6.9 C
Bratislava
sobota, 17 apríla, 2021
-- Reklama --
- Reklama -

Americký inštitút IIHS testoval stredne veľké SUV-čka

Odporúčame

Testy európskej organizácie Euro NCAP väčšina ľudí považuje za garanciu bezpečnosti a mnoho zákazníkov sa pri kúpe auta uspokojí s certifikátom 5 hviezdičiek. Ak by sme hľadali autá ktoré 5 hviezdičiek nemajú, bol by to skutočne problém. Americký inštitút IIHS narozdiel od európskeho testuje autá podľa prísnejších kritérií a bežne sa stáva, že v ňom pohoria aj najzvučnejšie nemecké i japonské značky.

Určite nie je náhoda, že značky ako Volvo  pravidelne v testoch IIHS excelujú a dosahujú tie najvyššie ohodnotenia. Napríklad Volvo XC90 s viac ako 10 ročnou konštrukciou dosiahlo nedávno excelentný výsledok Top Safety Pick, skrátka nie vždy platí že najnovšie modely sú najlepšie a najbezpečnejšie. My rozhodne odporúčame aby ste si vo vlastnom záujme zistili pred kúpou nového auta čo najviacej informácií o plánovanom modeli a nespoliehali sa len na marketingové materiály v ktorých môže všetko vyzerať sľubne.

Najnovšie testy IIHS  si zobrali na mušku kategóriu stredne veľkých SUV a z aktuálnej ponuky preverili niektoré modely dostupné na americkom trhu. Testoval sa čelný náraz s malou kontaktnou plochou a prekrytím 25% na strane vodiča pri rýchlosti 65 km/hod.

Pozrite si ako to dopadlo:

2014 Mazda CX-9, hodnotenie: Poor

2014 Jeep Grand Cherokee,  hodnotenie: Marginal

2014 Kia Sorento, hodnotenie: Poor

2014 Honda Pilot, hodnotenie: Poor

2014 Toyota 4Runner, hodnotenie: Marginal

2014 Ford Explorer, hodnotenie: Marginal

2014 Chevrolet Equinox, hodnotenie: Good

 

Pozrite si kompletné výsledky testov >>

Zdroj: IIHS.org

- Reklama -
- Reklama -