6.9 C
Bratislava
piatok, 22 septembra, 2023
Reklama

Alfa Romeo Giulietta je novou hviezdou filmu Rýchlo a zbesilo 6

Odporúčame

  • 7. mája sa v Londýne konala svetová predpremiéra šiesteho pokračovania filmu Rýchlo a zbesilo.
  • V hlavnej úlohe jednej z najnapínavejších scén filmu žiari kompaktný hatchback Alfa Romeo Giulietta.
  • Výzva, adrenalín a vysoký výkon: rovnaké zábery boli použité pre veľkolepú televíznu reklamu premietanú v celej Európe.
  • Alfa Romeo Giulietta, ktorá bola náležite upravená pre filmový trhák, sa pred niekoľkými dňami vrátila do Talianska, kde boli urobené štúdiové fotografie.

Nová hviezda svetovej kinematografie, predstaviteľka hlavnej úlohy nevšednej reklamnej kampane: to je kompaktný hatchback Alfa Romeo Giulietta, ktorá si zahrala v zatiaľ poslednom a netrpezlivo očakávanom šiestom diele filmu Rýchlo a zbesilo. Film bol oficiálne uvedený vo svetovej predpremiére 7. mája v Londýne a premietaný bude od 22. mája. Šieste pokračovanie úspešnej série režíroval Justin Lin a môže sa pochváliť hviezdnym obsadením v podobe hercov Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot, Chris „Ludacris“ Bridges, Luke Evans, Elsa Pataky a Gina Carano. Pre natáčanie šiesteho pokračovania Rýchlo a zbesilo bol po starostlivom výbere zvolený Londýn. V histórii nakrúcania tejto série je to vôbec prvýkrát, kedy sa nakrúcalo v Európe, a to vrátane jednej z najnapínavejších scén filmu, fantastickej jazdy, ktorú hviezdy filmu sledujú spoza prístrojového panelu silnej Alfy Romeo Giulietta. Vozidlá najprv sa vyjdú z obrovského Antonova počas vzletu, a potom sa pokúsia nákladné lietadlo zastaviť počas dych berúcej sekvencie prenasledovania. Nakoniec je to Giulietta, kto dosiahne vrchol, a vďaka svojmu mimoriadnemu výkonu a samozrejme aj odvahe dvoch postáv zvedie lietadlo z pristávacej dráhy.

Celá sekvencia bola natočená pomocou niekoľkých vozidiel Alfa Romeo Giulietta, ktorých karosérie a interiéry boli upravené podľa potrieb filmárov. Vozidlá boli poškodené pri streľbe a po návrate do Talianska tiež vyfotografované. Tieto fotografie dokonale vypovedajú o tom, čo sa pri takom natáčaní plnom akčných a adrenalínových scén môže stať. A čo viac, rovnaké zábery z napínavej scény pri prenasledovaní na dráhe, boli použité pre novú reklamu na Giuliettu, ktorá bude vysielaná na hlavných talianskych televíznych staniciach a čoskoro tiež uvedená v ďalších krajinách. Je to skutočný trailer, propagujúci tak samotný film Rýchlo a zbesilo, ako aj model, ktorý sa stretáva so značným medzinárodným úspechom. Od uvedenia vozidla na trh v máji 2010 bolo doteraz objednaných cez 192 000 modelov Giulietta. Od začiatku predaja sa modely s automatickou prevodovkou Alfa TCT podieľajú na celoeurópskom predaji až 13 percentami, čo je prísľub veľkého predajného úspechu v budúcnosti. Tajomstvo tohto úspechu spočíva vo vynikajúcom pomere výkonu a spotreby. Inovatívna prevodovka ponúka lepšie parametre než klasická manuálna prevodovka a umožňuje vyniknúť obidvom motorom, s ktorými je kombinovaná. Jedná sa o motory 1.4 TB MultiAir s výkonom 170 k a 2.0 JTDM s výkonom 170 k. V oboch prípadoch je dosiahnuté zrýchlenie z 0 na 100 km/h v lepšom čase ako v kombinácii s odpovedajúcou manuálnou prevodovkou. Taktiež spotreba paliva a emisie CO2 sú lepšie.

Konkrétne Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir s výkonom 170 k dosahuje najvyššiu rýchlosť 218 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 7,7 sekundy. To všetko pri excelentnej spotrebe paliva 5,2 l/100 km a nemenej zaujímavej hodnote emisií 121 g CO2/km. Prevodovka Alfa TCT sa podieľa na skvelých výkonových parametroch aj v kombinácii s dieselovým motorom 2.0 JTDM s výkonom 170 k. V tomto prípade sa zrýchlenie v porovnaní s rovnakou verziou s manuálnou prevodovkou zlepší z 8 sekúnd na 7,9 sekundy, spotreba paliva v kombinovanom prevádzky klesne zo 4,7 l/100km na 4,5 l/100km a úroveň emisií CO ₂ sa zníži zo 124 g/km na 119 g/km.

Zdroj: Alfa Romeo

Fotogaléria

 

Reklama