model Freelander 2, ponúkajúci ešte vyšší komfort, viac možností výbavy a radosti z jazdy. Nové farby karosérie, nové exteriérové dizajnové prvky, vylepšená výbava a nový ľahký zážihový motor. Toto SUV je teraz ešte lepšie.

Výrazný posun na vyššiu úroveň sa týka aj vybavenia interiéru modelu Freelander 2 prekypujúceho novými vzrušujúcimi prvkami. K dispozícii sú tri nové farebné vyhotovenia interiéru, ktoré sú súčasťou balíka „Dynamic“, úplne nová stredová konzola, 7-palcová farebná dotyková obrazovka, špičkový audiosystém Meridian, nezávislé kúrenie so 7-dňovým časovačom a za príplatok aj satelitná navigácia. Motor je teraz možné naštartovať tlačidlom systému Passive Start aj bez toho, aby kľúč musel byť vložený v dokovacej zásuvke.

LR_FL2_13MY_Montreal_111212_30Novým prvkom je aj inteligentná elektrická parkovacia brzda, ktorá upravuje svoju brzdnú silu podľa sklonu svahu, na ktorom je vozidlo zaparkované. Ako ďalšie novinky ponúka Freelander 2 systém hlasového ovládania s vizuálnou ponukou pokynov „Say What You See“ a systém zadnej parkovacej kamery.

Exteriérové dizajnové detaily absolvovali modernizáciu v záujme dosiahnutia homogénneho uceleného výzoru – predné aj zadné svetlá získali modernejší vzhľad vďaka použitiu najnovšej technológie LED a novej nezameniteľnej grafike predných svetlometov. V základnom stupni výbavy sú k dispozícii nové 17-palcové zliatinové disky kolies a výbavu SE je možné za príplatok doplniť o nové dizajnové prvky karosérie.

V prípade pohonných jednotiek bol šesťvalcový zážihový motor Si6 nahradený preplňovaným štvorvalcom Si4. Tento ľahký motor s označením Si4 GTDi, ktorý je v zásade identický s motorom používaným v modeli Range Rover Evoque, dokáže vyvinúť vyšší výkon než motor Si6, no pritom je hospodárnejší a má o 14 percent menšie emisie CO2 na úrovni 224 g/km.

„Freelander 2 s novou výbavou ponúka prémiový vzhľad a ešte výnimočnejší pocit za volantom. Naši zákazníci majú naďalej k dispozícii skvelú ponuku kultivovaných a hospodárnych vznetových motorov a teraz si môžu vybrať aj nový výkonný a hospodárny zážihový motor Si4 GTDi,“

hovorí John Edwards, globálny riaditeľ značky Land Rover. A dodáva:

„Je to ďalší posun vpred pre model Freelander 2, ktorý svojou výbavou, špičkovým dizajnom, bezpečnosťou a schopnosťou poradiť si s každým terénom stále určuje latku kvality vo svojej triede.“

 

Všetky tieto novinky skvelo umocňuje fakt, že Freelander získal 5 hviezdičiek za ochranu cestujúcich v hodnotení Euro NCAP. Ako najschopnejšie SUV vo svojej triede sa Freelander 2 vyznačuje odolnosťou a sebaistotou pri jazde po každom druhu terénu, akú dokáže ponúknuť iba Land Rover.

Nová verzia FREELANDER 2 priniesla:

 • Nový 2,0-litrový zážihový motor Si4 GTDi s výkonom 177 kW
 • o 14 % nižšie emisie CO2 (224 g/km)
 • o 7 % väčší krútiaci moment (340 Nm)
 • Nové dizajnové prvky exteriéru dodávajú vozidlu športovejší a odhodlaný vzhľad
 • Výbava modelu Range Rover Evoque teraz aj pre Freelander 2
 • Nové vybavenie a farebné vyhotovenia interiéru vrátane novej stredovej konzoly
 • Nová 7-palcová farebná dotyková obrazovka
 • Audiosystém Meridian s priestorovým zvukom, s výkonom 825 W a 17 reproduktormi
 • Hlasové ovládanie „Say What You See“
 • Nezávislé kúrenie so 7-dňovým časovačom
 • Zadná parkovacia kamera

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama