/
/
/
Nissan Qashqai N-Tec – špeciálna verzia plná moderných technológií

Nissan Qashqai N-Tec – špeciálna verzia plná moderných technológií

Reklama

  • Nový Qashqai N-Tec s balíkom inovatívnych technologických riešení v štandardnej výbave: systém NissanConnect, Panoramatický kamerový parkovací systém AVM, inteligentný kľúč a bezpečnostná výbava Safety Pack
  • Úsporné motory, šetrné k životnému prostrediu (emisie CO2 99 g/km a kombinovaná spotreba paliva 3,8l /100 km vo verzií s motorom 1,5 dCi)
  • 18″ disky kolies z ľahkých zliatin s jedinečným dizajnom
  • Od septembra k dispozícií na predajniach Nissan

Druhá generácia vozidla Nissan Qashqai sa u zákazníkov teší veľkej obľube a od septembra bude k dispozícií v špeciálnej verzií N-Tec, bohato vybavenej pokročilými technologickými riešeniami. Presne v súlade s cieľom Nissanu ponúkať vzrušujúce inovácie čo najväčšiemu počtu zákazníkov.

Verzia N-Tec bude spočiatku k dispozícií s benzínovým motorom 1,2 DIG-T 115 koní s manuálnou prevodovkou a automatickou prevodovkou XTRONIC a dieselovým motorom 1.5 dCi 110 koní s manuálnou prevodovkou. Dieselový motor sa vyznačuje vynikajúcimi vlastnosťami z hľadiska ekonomickej prevádzky, s kombinovanou spotrebou paliva iba 3,8 l/100 km a emisiami CO2 iba 99 g/km.

Qashqai N-Tec si zachováva všetky výhody aktuálneho modelu, avšak oproti verzii Acenta, z ktorej vznikol, ponúka neporovnateľne viac. Štandardnou výbavou verzie N-Tec je mimo iné NissanConnect – integrovaný navigačný systém so 7″ farebným dotykovým displejom – a bezpečnostná výbava Safety Pack, ktorá zahrňuje systém pre rozpoznávanie dopravných značiek, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie, automatické prepínanie svetiel, predné a zadné parkovacie senzory a vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmavovaním.

To však nie sú všetky výhody špeciálnej verzie N-Tec, pretože štandardne obsahuje aj niektoré prvky, ktoré nie sú dostupné vo verzii Acenta ani za príplatok. Jedným z nich je panoramatický kamerový parkovací systém AVM, ktorý je skvelým pomocníkom pri parkovaní a manévrovaní. Inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom zase poskytuje veľké pohodlie pri otváraní, zatváraní a štartovaní vozidla. Qashqai N-Tec je tiež vybavený tónovanými zadnými oknami.

Jedinečným dizajnovým prvkom Nissanu Qashqai N-Tec sú dvojfarebné, 18″ disky kolies z ľahkých zliatin, ktoré nie sú k dispozícií v žiadnej inej verzii tohto modelu.

Za príplatok je ponúkaná Sada N-Tec obsahujúca panoramatickú presklenú strechu s elektricky ovládanou clonou a strieborné strešné lyžiny.

Qashqai N-Tec sa bude vyrábať, spolu s ďalšími verziami modelu v britskom závode Nissanu v Sunderlande. Vozidlo bude k dispozícii na predajniach Nissan od septembra. Cena najlacnejšej verzie 1,2 DIG-T 115 koní s manuálnou prevodovkou je 20 500 EUR.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama