6.9 C
Bratislava
piatok, 24 septembra, 2021
-- Reklama --
- Reklama -

Chevrolet je z hľadiska konektivity jednou z najlepšie vybavených automobilových značiek v Európe

Odporúčame

  • Chevrolet uvádza nové systémy infotainmentu MyLink
  • Technológia MyLink je intuitívna, individualizovateľná, ľahko používateľná a bezpečná
  • Partneri dodávajúci aplikácie pre Chevrolet na frankfurtskom autosalóne

FRANKFURT – Inovatívna technológia a jednoduché používanie zabezpečili systému infotainmentu Chevrolet MyLink, umožňujúcemu využívanie funkcií pripojeného smartfónu, od jeho uvedenia v Európe v lete 2012, mnoho priaznivcov. Túto jeseň Chevrolet prináša dve nové verzie systému, s rozšírenou funkčnosťou a väčšou atraktivitou pre zákazníkov.

Naša technológia Chevrolet MyLink umožňuje vodičovi, aby bol v spojení počas jazdy. V porovnaní s mnohými inými systémami na trhu sa to deje intuitívnym a ľahko ovládateľným spôsobom, kedy vodič nemusí spustiť pohľad z cesty a ruky z volantu,

povedal Dr. Thomas Sedran, prezident a výkonný riaditeľ Chevrolet Europe.

Naša rozšírená ponuka konektibilných rádií optimálne spolupracuje so smartfónmi našich zákazníkov a je navrhnutá tak, aby spĺňala ich špecifické požiadavky,

dodal Dr. Thomas Sedran.

Rádiá MyLink vyhovujú rozličným požiadavkám a typom používateľov

Technológia Chevrolet MyLink ponúka veľa možností modernému zákazníkovi, ktorý chce v automobile využívať funkcie svojho smartfónu alebo technickým nadšencom, ktorí si chcú individualizovať osobný zážitok z jazdy.

Systémy infotainmentu Chevrolet MyLink, vybavené farebnými dotykovými monitormi s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 7 alebo 8 palcov (17,8 a 20,3 cm) umožňujú vodičovi využívať rozličné médiá, vrátane špecializovaných aplikácií zo svojich smartfónov. Patria k nim telefónne zoznamy, osobné súbory skladieb, galérie fotografií a ďalšie uložené dáta. Mobilné prehrávače MP3, prehrávače iPod, telefóny iPhone a tablety iPad sa dajú pripojiť cez USB, Bluetooth alebo linkový konektor aux-in.

Základná verzia systému Chevrolet MyLink je momentálne k dispozícii vo vybraných verziách vybavenia modelov Chevrolet Aveo, Trax, a Cruze. Má farebný dotykový monitor s uhlopriečkou 7 palcov (17,8 cm) a dokáže súčasne uložiť párovacie informácie piatich smartfónov.

Na frankfurtskom autosalóne Chevrolet predstaví nový systém MyLink s rozšírenou funkčnosťou. Má menu na báze ikon, ktoré sa zobrazuje na 7-palcovom dotykovom monitore. Okrem hlasového ovládania je systém vybavený aj funkciou text-to-speech, ktorá umožňuje syntetickým hlasom reprodukovať (predčítať) textové správy z pripojeného smartfónu vodiča**. Cúvacia kamera zlepšuje prehľad pri parkovacích manévroch.

Tento nový systém MyLink bude k dispozícii v najnovších verziách kompaktného modelu Chevrolet Cruze, v rodinnom vane Orlando a modernizovanom športovom automobile Camaro. Podľa modelového radu, verzie vybavenia a trhu môže MyLink obsahovať aj integrovaný navigačný systém s mapovým pokrytím celej Európy (mapa na karte SD).

Inteligentné aplikácie poskytujú významné benefity vodičovi

Technológia Chevrolet MyLink umožňuje využívať špeciálne aplikácie (apps) pre smartfóny ako napríklad navigačnú aplikáciu BringGo, ktorá je k dispozícii pre základnú verziu systému MyLink. BringGo sa dá kúpiť cez iTunes a Google Play za uvádzaciu cenu iba 49,99 €. Trasa navigácie sa zobrazuje na trojrozmernej mape na monitore systému MyLink.

Vďaka schopnosti BringGo ukladať mapy do smartfónu majú používatelia k dispozícii navigáciu aj vtedy, keď je mobilný telefónny signál slabý. Okrem toho táto navigácia off-line nevyžaduje poplatky za dátové služby, resp. roamingové dáta pri jazde v cudzine. Funkcia ‚live traffic‘ prináša v reálnom čase dopravné informácie ako je napríklad zastavená premávka pre dopravnú nehodu a umožňuje prepočítať alternatívnu trasu, vyhýbajúcu sa dopravnej zápche. Táto služba vyžaduje aktívne pripojenie k sieti prostredníctvom smartfónu.

Majitelia kompatibilných telefónov iPhone s operačným systémom iOS 6, môžu využívať inteligentný asistenčný systém Siri, umožňujúci vyhľadávať rozličné informácie a realizovať určité úkony bez odpútania pohľadu z cesty a spustenia rúk z volantu. Patria k nim napríklad pomocou hlasového ovládania uskutočňované telefonické hovory na čísla uložené v kontaktoch telefónu iPhone, prehrávanie skladieb z knižnice iTunes alebo používanie kalendára, vrátane vkladania poznámok.

Na minimalizáciu odpútania pozornosti vodiča Siri v režime Eyes Free posúva funkčnosť hands-free ešte ďalej. Vodič ovláda iPhone výlučne hlasom, displej telefónu sa pri ovládaní nerozsvieti.

Okrem toho sú k dispozícii dve bezplatné aplikácie pre smartfóny TuneIn a Stitcher, umožňujúce počúvať naživo lokálne, medzinárodné a internetové rozhlasové stanice alebo počúvať podcasty v automobiloch Chevrolet. TuneIn poskytuje prístup k 70.000 rozhlasovým staniciam z celého sveta. Stitcher umožňuje používateľovi vytvoriť si vlastný personalizovaný zoznam staníc na želanie (on-demand) alebo vyhľadávať nové relácie podľa svojich osobných preferencií.

Rovnako ako pri všetkých ostatných systémoch Chevrolet MyLink majú majitelia možnosť priebežne si aktualizovať svoj systém novými špecializovanými aplikáciami. Pri nových verziách modelov Cruze, Orlando a Camaro je aplikácia Stitcher nainštalovaná v systéme MyLink už priamo z výroby.

Corvette Stingray posúva konektivitu a individualizáciu na novú úroveň

Nový Chevrolet Corvette Stingray prináša širokú škálu vyspelých technológií a prvkov vybavenia. Patrí k nim aj najmodernejší a najdokonalejší systém infotainmentu MyLink.

Systém využíva dva monitory LCD s uhlopriečkou 8 palcov (20,3 cm), ktoré sa dajú personalizovať. Jeden monitor pred vodičom nahrádza združený prístroj, za druhým, sklopným monitorom v strede prístrojového panelu je umiestnená schránka na uloženie smartfónu alebo mobilného multimediálneho prehrávača. Systém je vybavený čítačkou na kartu SD a vstupom USB.

Monitor v strede prístrojového panelu umožňuje ovládanie funkcií infotainmentu prostredníctvom animovaného grafického rozhrania (human machine interface). Monitor združeného prístroja je rozčlenený na témy sport, tour a track, ktoré sa dajú prepínať pomocou ovládača systému regulácie jazdnej dynamiky Driver Mode Selector. Každá téma monitora je navrhnutá pre špecifický jazdný scenár a dá sa konfigurovať pomocou aplikácií v koši “app tray.”

Cestovná téma (tour) kladie dôraz na multimediálne funkcie a konektivitu; športová téma (sport) zvýrazňuje výkonové atribúty prominentným indikátorom radenia a veľkým kruhovým otáčkomerom; okruhová téma (track) má layout inšpirovaný pretekovým automobilom zahŕňajúci semianalógový otáčkomer v podobe krivky, výstražné svetlo upozorňujúce na potrebu preradenia a permanentný displej merača časov jednotlivých kôl.

Celkovo môže vyspelý združený prístroj nového modelu Corvette Stingray zobrazovať až 69 jedinečných informácií, siahajúcich od interaktívneho merača výkonnosti až po teplotu pneumatík.

Systém infotainmentu MyLink pre Corvette Stingray je vybavený hlasovým ovládaním a funkciou text-to-speech**. So systémom sa dá spárovať až 10 koncových zariadení podporujúcich Bluetooth, pričom niekoľko z nich môže byť pripojených súčasne; tieto zariadenia sa dajú pripojiť aj cez USB and aux-in. Súčasťou štandardného vybavenia je cúvacia kamera, okrem toho si zákazníci môžu objednať integrovaný navigačný systém.

Demonštrácia interakcie na stánku Chevrolet

Návštevníci expozície značky Chevrolet na frankfurtskom autosalóne v hale 9 budú mať možnosť testovať všetky tri systémy infotainmentu MyLink v rozličných vozidlách vystavených na stánku. Počas novinárskych dní (10. a 11. septembra 2013) budú navyše prítomní zástupcovia partnerov, ktorí vytvorili BringGo, Stitcher a TuneIn. Na stánku budú vysvetľovať funkčnosť a benefity týchto aplikácií pre vodiča.

** Hlasové ovládanie a funkcia text-to-speech nie sú k dispozícii vo všetkých jazykoch.

Zdroj: Chevrolet

 Chevrolet MyLink connected radio in the Trax
Chevrolet MyLink connected radio in the Trax
© Chevrolet

 

2014 Chevrolet Corvette Stingray
© Chevrolet

 

- Reklama -
- Reklama -