6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Nissan uvádza novú verziu modelu Qashqai: najpredávanejší crossover v Európe v novej limitovanej edícií Black Edition

Odporúčame

Nissan uvádza novú verziu modelu Qashqai: najpredávanejší crossover v Európe v novej limitovanej edícií Black Edition

  • Čierne 19 disky kolies z ľahkých zliatin, vnútorné prahy dverí a štýlové panely predného a zadného nárazníka posúvajú Qashqai ešte väčšmi do prémiového sektoru
  • Limitovaná edícia stavia na výbave Tekna s pridaním štýlových doplnkov
  • Limitovaná produkcia zaisťuje exkluzivitu 

Nissan Qashqai Black Edition nastavuje nový štandard pre sofistikovaný dizajn v segmente crossoverov s radom štýlových vylepšení, čo ho posúva ešte väčšmi do prémiového sektoru.

Limitovaná edícia je založená na najvyššej výbave Tekna, ku ktorej boli pridané štýlové vylepšenia, ktoré zahŕňajú 19” čierne disky kolies z ľahkých zliatin ‘Ibiscus’, vnútorné prahy dverí nesúce názov limitovanej edície a štýlové strieborné panely predného a zadného nárazníka. Vozidlo je tiež vybavené panoramatickým strešným oknom a slečnou clonou ovládateľnou len jedným tlačidlom. Táto verzia modelu Qashqai tak ponúka všetky tieto prvky už v štandardnej výbave.

147818_1_5

Edícia Black Edition je k dispozícií v dvoch farebných variantoch – metalická čierna pre jedinečný čierny výzor a metalická biela Pearl, ktorá ponúka kontrast bielej a čiernej.

Qashqai Black Edition je k dispozícií s dvoma účinnými a úspornými naftovými motormi – 1.5l dCi 110 a 1.6l dCi 130. Zákazníci si tiež môžu vybrať medzi 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (v kombinácií s pohonom prednej nápravy alebo všetkých štyroch kolies) a automatickou prevodovkou X-Tronic (k dispozícií s pohonom prednej nápravy).

Pokročilý bezpečnostný a asistenčný systém – Nissan Safety Shield – je štandardom pre túto edíciu. Systém zahŕňa upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, automatické prepínanie svetiel, rozpoznávanie dopravných značiek, automatické núdzové brzdenie, sledovanie mŕtveho uhla, monitorovanie pohybujúcich sa objektov za vozidlom a rozpoznávanie únavy vodiča počas jazdy.

147816_1_5

Ďalšie prvky špecifikácie zahŕňajú čierne kožené čalúnenie sedadiel, parkovací asistent, bi-LED svetlomety a moderný multimediálny a navigačný systém NissanConnect. Systém je založený na integrovanom 7”-palcovom dotykovom displeji s vysokým rozlíšením a obsahuje aj funkcie digitálneho rádia DAB a satelitnej navigácie. Priekopnícky systém monitorovania okolia vozidla (AVM) využívajúci 4 kamery je taktiež v štandardnej výbave.

Produkcia limitovanej edície Black Edition bude obmedzená na 3 360 kusov pre celú Európu, čo zaručí  exkluzivitu. Jej uvedenie stavia na túžbe spoločnosti Nissan vyvíjať sofistikované verzie svojich crossoverov, čoho dôkazom boli aj Qashqai Premium Concept a X-Trail Premium Concept odhalené na medzinárodnom autosalóne v Ženeve v marci tohto roka.

Oceňovaný Nissan Qashqai charakteristický vynikajúcou kvalitou, štýlovým dizajnom a inovatívnymi technológiami je naďalej napredávanejší crossover v Európe. Od začiatku produkcie v roku 2013 bol nový Qashqai vo fabrike v anglickom Sunderlande vyrobený každých 62 sekúnd alebo 58 každú hodinu. V septembri 2015 prekonal Qashqai ďalší míľnik, keď dosiahol v rekordne krátkom čase 500 000 vyrobených vozidiel. Do dnes bolo vyrobených takmer 750 000 Nissanov Qashqai druhej generácie.

Nissan Qashqai Black Edition je dostupný s motorom 1.5l dCi 110 za 25 500€ a s motorom 1,6l dCi130 od 28 100€ v celej autorizovanej sieti predajcov Nissan na Slovensku.

Zdroj: Nissan

Reklama